>
مهاجران ایرانی، رویدادهای کانادایی، در مجله تیتر

نامزدهای جایزه اسکار معرفی شدند

نامزدهای نودمین دوره جوایز اسکار سه‌شنبه سوم بهمن معرفی شدند و همانطور که انتظار می‌رفت  فیلم «به شکل آب » به کارگردانی «گیرمو دل‌تورو»، که در کانادا فیلمبرداری شده، با ۱۳ نامزدی در صدر کاندیدا‌های اسکار امسال(۲۰۱۸) قرار گرفت. فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ» ساخته «مارتین مک‌دونا» در ۹ شاخه و فیلم جنگی «دانکرک» به کارگردانی «کریستوفر نولان» نیز در ۷ بخش کاندید جایزه اسکار شدند.

«با نام خودت صدایم کن» به کارگردانی لوکا گوادانینو و فیلم «پُست» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ از دیگر مدعیان این دوره اسکار هستند. مراسم اهدای جوایز نودمین دوره اسکار با اجرای جیمی کیمل در روز روز چهارم مارس ۲۰۱۸ (۱۳ اسفند) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار میشود.

فهرست نامزد‌های نهایی این دوره جوایز اسکار به این شرح است:

 

نامزد‌های بهترین فیلم بلند
مرا به نامت صدا کن، Call Me by Your Name

تاریک‌ترین ساعت، Darkest Hour

دانکرک، Dunkirk

برو بیرون، Get Out

لیدی برد، Lady Bird

رشته خیال، Phantom Thread

پُست، The Post

به شکل آب ، The Shape of Water

سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ، Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

نامزد‌های بهترین کارگردانی
کریستوفر نولان (دانکرک)، Christopher Nolan

جردن پیل (برو بیرون)، Jordan Peele

گرتا گرویگ (لیدی برد)، Greta Gerwig

پل توماس اندرسون (رشته خیال)، Paul Thomas Anderson

گیلرمو دل‌تورو (به شکل آب ) ، Guillermo del Toro

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش اول زن
سلی هاوکینز (به شکل آب )، Sally Hawkins

فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، Frances McDormand

مارگت روبی (من، تانیا)، Margot Robbie

سیرشا رونان (لیدی برد)، Saoirse Ronan

مریل استریپ (پُست)، Meryl Streep

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش اول مرد
تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)، Timothee Chalamet

دنیل دی‌لوئیس (رشته خیال)، Daniel Day-Lewis

دنیل کالویا (برو بیرون)، Daniel Kaluuya

گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)، Gary Oldman

دنزل واشنگتن (رومن جی)، Denzel Washington

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش مکمل زن
مری جل بلایج (مادباند)، Mary J. Blige

الیسون جنی (من تانیا)، Allison Janney

لسلی منویل (رشته خیال)، Lesley Manville

لوری میت‌کالف (لیدی برد)، Laurie Metcalf

اوکتاویا اسپنسر (به شکل آب )، Octavia Spencer

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
ویلم دفو (پروژه فلوریدا)، Willem Dafoe

وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، Woody Harrelson

ریچارد جنکینز (به شکل آب )، Richard Jenkins

کریستوفر پلامر (همه پول دنیا)، Christopher Plummer

سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، Sam Rockwell

نامزد‌های بهترین فیلم‌برداری
بلیدرانر ۲۰۴۹، Roger Deakins

تاریک‌ترین ساعت، Bruno Delbonnel

دانکرک، Hoyte van Hoytema

ماد باند، Rachel Morrison

به شکل آب، Dan Laustsen

 نامزد‌های بهترین تدوین
بچه راننده، Jonathan Amos & Paul Machliss

دانکرک، Lee Smith

من تانیا، Tatiana S. Riegel

به شکل آب،  Sidney Wolinsky

سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ، Jon Gregory

دیو و دلبر

نامزد‌های بهترین طراحی لباس
دیو و دلبر، (Jacqueline Durran)

تاریک‌ترین ساعت، (Jacqueline Durran)

به شکل آب، (Luis Sequeira)

ویکتوریا و عبدول، (Consolata Boyle)

رشته خیال،(Mark Bridges)

 

گری اولدمن در نقش چرچیل در فیلم تاریک ترین ساعت

نامزد‌های بهترین چهره‌آرایی
تاریک‌ترین ساعت،

ویکتوریا و عبدول،

شگفتی

‘Phantom Thread’

نامزد‌های بهترین موسیقی متن
دانکرک، (Hans Zimmer)

رشته خیال، (Jonny Greenwood)

به شکل آب، (Alexandre Desplat)

جنگ ستارگان: آخرین جدای، (John Williams)

سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ، (Carter Burwell)

نامزد‌های بهترین فیلم‌نامه اصلی
بیمار بزرگ، (Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani)

برو بیرون، (Jordan Peele)

لیدی برد، (Greta Gerwig)

به شکل آب، (Guillermo del Toro & Vanessa Taylor)

سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ، (Martin McDonagh)

نامزد‌های بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
مرا به نامت صدا کن، (James Ivory)

هنرمند فاجعه، (Scott Neustadter & Michael H. Weber)

لوگان، (Screenplay by Scott Frank & James Mangold and Michael Green; Story by James Mangold)

بازی مالی، (Aaron Sorkin)

مادباند، (Virgil Williams and Dee Rees)

فیلم به شکل آب

نامزد‌های بهترین طراحی تولید
دیو و دلبر، بلیدرانر ۱۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، به شکل آب ، ویکتوریا و عبدول

نامزد‌های بهتری تدوین صدا
بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، به شکل آب ، جنگ ستارگان: آخرین جدای

نامزد‌های بهترین صداگذاری
بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، به شکل آب ، جنگ ستارگان: آخرین جدای

نامزد‌های بهترین جلوه‌های ویژه بصری
بلیدرانر ۲۰۴۹،

نگهبانان کهکشان ۲،

کونگ: جزیره جمجمه،

جنگ ستارگان: آخرین جدای،

جنگ سیاره میمون‌ها

نامزد‌های بهترین فیلم غیرانگلیسی
زن شگفت‌انگیز (شیلی)، A Fantastic Woman

در جسم و روح (مجارستان)، On Body and Soul

توهین (لبنان)، The Insult

بی‌عشق (روسیه)، Loveless

میدان (سوئد)، The Square

 

نامزد‌های بهترین مستند بلند

آباکوس، Abacus: Small Enough to Jail

چهره‌ها مکان‌ها، Faces Places

ایکاروس، Icarus

آخرین مرد در حلب، Last Men in Aleppo

جزیره قدرتمند، Strong Island

نامزد‌های بهترین انیمیشن بلند
بچه رئیس،

کوکو،

نان‌آور،

فردیناند،

وینسنت دوست داشتنی

نامزد‌های بهترین ترانه
کوکو، مرا به نامت صدا کن، بزرگترین شومن، رودخانه مایتی، ایستادن برای چیزی

 

نامزد‌های بهترین مستند کوتاه
ادیث+ادی، بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است، قهرمان، مهارت چاقو، توقف ترافیک

 

نامزد‌های بهترین فیلم کوتاه
مدرسه ابتدایی دکالب، ساعت ۱۱، خواهرزاده اِمت، کودک صامت، همه ما

نامزد‌های بهترین انیمیشن کوتاه
بسکتبال عزیز، مهمانی گاردن، لو، فضای منفی، اشعار شورشی

انیمیشن بسکتبال عزیز

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.