اخباراخبار بهداشتدولت انتاریوصفحه اولویروس کرونا

واکسن مقاومتی کوید-۱۹ برای بزرگسالان آماده شد

ساکنین بالای 18 سال اونتاریو واجد شرایط دوز تقویت‌کننده دو ظرفیتی کووید-19 هستند

به گزارش مجله تیتر – بر اساس راهنمایی های بهداشت کانادا و کمیته ملی مشاوره ایمن سازی (NACI)، دولت انتاریو دوز تقویت کننده کووید-19 دو ظرفیتی را به همه ساکنین اونتاریو که 18 ساله و بالاتر هستند ارائه می دهد و از آسیب پذیرترین اقشار شروع می کند. این استان در حال آماده شدن برای ارائه واکسن آنفولانزای رایگان برای مردم اونتاریو در پاییز امسال است تا بتوانند از خود محافظت کنند و تعداد بستری شدن در بیمارستان به دلیل آنفولانزا را کاهش دهند. تقویت‌کننده‌های دو ظرفیتی فوراً در دسترس جمعیت‌های آسیب‌پذیر قرار خواهد گرفت. همه‌ی اهالی بالای 18 سال انتاریو واجد شرایط هستند که از 26 سپتامبر واکسن خود را دریافت کنند.

دکتر کایران مور، مدیر ارشد پزشکی بهداشت، گفت: “دوز تقویت کننده واکسن کووید-19 دو ظرفیتی راهی ایمن و موثر برای افراد است تا بهتر از خود در برابر جدیدترین انواع کووید-19 در حال گردش در اونتاریو محافظت کنند. از آنجایی که حفاظت واکسن در طول زمان کاهش می‌یابد، من همه اهالی اونتاریا که پنج ساله و بالاتر هستند را تشویق می‌کنم دوز تقویتی را که واجد شرایط آن هستند، دریافت کنند.”

دکتر کایران مور

از امروز ساعت 8:00 صبح، وقت های ملاقات برای دریافت دوزهای دو ظرفیتی تقویت کننده کووید-19 برای آسیب پذیرترین اقشار در دسترس خواهد بود و می توان آنها را رزرو کرد. این اقشار به شرح زیر می‌باشند:

  • افراد 70 ساله و بالاتر.
  • ساکنان خانه‌های مراقبت طولانی‌مدت، خانه‌های سالمندان، اقامتگاه‌های مراقبت از سالمندان و افرادی که در سایر مکان‌های تجمعی زندگی می‌کنند که خدمات کمکی و بهداشتی ارائه می‌دهند.
  • افراد بومی، اینوئیت و متیس و اعضای خانواده غیر بومی آنها که 18 ساله و بالاتر هستند.
  • افراد 12 ساله و بالاتر با نقص ایمنی متوسط تا شدید.
  • افراد باردار 18 ساله و بالاتر
  • کارکنان مراقبت های بهداشتی 18 ساله و بالاتر.

برای اولویت‌بندی توزیع در این جمعیت‌ها، قرار ملاقات‌ برای دریافت دوزهای تقویت‌کننده جدید برای ساکنین 18 ساله و بالاتر اونتاریو تا 26 سپتامبر متوقف خواهد شد. با این حال، برای برنامه‌ریزی و آمادگی، افراد 18 ساله و بالاتر که به جمعیت اولویت‌دار تعلق ندارند، می‌توانند از امروز شروع به ررزو وقت خود کنند. در دسترس بودن این وقت ها وابسته به برنامه های حمل و نقل و عرضه واکسن از طرف دولت فدرال است. تمام وقت های دوزهای تقویت کننده قبلی رزرو شده برای 12 تا 25 سپتامبر معتبر خواهد بود و در صورت وجود، واکسن دو ظرفیتی ارائه می شود.

افراد می توانند تقویت کننده دو ظرفیتی را در فاصله زمانی توصیه شده یعنی گذشتن حداقل شش ماه از دوز قبلی خود، دریافت کنند، صرف نظر از اینکه قبلاً چند دوز تقویتی دریافت کرده اند.

قرار ملاقات ها را می توان از طریق پورتال واکسیناسیون COVID-19 یا با تماس با مرکز تماس استانی واکسن (PVCC) به شماره3900-943-833-1 رزرو کرد. افراد واجد شرایط همچنین می‌توانند مستقیماً از طریق واحدهای بهداشت عمومی که از سیستم‌های رزرو خود استفاده می‌کنند، کلینیک‌های واکسیناسیون تحت رهبری بومی، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی شرکت‌کننده و داروخانه‌های شرکت‌کننده، قرار ملاقات خود را رزرو کنند. افراد باردار و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که از 12 تا 25 سپتامبر وقت خود را رزرو می‌کنند، باید با PVCC تماس بگیرند یا از طریق داروخانه‌های شرکت‌کننده قرار ملاقات‌ خود را رزرو کنند. مقیمان خانه های مراقبت های طولانی مدت، و خانه های سالمندان ممکن است دوز تقویت کننده دو ظرفیتی خود را مستقیماً از طریق خانه اجتماعات محل زندگی خود دریافت کنند.

سیلویا جونز، دادستان كل

 

سیلویا جونز، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت گفت: “با شروع فصل بیماری های تنفسی، به ویژه مهم است که مطمئن شویم ایمنی مردم با واکسن‌ها به روز می شود. دوز های تقویت‌کننده‌ واکسن‌ کووید-19 بهترین ابزار برای سالم نگه‌داشتن افراد و خارج شدن از بیمارستان‌ها و اطمینان از باز ماندن اقتصاد اونتاریو در زمان بازگشت بچه‌ها به مدرسه و سرد شدن هوا و سپری کردن زمان بیشتری در داخل خانه است.”

واکسن دو ظرفیتی، همراه با دسترسی مداوم به آزمایش‌ها و داروهای ضد ویروسی و دستورالعمل‌های بهداشت عمومی به‌روز شده، ابزارهای مورد نیاز را در اختیار مردم اونتاریو قرار می‌دهد تا بهترین تصمیم‌ها را در مورد نحوه‌ی ایمن و سالم ماندن اتخاذ کنند و در عین حال استان به تلاش‌های خود برای حمایت بازیابی و بازسازی نظام سلامت ادامه می‌دهد. اگر در مورد واکسن‌های کووید-19 سؤالی دارید، لطفاً با مرکز تماس استانی واکسن به شماره 3900-943-833-1 تماس بگیرید (TTY برای افرادی که ناشنوا، کم شنوا یا کم‌شنوا موجود است)؛0007-797-866-1 که هفت روز هفته از ساعت 8 صبح تا 8 شب فعال و قادر به ارائه کمک به بیش از 300 زبان است.

اگر در مورد واکسیناسیون فرزندتان سؤالی دارید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید یا با خدمات مشاوره واکسن کووید-19 به نشانی ca/vaccineconsult یا 6558-304-888-1 تماس بگیرید تا یک قرار تلفنی محرمانه با یک شرکت ثبت شده در SickKids رزرو کنید. پرستار یا کلینیک VaxFacts شبکه بهداشت اسکاربورو در shn.ca/vaxfacts یا 2911-438-416 داخلی. 5738 برای صحبت با یک پزشک واجد شرایط در دسترس هستند.  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های درمانی، با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود تماس بگیرید، از یک مرکز ارزیابی بالینی بازدید کنید، یا با Health Connect Ontario به شماره 811 یا 0007-797-866-1 (TTY رایگان) برای اطلاعات بیشتر در مورد درمان ها، کمک ها یا واجد شرایط بودن با گزینه های مراقبت مجازی تماس بگیرید.

آمار بیماران کرونا در کانادا

بیمار
4,676,878
مرگ
52,425
فعال
35,577
بحرانی
99
بهبود یافته
4,588,876
Last Update on: ژوئن 4, 2023 at 5:51 ب.ظ

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا