اتاوااجتماعیاخبارصفحه اولکانادا

عذرخواهی رسمی کلیسای رومن کاتولیک

ترودو و پاپ دیدار کردند

به گزارش مجله تیتر, پاپ فرانسیس از 24 تا 29 جولای 2022 در کانادا حضور پیدا کرد. جاستین ترودو؛ نخست وزیر،پیش‌تر با صدور بیانیه ای از سفر پاپ فرانسیس به کانادا استقبال کرده بود:

«من از سفر پاپ فرانسیس به کانادا در تابستان امسال استقبال می‌کنم تا رسماً عذرخواهی کلیسای رومن کاتولیک را به دلیل نقشش در اداره‌ی مدارس شبانه روزی که باعث درد و رنج زیادی برای مردم بومی این کشور شد، ارائه کند.»

جاستین ترودو دیدار پاپ فرانسیس را بدون شجاعت و اراده‌ی بازماندگان، رهبران بومی و جوانانی که داستان‌های خود را به اشتراک گذاشتند، امکان پذیر نمی‌دانست. او همچنین قبل از حضور یافتن پاپ در کانادا نیز حضور او را برای عذرخواهی مجدد مهم و ضروری خوانده بود و در بیانیه‌ای اعلام داشته بود که:

“در حالی که پاپ ماه گذشته در رم عذرخواهی کرد، یک عذرخواهی رسمی نیز در کانادا از سوی کلیسای رومن کاتولیک از بازماندگان و خانواده‌های آنها مهم و لازم است. همچنین پاپ  به فراخوان اقدام شماره 58 کمیسیون حقیقت و آشتی (TRC) پاسخ خواهد داد. این یک گام مهم و ضروری برای کلیسای رومن کاتولیک برای ادامه‌ی گفتگو با جوامع بومی، اینویت و متیس به منظور پیشبرد آشتی  با مردمان بومی در کشور ما خواهد بود. برای مدت زیادی، این بار تنها بر دوش مردم بومی بوده است. من همه کانادایی‌ها را تشویق می‌کنم که این لحظه تاریخی را تماشا کنند و در مورد تأثیرات استعمار فکر کنند.”

“دولت کانادا متعهد به اجرای فراخوان‌های TRC برای حمایت از بازماندگان و کمک به آنها برای بهبودی است. ما با حمایت از جوامع بومی، اینویت و متیس؛ به سرمایه گذاری در راه شناسایی و بازیابی کسانی که هرگز به خانه نیامده‌اند، ادامه خواهیم داد. با اذعان به اینکه این کار می‌تواند خاطرات دردناکی را زنده کند، دولت همچنان به سرمایه‌گذاری در حمایت‌های فرهنگی و بهداشت روانی مناسب ادامه خواهد داد تا افراد، خانواده‌ها و جوامع بتوانند سوگواری کنند و تحت درمان قرار بگیرند.”

“اگر نیاز به صحبت با شخصی دارید، حمایت‌های بهداشت روان برای بازماندگان مدارس شبانه روزی، خانواده‌های آنها و جوامع در طول سفر پاپ به کانادا، از جمله از طریق خطوط کمک رسانی ملی و سایر خدمات سلامت روان، در دسترس خواهد بود.”

خطوط کمک رسانی ملی 24 ساعته و 7 روز هفته برای حمایت از مردم بومی در سراسر کانادا در دسترس هستند:

  • خط کمک رسانی Hope for Wellness پشتیبانی فوری و رایگان تلفنی و گفتگوی آنلاین و مداخله در بحران را برای همه افراد بومی در کانادا فراهم می‌کند. این سرویس به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و در صورت درخواست به زبان کری، اوجی‌وی و اینوکتیتوت در دسترس است. مشاوران از طریق تلفن 3310-242-855-1 یا از طریق چت آنلاین در hopeforwellness.ca در دسترس هستند.
  • خط بحران مدرسه شبانه روزی ملی بومیان برای ارائه خدمات ارجاع عاطفی و بحران از طریق تلفن به شماره 1-866-925-4419 در دسترس است.
پاپ فرانسیس و جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا

 

نخست وزیر ترودو از پاپ فرانسیس به خاطر سفر به کانادا برای تعامل با مردم بومی در سرزمین‌های اجدادی‌شان، تصدیق حقایق مربوط به سیستم مدارس شبانه روزی و به رسمیت شناختن میراث دردناک آن برای جامعه بومی اینوئیت و متیس در کانادا تشکر کرد.

پس از عذرخواهی شخصی که پاپ فرانسیس روز دوشنبه به بازماندگان، خانواده‌های آنها و جوامع ارائه کرد، در Maskwacîs آلبرتا، نخست‌وزیر، پاپ فرانسیس و کاردینال پارولین درباره اهمیت تداوم تعامل معنادار کلیسای رومن کاتولیک با جوامع بومی، اینویت و متیس در پیشبرد بهبودی و آشتی، گفت‌وگو کردند. آنها همچنین در مورد نیاز کلیسا برای انجام اقدامات مشخص برای بازگرداندن آثار باستانی بومی، دسترسی به اسناد مدارس شبانه روزی، رسیدگی به دکترین کشف و تضمین عدالت برای بازماندگان، از جمله برای پرونده Rivoire، بحث کردند. نخست وزیر بر تعهد مداوم دولت کانادا برای ترسیم مسیری جدید و بهتر برای مردم بومی و همه افراد در کانادا تأکید کرد.

نخست وزیر ترودو و پاپ فرانسیس همچنین در مورد چالش‌های جهانی بی‌سابقه، از جمله صلح و امنیت در اوکراین و تأثیرات جهانی کمبودهای غذایی، به ویژه برای آسیب پذیرترین قشر جهان گفتگو کردند. نخست وزیر و وزیر امور خارجه همچنین در مورد مسائل مهاجرت دسته جمعی و تغییرات آب و هوایی تبادل نظر کردند و مشتاقانه خود را منتظر تقویت بیشتر روابط بین کانادا و واتیکان نشان دادند.

پاپ فرانسیس و جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا