اخباردر شهردولت انتاریوصفحه اولکانادا
موضوعات داغ

نتایج انتخابات انتاریو 2022

پیروزی مقتدرانه حزب محافظه کار

پویان طباطبایی – تورنتو: انتخابات استانی انتاریو 2022 در 2 ژوئن 2022 برگزار شد. پنج شنبه شب محافظه کاران مترقی انتاریو به رهبری آقای داگ فورد, نخست وزیر استان انتاریو از , از دست دادن کرسی های حزب رقیب (NDP) و ناتوانی لیبرال ها در حفظ وضعیت رسمی حزب، بهترین بهره را برده و برای بار دوم پیروز انتخاب شدند و مجددا به یک دولت اکثریتی دست پیدا کردند. این یک شب بزرگ برای نخست وزیر داگ فورد بود، او به سرعت متوجه شد که با خواسته های محکم تر به کوئینز پارک بازخواهد گشت. یک ساعت بعد، بزرگترین رقبای سیاسی فورد اعلام کردند که از سمت خود کناره گیری می کنند.

فورد سخنرانی پیروزی می کند.

اتوبیکوک – در سخنرانی انتخاب مجدد خود «رویکرد جدیدی به سیاست» را اعلام کرد و به رای‌دهندگان قول داد که شاهد توسعه صنعت در انتاریو باشند. آقای فورد گفت: “ما در حال ساختن جاده ای به سمت حلقه آتش هستیم. اگر معدنچی یا توسعه‌دهنده هستید، می‌خواهم بدانید که ما در حال ساخت آن جاده و خط ریلی هستیم. اگر دانشجویی هستید که می‌خواهید در بخش فناوری کار کنید، ما شغلی در انتظار شما خواهیم داشت.”

– داگ فورد، نخست‌وزیر انتاریو در سخنرانی انتخاب مجدد خود

او از دیگر رهبران احزاب تشکر کرد و گفت که با وجود اینکه آنها ایده های متفاوتی داشتند، اما به دنبال موفقیت استان هستند. وی گفت: “اکنون بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز داریم. چه در خط مونتاژ کار کنید و برای زندگی خود به NDP رأی داده باشید، چه به لیبرال های فدرال رأی دهید، تا زمانی که من اینجا هستم، در این حزب برای شما جا وجود دارد.”

به طور معمول، در سیاست های استانی، اکثریت ها به مرور زمان از بین می روند. محافظه کاران مترقی از این روند استفاده کردند. حزب محافظه کار مترقی انتاریو 83 کرسی از 124 کرسی مجلس قانونگذاری را به دست آورده است – که نتیجه آن تشکیل دولت اکثریت برای دومین دوره متوالی است. این رقم در مقایسه با 76 باری است که حزب در سال 2018 به دست آورد. محافظه کاران مترقی نیز تقریباً 41 درصد از آرای عمومی را به خود اختصاص دادند که اندکی نسبت به انتخابات گذشته افزایش یافته است (اگرچه به نظر می رسد که تعداد کلی مشارکت در رأی دهندگان بسیار کمتر از سال 2018 باشد. ). دستاوردهای آنها بیشتر به دلیل باخت NDP، به ویژه در شمال، منطقه 905 و جنوب غربی انتاریو بود.

آندره هوروت, رهبر حزب دموکرات نوین

NDP برای تشکیل اپوزیسیون رسمی

دموکرات های جدید برای دومین دوره به عنوان اپوزیسیون رسمی فعالیت خواهند کرد، البته با کرسی های کمتری نسبت به پارلمان استانی گذشته. دموکرات‌های جدید 40 کرسی در سال 2018 به دست آوردند. در انحلال مجلس قانونگذاری، پس از اینکه یکی از نمایندگان پارلمان مستقل شد و دیگری از مجلس نمایندگان خارج شد، تعداد آنها به 38 کاهش یافت. این حزب روز پنجشنبه 31 کرسی با حدود 23.7 درصد از آرای مردم را به دست آورد – و این آن چیزی نبود که NDP به آن امیدوار بود. رهبر حزب, خانم آندریا هوروت و کمپین او در اوایل و اغلب گفته بودند که راهی برای تشکیل دولت دارند و باید برای سرنگونی فورد فقط 10 صندلی کلیدی کسب کنند، که البته این اتفاق نیافتاد.

او گفت: “تعهد من به شما هرگز تزلزل نخواهد کرد. من به کار خود ادامه می‌دهم تا هر روز اعتماد شما را به دست بیاورم. اما امشب، وقت آن است که مشعل را به دست دیگری بسپارم … زیرا تیم ما در حال حاضر بسیار قوی است. من از غم اشک نمی ریزم. من از غرور اشک می ریزم — به هم نگاه کنید، ببینید ما چه کرده ایم.”

شب حزب در حالی به پایان رسید که آندره هوروت، با وجود بدست آوردن مجدد کرسی خود از مرکز همیلتون، اعلام کرد که رهبری حزب را پس از 13 سال و چهار انتخابات کنار می‌گذارد.

استیون دل دوکا، رهبر لیبرال های انتاریو

دل دوکا از رهبری لیبرال انتاریو کناره گیری می کند.

لیبرال های انتاریو شب انتخاباتی تلخی را پشت سر گذاشتند. این حزب هشت کرسی به دست آورد، فقط یک کرسی بیشتر از سال 2018 – انتخاباتی که منجر به شکست لیبرال ها پس از بیش از 15 سال حکومت شد. استیون دل دوکا پس از کسب مقام سوم حزبش در انتخابات، از رهبری لیبرال های انتاریو استعفا داد.

لیبرال ها بار دیگر نتوانستند موقعیت رسمی حزب را تضمین کنند و دل دوکا نیز با اختلاف زیادی در خانه خود در وان-وودبریج شکست خورد. علیرغم اینکه دل دوکا در آخرین روز مبارزات انتخاباتی اصرار داشت که “بدون توجه به نتیجه” به عنوان رهبر باقی بماند، اما واقعیت دو شکست بزرگ شب, فعالیت او را غیرقابل دفاع کرد. دل دوکا می گوید که حزب با یک رهبر جدید پیش خواهد رفت. لیبرال ها در سال 2018 متحمل شکستی تاریخی شدند و تنها هفت کرسی در مجلس را به دست آوردند و به دنبال بازسازی در این انتخابات بودند.

اما در پایان این رقابت انتخاباتی آنها بسیار عقب تر از محافظه کاران مترقی با دومین پیروزی پیاپی اکثریتی و NDP که موقعیت رسمی اپوزیسیون را به دست آوردند، در جایگاه سوم ایستادند. اصلی ترین آن, نداشتن بودجه کافی برای کارمندان بیشتر در مجلس قانونگذاری و حقوق پایین برای کارمندان باقی مانده. دل دوکا می گوید مطمئن است که نامزدهای لیبرال که در کوئینز پارک انتخاب شده اند به رای دهندگان خود خدمت خوبی خواهند کرد.

مایک شراینر, رهبر حزب سبز استان انتاریو

حزب سبز

رهبر حزب سبز, آقای مایک شراینر تنها عضو حزب سبز بود که در آخرین پارلمان استانی کرسی داشت. علیرغم امیدهای زیاد حزب برای بدست آوردن صندلیهای بیشتر, یکبار دیگر آقای شراینر تنها فردی بود که به مجلس راه پیدا کرد و باید یکبار دیگر به تنهایی برای حزب خود مبارزه کند.

این حزب در ابتدا 124 نامزد را معرفی کرد، اما تیم تبلیغاتی آن، زمان و منابع بسیار زیادی را برای بدست آوردن آرا در تنها یک بخش (پاری ساوند-موسکوکا) اختصاص داد. در پایان, نتایج آرا نشان داد که نامزد محلی آن‌ها، مت ریشتر، در یک رقابت تنگاتنگ با نامزد حزب محافظه کار مترقی و شهردار قدیمی بریسبریج، گریدون اسمیت، نتوانست پیروز میدان باشد.

حزب سبز در این انتخابات سهم رای خود را در سراسر استان به حدود 6 درصد افزایش داد و رشدی نسبت با آرا حدود 4.6 درصد در سال 2018 بدست آورد. این برای شراینر کافی بود تا اعلام کند همچنان رهبر حزبش باقی می ماند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا