CoronaVirusFirst Pageاخباراخبار اقتصادی

پایان فعالیت Greyhound در کانادا

مینا رحیمی – مجله تیتر گزارش میدهد: شرکت Greyhound کانادا برای همیشه تمام مسیرهای اتوبوسرانی را در سراسر کشور بست و پس از حدود یک قرن خدمات ، فعالیت شرکت اتوبوسرانی بین شهری را در کانادا متوقف می کند. این شرکت اعلام کرد که خطوط باقیمانده آن در انتاریو و کبک در روز پنجشنبه 13 اکتبر 2021 برای همیشه بسته خواهند شد..

شركت وابسته آمریكایی آن به نام  Greyhound Lines Inc.، پس از بازگشایی مرز ، به فعالیت در مسیرهای بین مرزی به تورنتو ، مونترال و ونكوور ادامه خواهد داد. این تصمیم یک سال پس از آن صادر شد که Greyhound به دلیل کاهش شدید مسافران و افزایش محدودیت های سفر در میان موج اول کووید-19 ، خدمات خود را موقتاً متوقف کرد.

این شرکت اتوبوسرانی سال ها با کاهش مسافر ، افزایش رقابت و مقررات زدایی دست و پنجه نرم کرد. استوارت کندریک، معاون ارشد Greyhound کانادا گفت: اما از دست دادن کامل درآمد یا به اصطلاح کرایه حمل و نقل در طی همه گیر شدن بیماری ، شرکت را مجبور به توقف دائمی فعالیت خود کرده است.

استوارت کندریک، معاون ارشد Greyhound کانادا

وی در مصاحبه ای با خبرگزاری كانادا گفت: “این تصمیمی بسیار سخت بود و ما با قلبی اندوهگین این تصمیم را گرفته ایم. این شرکت بیش از 90 سال برای بسیاری از کانادایی ها یک خط حیاتی بوده است. این تعطیلی تأثیر گسترده ای خواهد داشت.”

این تصمیم ضربه ای به مناطق روستایی و دور افتاده خواهد زد که برای حمل و نقل متکی به شرکت های خصوصی اتوبوس های بین شهری هستند. مدت هاست که این سرویس بخشی از شبکه ای است که جوامع کوچکتر و شهرهای بزرگ را به هم پیوند می دهد و راهی ارزان و راحت را برای همه کارگران و دانشجویان تا افراد مسن و مسافران فراهم می کند. با این وجود افزایش مالکیت اتومبیل ، استفاده مشترک از اتومبیل ، تخفیف خطوط هوایی و مهاجرت به شهرها به آهستگی موجب فرسودگی اتوبوس ها شد و باعث شد Greyhound کانادا به تدریج تعدد برخی از خدمات را کاهش داده و خطوط دیگر را به طور کلی متوقف کرد.

کندریک گفت: “شرکت های حمل و نقل خصوصی برای حفظ این مسیرهای روستایی به درآمد حاصل از کرایه حمل و نقل وابسته هستند. هنگامی که تعداد مسافران کاهش یافت، ما این تصمیم را گرفتیم. ما یا تعدد خدمات را کاهش دادیم، یا از بازارهای روستایی خارج شدیم یا به دنبال کمک های دیگر گشتیم. ”

کندریک گفت :Greyhound  با استناد به کاهش مسافران ، مقررات زدایی و رقابت یارانه ای ، کلیه فعالیت های خود را در غرب کانادا در سال 2018 به حالت تعلیق درآورد. با وجود چالش های مداوم و مسیرهای باقی مانده ، هیچ چیز نمی توانست این شرکت را برای افت چشمگیر 95 درصدی مسافران در آغاز همه گیری آماده کند. چندین شرکت اتوبوس رانی در میان افزایش محدودیت های کووید 19 برای کمک مالی به دولت فدرال و استانی مراجعه کردند. اما کندریک گفت که آنها به حمایت های موجود ارجاع شده اند – که وی آن را “برای وضعیت وخیم صنعت حمل و نقل” “ناچیز” خواند – و این امر باعث شد Greyhound کانادا ماه می همه خدمات را به طور موقت متوقف کند. کندریک گفت: “در واقع کمبود حمایت وجود داشت. ما یارانه دریافت نمی کنیم.”

آمار بیماران کرونا در کانادا

بیمار
4,625,743
مرگ
51,930
فعال
29,185
بحرانی
99
بهبود یافته
4,544,628
Last Update on: آوریل 1, 2023 at 2:16 ب.ظ

وی گفت ، شرکت های حمل و نقل بین شهری همچنین با قطارها و سیستم های حمل و نقل که بودجه دولتی دارند رقابت می کنند که این امر شرکت های خصوصی را در معرض آسیب قرار می دهند. دولت انتاریو همچنین قول داده است که از ماه جولای صنعت اتوبوس های میان منطقه ای را متوقف کند که این اقدام به فعالیت Greyhound کانادا در مسیرهای خاص پایان می دهد. وی با اشاره به اینکه خدمات ایمن ، مکرر و مقرون به صرفه ای را به مسافران ارائه می دهد ، گفت: “ما در مسیرهای خاصی سرویس اتوبوس اختصاصی داشته ایم.”

“این تصمیم Greyhound  امروز تأثیر گسترده ای بر روی مشتریان ، به ویژه کسانی که در شبکه روستایی سفر می کنند ، خواهد داشت.”

حدود 260 کارمند پس از پایان موقت خدمات مسافرتیGreyhound  در ماه می گذشته اخراج شدند. کندریک گفت ، 45 کارمند دیگر به دلیل تعطیلی دائمی اخراج می شوند. اتحادیه حمل و نقل تلفیقی از تأثیر تعطیلی بر کارگران ابراز تاسف کرد و گفت که هزاران نفر گزینه های حمل و نقل خود را از دست خواهند داد. جان کاستا ، رئیس بین الملل اتحادیه ، در بیانیه ای گفت: “این اخبار ناراحت کننده ای برای هزاران کانادایی ، به ویژه جامعه بومی است که برای حمل و نقل به Greyhound وابسته بودند.”

کندریک گفت: Greyhound قصد دارد ایستگاه های اتوبوس متعلق به خود را بفروشد. او گفت ، در مورد املاک اجاره ای ، برخی از موافقت نامه ها منقضی شده اند یا دارای بند لغو قرارداد بدون جریمه هستند ، در حالی که اجاره هایی که ملزم به ادامه پرداخت است ، پرداخت خواهند شد. این شرکت گفت بلیط های سفرهای بعد از پنجشنبه بازپرداخت می شوند. مشتریانی که کوپن مسافرتی معتبری دارند نیز می توانند درخواست بازپرداخت کنند.

تمام مسیرهای انتاریو و کبک که به طور موقت در ماه می سال 2020 به حالت تعلیق درآمدند ، از نیمه شب پنجشنبه برای همیشه متوقف می شوند. این مسیرها عبارتند از:

– تورنتو-اتاوا-مونترال

– تورنتو-لندن-ویندزور

– سودبری-اتاوا / تورنتو

– تورنتو-کیچنر / گلف / کمبریج

– تورنتو- نیاگارا فالز

– اتاوا-کینگستون

مسافران در سراسر کانادا گفتند که از بسته شدن Greyhound ناامید شده اند ، به عنوان مثال رابین براون 68 ساله ، هنگامی که در نیاگارا فالز زندگی می کرد ، از اتوبوس Greyhound برای سفر به تورنتو استفاده می کرد. براون که اکنون در ونکوور زندگی می کند ، برای دیدار دوستانش در شهرهای کوچکتر بریتیش کلمبیا که از طریق سایر وسایط حمل و نقل عمومی سرویس دهی نمی شوند ، از اتوبوس های Greyhound استفاده می کرده است. قبل از همه گیری ، او و شوهرش قصد داشتند برای صرفه جویی در هزینه سفر ، با Greyhound از ونکوور به وینیپگ سفر کنند.

وی گفت: “من واقعاً از این اتفاق اندوهگینم.” وی افزود که اگر بخواهد بین استان ها سفر کند اکنون به وینیپگ یا تورنتو به صورت هوایی سفر می کند. لیزا باریل از کلگری گفت که او خاطرات کودکی زیادی از سوار شدن به اتوبوس های Greyhound برای دیدار پدربزرگ و مادربزرگش در کلوود دارد. باریل گفت در زمان بزرگسالی مادربزرگش را همیشه در ایستگاه Greyhound ملاقات می کرده است.

باریل درباره مادربزرگ فقیدش گفت: “او می گفت (بستن Greyhound) شرم آور است. او احتمالاً ناامید می شد و می گفت” خوب حالا چطور می توانم شما را ببینم؟ ” مایکل کلارک ، 35 ساله ، از واترلو گفت که در دانشگاه ، او تقریبا هر ماه از اوتاوا برای دیدار پدر و مادرش در کینگستون از اتوبوس Greyhound استفاده می کرده است.

وی گفت: “هنگامی که به کینگستون بازگشتم ، آخر هفته ها با گرفتن اولین و جدیدترین اتوبوس های داخل و خارج به تورنتو سفر می کردم ،” وی افزود ، قطار را بسیار گران می داند و اتوبوس Greyhound یک مسیر مستقیم و آسان برای او بوده است. وی گفت این تعطیلی برای شهرهای کوچکتر در انتاریو “ضرر وحشتناکی” است ، جایی که تنها راه سفر به خارج از شهر با اتومبیل است. این بیماری همه گیر تأثیر ناخوشایندی بر صنعت اتوبوس های بین شهری کانادا داشته است.

شرکت های اتوبوسرانی به دلیل افت شدید مسافر ، تعدد خدمات خود را کاهش داده یا خطوط خود را متوقف کرده اند که موجب تضعیف شبکه حمل و نقل کشور شده است. در ژانویه ، سناتورهای بخش دریانوردی نامه ای به عمر الغابرا ، وزیر حمل و نقل فدرال فرستادند و از اوتاوا خواستند تا به اتوبوس های دریایی کمک مالی کند. این شرکت مستقر در شارلوت تاون هشدار داده بود که بدون بودجه مجبور است خطوط حرکت خود را متوقف کند.

سناتورها گفتند كه با توقف خدمات از طریق راه آهن و كاهش شدید پروازهای خطوط هوایی، اتوبوس برای سفرهای ضروری مانند حمل محصولات خونی یا بیماران برای وقت ملاقات های پزشکی در سراسر منطقه مورد نیاز است. در ژانویه ، دولت نیوبرانزویک وارد کار شد تا 720،000 دلار به اپراتور خصوصی اتوبوس منطقه ای ارائه دهد تا خدمات خود را به ادموندستون و کمپبلتون در شمال استان ادامه دهند.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا