first pageاجتماعیاخباراخبار اقتصادیاخبار اقتصادیدولت انتاریوکاناداویروس کرونا

بدون گواهی واکسن وارد نشوید

بهناز رهبر- تورنتو: به نقل از دفتر نخست وزیر، استان انتاریو می خواهد گواهی واکسن و برنامه تأیید را برای جلوگیری از شیوع کووید-19 تقویت کند. برای محافظت بیشتر از ساکنین اونتاریو و در حالی که استان همچنان در حال مقابله با موج چهارم کووید-19 با محوریت دلتا است، دولت انتاریو با مشورت با مدیر ارشد پزشکی بهداشت، از مردم می خواهد تا کامل واکسینه شده و مدارکی از وضعیت واکسیناسیون خودهمراه داشته باشند. دسترسی به مشاغل و اماکن خاص از 22 سپتامبر 2021، نیاز به اثبات واکسیناسیون دارد که باعث می شود در این محیط ها خطر کاهش یابد و گامی مهم برای تشویق آخرین افراد واجد شرایط، محافظت از ظرفیت بیمارستان های استان است.  همچنین این برنامه موجب حمایت از باز ماندن  مشاغل و ابزاری مورد نیاز برای حفظ امنیت مشتریان  و به حداقل رساندن اختلالات است.

ساکنین انتاریو که اولین یا یک دوز واکسن کووید 19 خود را در خارج از استان دریافت کرده اند ، باید با واحد بهداشت عمومی محلی خود تماس بگیرند تا اطلاعات خود را ثبت کرده و مستندات مناسب را دریافت کنند. شهروندان می توانند با بارگیری یا چاپ رسید واکسن خود از پرتال رزرو استان ، یا تماس با خط رزرو واکسن استانی به شماره 3900-943-883-1 ، سند واکسیناسیون را ارائه دهند.

نخست وزیر فورد گفت: “با ادامه مبارزه جهان با نوع دلتا ، دولت ما متعهد به انجام آنچه برای حفظ امنیت مردم ، محافظت از بیمارستان ها و به حداقل رساندن اختلالات در مشاغل لازم است می باشد. بر اساس آخرین شواهد و بهترین توصیه ها، گواهینامه های واکسن کووید-19 بهترین فرصت را برای جلوگیری از شیوع این ویروس به ما می دهد در حالی که به ما در جلوگیری از قرنطینه بیشتر کمک می کند. اگر دوز اول یا دوم واکسن کووید-19 را دریافت نکرده اید، لطفاً همین امروز این کار را انجام دهید.”

از 22 سپتامبر 2021 ، ساکنین اونتاریو باید به طور کامل واکسینه شوند (دو دوز به اضافه 14 روز) و مدارک واکسیناسیون خود را به همراه عکس برای دسترسی به برخی از اماکن و امکانات عمومی ارائه دهند. این رویکرد بر اماکن عمومی سربسته با ریسک بیشتر تمرکز می کند، جایی که همیشه نمی توان از پوشش صورت استفاده کرد و شامل موارد زیر است:

  • رستوران ها و بارها (به استثنای حیاط در فضای باز ، و همچنین تحویل و صرف غذا) ؛
  • کلوپ های شبانه (از جمله مناطق خارج از ساختمان) ؛
  • فضاهای جلسات و رویدادها ، مانند سالن های ضیافت و مراکز کنفرانس/همایش.
  • امکانات مورد استفاده برای فعالیتهای ورزشی و تناسب اندام و تمرینات تناسب اندام شخصی ، مانند سالنهای بدنسازی ، امکانات تناسب اندام و تفریحی به استثنای ورزشهای تفریحی جوانان.
  • رویدادهای ورزشی؛
  • کازینوها ، سالنهای بینگو و مراکز بازی ؛
  • کنسرت ، جشنواره های موسیقی ، تئاتر و سینما.
  • استریپ کلاب ها
  • مکان های مسابقه (به عنوان مثال ، مسابقات اسب دوانی)

این الزامات اجباری در مورد محیط های بیرونی از جمله پاسیو که خطر انتقال کمتر است، به استثنای فضاهای کلوپ شبانه در فضای باز با توجه به خطر مرتبط با محیط، اعمال نمی شود. علاوه بر این، این الزامات در مورد مواردی که افراد تحت مراقبت های پزشکی، دریافت غذا از مغازه های مواد غذایی، لوازم پزشکی و موارد مشابه قرار می گیرند اعمال نخواهد شد. با رعایت اقدامات بهداشت عمومی در حال حاضر، سیاست های پوشیدن ماسک در فضاهای داخلی همچنان به قوت خود باقی است.

کریستین الیوت ، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت استان انتاریو

کریستین الیوت، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت گفت: “ما می دانیم که واکسن ها بهترین محافظت را در برابر کووید 19 و نوع دلتا ارائه می دهند. برای حفظ سلامت و رفاه ساکنین اونتاریو ، دولت ما یک ابزار دیگر برای تشویق بیشتر ساکنین اونتاریو به دریافت واکسن و حمایت بیشتر از افرادی که واکسینه شده ارائه می دهد ، زیرا آنها با خیال راحت از فعالیت با عزیزان خود لذت می برند و از مشاغل محلی خود حمایت می کنند. . »

افرادی که نمی توانند واکسن را به دلیل معافیت های پزشکی دریافت کنند ، مجاز به ورود با یادداشت پزشک خواهند بود تا زمانی که معافیت های پزشکی شناخته شده به عنوان بخشی از گواهی واکسن دیجیتالی ادغام شوند. کودکان 11 ساله و کوچکتر و که قادر به واکسیناسیون نیستند نیز از این الزامات معاف خواهند بود.

برای فاصله بین 22 سپتامبر و 12 اکتبر 2021 ، افرادی که در مراسم عروسی یا مراسم تشییع جنازه در جلسات یا رویدادها شرکت می کنند ، می توانند حداکثر 48 ساعت قبل از رویداد ، یک تست آنتی ژن سریع کووید 19 منفی را به عنوان جایگزینی برای اثبات واکسیناسیون ارائه دهند. این آزمایشات سریع آنتی ژن باید به صورت خصوصی خریداری شود.

انتاریو در هفته های آینده ابزارهای بیشتری را برای بهبود تجربه کاربران ، کارآیی و پشتیبانی تجاری ایجاد می کند، از جمله ایجاد ابزارهای جایگزین برای افرادی که ایمیل ، کارت بهداشت یا شناسه ندارند. دولت برای حمایت از اجرای گواهی واکسن برای جوامع بومی چه آنها تصمیم گرفته باشند داده های خود را در COVaxON وارد کنند یا نه ، در عین حفظ اصول حاکمیت داده ها ، کنترل، دسترسی و مالکیت داده های بومی، عمل خواهد کرد.

خالد رشيد ،مشاور وزير دولت ديجيتال انتاریو

خالد رشيد ،مشاور وزير دولت ديجيتال انتاریو مي گويد: “ترکيب استفاده از يک کد QR با يک برنامه تأييد صحت ، به حمايت از اقدامات بهداشتي استان کمک خواهد کرد. این ابزارها راهی ساده تر ، سریعتر و بهتر برای اثبات وضعیت واکسیناسیون ارائه می دهند که هم راحت و هم ایمن است – در حالی که از مشاغل از طریق فرایند اعتبار سنجی آسان نیز پشتیبانی می کند.”

ساکنین انتاریو در حال حاضر به رسید واکسن کاغذی یا PDF دسترسی دارند که شامل تمام اطلاعات مربوطه است تا ثابت شود که آنها کاملاً واکسینه شده اند. از 22 سپتامبر ، ساکنین انتاریو باید هنگام ورود به اماکن تعیین شده ، همراه با یک قطعه شناسایی عکس دار، مانند گواهینامه رانندگی یا کارت سلامت ، رسید واکسن خود را نشان دهند. این رویکرد اجرایی اولیه مشابهی است که در بریتیش کلمبیا اعلام شد.

انتاریو همچنین یک رسید دیجیتالی پیشرفته دریافت واکسن معرفی می کند که دارای کد QR است که ایمن ، آسان تر و در دسترس تر خواهد بود. این رسید واکسن دیجیتالی را می توان روی تلفن نگه داشت و به راحتی نشان داد که در صورت نیاز واکسینه شده اید. علاوه بر این ، استان برنامه جدیدی را راه اندازی می کند تا خواندن و تأیید اعتبار یک رسید واکسن دیجیتالی را برای کسب و کارها و سازمان ها راحت تر کرده و در ضمن حریم خصوصی شما را حفظ کند.

برای محافظت از بیماران و کارکنان آسیب پذیر در محیط هایی که خطر ابتلا و انتقال ویروس کرونا و نوع دلتا در آن بیشتر است ، دولت با مشورت با مدیر ارشد پزشکی بهداشت ، خروج استان را از نقشه راه برای بازگشایی موقتاً متوقف کرده و دوزهای سوم واکسن کووید 19 برای جمعیت آسیب پذیر ارائه می دهد. CMOH همچنین سیاست های واکسیناسیون کووید 19 را در محیط های پر خطر اجباری می کند.

دکتر کیران مور، مدیر ارشد بهداشت و درمان انتاریو

دکتر کیران مور، مدیر ارشد بهداشت و درمان می گوید: “ما در حال حاضر شاهد افزایش تعداد موارد کووید 19 با ورود به فصل پاییز هستیم.” وی افزود: با وارد شدن به آخرین تلاش برای افزایش نرخ واکسیناسیون ، ارائه گواهی واکسن گامی مهم برای کمک به مردم برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس است تا بتوانیم ضمن باز نگه داشتن استان از ایمنی همه ساکنین انتاریو اطمینان حاصل کنیم. »

با شروع سال تحصیلی 2021-22 ، حفظ امنیت مدارس انتاریو و کلاس حضوری دانش آموزان بسیار مهم است. این استان با واحدهای بهداشت عمومی مورد اعتماد همکاری خواهد کرد تا از سیستم COVaxON موجود برای تأیید ایمنی و وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان استفاده کند. این استان متعهد است که والدین را در مورد نحوه استفاده از اطلاعات واکسن کووید 19 و اطلاعات ثبت نام فرزندشان برای ایمن نگه داشتن مدارس مطلع کند. این امر واحدهای بهداشت عمومی محلی را مجهز به اطلاعات مورد نیاز خود می کند تا در صورت لزوم برای کنترل سریع موارد و تماس با مدیریت ، برای محدود کردن اختلالات یا شیوع بیماری و حفظ بچه ها در کلاس استفاده کنند.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید