اتاوااخباراخبار اقتصادیاخبار اقتصادیدولت انتاریوصفحه اولکانادا

نوآوری در تولید مواد غذایی

کمک هزینه ۱۰۰,۰۰۰ دلاری برای پروژه های کشاورزی

مینا رحیمی – تورنتو | به گزارش مجله تیتر, دولت فدرال کانادا و دولت استانی انتاریو تا سقف 25 میلیون دلار از طریق مشارکت کشاورزی پایدار کانادا برای گسترش ظرفیت تولید و افزایش بهره وری انرژی در بخش کشاورزی و غذا سرمایه گذاری می کنند. از طریق ابتکار نوآوری در فناوری کشاورزی، بودجه به مشاغل واجد شرایط مزرعه داری و فرآوری مواد غذایی برای کمک به سرمایه گذاری در فناوری، تجهیزات یا فرآیندهای نوآورانه‌ای که ظرفیت تولید و یا کارایی آن را افزایش می دهد، ارائه می شود.

این سرمایه گذاری از اهداف تعیین شده در استراتژی رشد انتاریو برای افزایش تولید و مصرف مواد غذایی تولید و تهیه شده و تا سال 2024 تا 30 درصد و در افزایش تأثیر اقتصادی تولید مواد غذایی و نوشیدنی قوی انتاریو تا 10 درصد حمایت می کند.

لارنس مک آلی، وزیر فدرال کشاورزی و غذای کشاورزی، گفت: «از طریق برنامه CAP پایدار، از نوآوری حمایت می‌کنیم و به کشاورزان و تولیدکنندگان کمک می‌کنیم تا فناوری‌های جدید را اتخاذ کنند. ما می‌توانیم با همکاری استان بر روی این طرح‌ها، به این بخش کمک کنیم تا ظرفیت تولید خود را افزایش دهد و در عین حال بهره‌وری انرژی را برای ایجاد آینده‌ای انعطاف‌پذیرتر برای کشاورزی در انتاریو بهبود بخشد.»

لارنس مک آلی، وزیر فدرال کشاورزی و غذای کشاورزی

لیزا تامپسون، وزیر کشاورزی، غذا و امور روستایی انتاریو گفت: «دولت ما در حمایت از بخش کشاورزی و غذای انتاریو ثابت قدم است و به پتانسیل فوق العاده آن برای رشد اطمینان دارد. این سرمایه‌گذاری‌ها به کسب‌وکارهای مستقر و نوظهور اجازه می‌دهد تا تلاش‌ها برای بهینه‌سازی عملیات خود را تسریع بخشند و به دستیابی به اهداف بلندپروازانه‌ای که ما برای بخش کشاورزی و غذا در استراتژی رشد انتاریو تعیین کرده‌ایم کمک کنند.»

پروژه ها تحت این ابتکار با تخصیص بودجه برای کسب و کارها به منظور به دست آوردن تجهیزات و فناوری نوآورانه برای افزایش بهره وری و کارایی حمایت خواهند شد. در میان انواع نتایج هدفمند برای این بودجه، پروژه هایی خواهد بود که امنیت سایبری در بخش کشاورزی و غذا را نیز افزایش می دهند.

پروژه های نوآورانه فناوری و تجهیزات، تا سقف 100,000 دلار، تا 50 درصد واجد شرایط دریافت سهم هزینه خواهند بود. پروژه های بزرگتر واجد شرایط 35 درصد سهم هزینه، تا سقف 100,000 دلار خواهند بود. سامانه دریافت تقاضا برای این کمک مالی از ۱۵ فوریه ۲۰۲۴ آغاز به کار کرده است.

لیزا تامپسون، وزیر کشاورزی، غذا و امور روستایی انتاریو

CAP پایدار یک سرمایه گذاری پنج ساله (2023-2028) 3.5 میلیارد دلاری توسط دولت های فدرال استانی و منطقه ای برای تقویت رقابت پذیری، نوآوری و انعطاف پذیری بخش کشاورزی، مواد غذایی کشاورزی و محصولات کشاورزی است. این شامل 1 میلیارد دلار در برنامه ها و فعالیت های فدرال و تعهد 2.5 میلیارد دلاری است که 60 درصد به صورت فدرال و 40 درصد به صورت استانی/منطقه ای برای برنامه هایی که توسط استان ها و مناطق طراحی و ارائه می شود، به اشتراک گذاشته می شود.

این ابتکار بر سایر اقدامات قبلی که دولت برای حمایت از این بخش انجام داده است، استوار است. این اقدامات شامل تعهد 22 میلیون دلاری از طریق برنامه اشتراک هزینه نوآوری کشاورزی و ابتکار عمل صرفه جویی در هزینه انرژی کشاورزی-غذایی 10 میلیون دلاری است که از طریق CAP پایدار ارائه شده است. ایجاد رشد، ظرفیت و رقابت پذیری بخش کشاورزی-غذایی از جمله اولویت های تعیین شده برای CAP پایدار توسط وزرای کشاورزی فدرال- استانی- منطقه ای در بیانیه گوئلف بود.

داگ الکساندر، رئیس هیئت مدیره شورای مناسب سازی کشاورزی

در سال 2022، صنعت غذای کشاورزی انتاریو 48.8 میلیارد دلار در تولید ناخالص داخلی (GDP) به اقتصاد استان کمک کرد که نسبت به سال 2021، 4.6 درصد افزایش داشت. این نشان دهنده 6.3 درصد از کل تولید ناخالص داخلی انتاریو است. داگ الکساندر، رئیس هیئت مدیره شورای مناسب سازی کشاورزی در این خصوص می‌گوید:

«شورای انطباق کشاورزی از ارائه ابتکار نوآوری در فناوری کشاورزی به نمایندگی از دولت های کانادا و انتاریو خرسند است. حمایت از مشاغل انتاریو برای سرمایه گذاری در ارتقاء تجهیزات، اتوماسیون و فناوری جدید نقشی کلیدی در کمک به کشاورزی و مواد غذایی انتاریو خواهد داشت تا این بخش رشد کند و در آینده رقابتی باقی بماند.»

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا