اخباردولت انتاریوصفحه اولکانادا

دسترسی به وکیل مقرون به صرفه در انتاریو

دولت اونتاریو از دسترسی به نمایندگی قانونی مقرون به صرفه حمایت می کند.
برنامه جدیدی برای ایجاد امکان ادامه حضور در دادگاه برای دانشجویان حقوق، وکلای دارای مجوز و دستیاران!

مجله تیتر گزارش میدهد: تورنتو – دولت اونتاریو به صورت فعال در حالهمکاری با انجمن حقوقی اونتاریو برای ایجاد برنامه ای است تا تضمین کند  که قانون سی – ۷۵  ( Bill C-75) دولت فدرال، دستیاران، وکلای دارای مجوز و دانشجویان حقوق را از نمایندگی قانونی متهمانی که بدون حضور هیئت منصفه محکوم شده اند، محدود نمی کند. دولت به نگرانی های مطرح شده از سوی جامعه قانونی اونتاریو در خصوص تغییرات فدرال در جنبه هایی از کد جنایی در Bill C-75 که می تواند دسترسی نمایندگان قانونی مقرون به صرفه از جمله دستیاران، وکلای دارای مجوز (شامل دانشجویان دوره کارآموزی) و دانشجویان حقوق که همگی ماموران قانونی انجمن حقوقی اونتاریو هستند، را محدود کند. این امر می تواند فرصت های کسب تجربه حرفه ای کنونی را برای دانشجویان حقوق و وکلای دارای مجوز محدود کند.

 

آقای داگ داونی، دادستان کل استان انتاریو

آقای داگ داونی، دادستان کل استان انتاریو میگوید:”مقاصد مطرح شده درقانون  Bill C-75 ,فراهم کردن امنیت برای مردم کاناداست نه جلوگیری سهوی از ادامه نمایندگی قانونی دستیاران، وکلای دارای مجوز و دانشجویان حقوق. ما همکاری نزدیکی با انجمن وکالت اونتاریو برای حل این مسئله در اونتاریو و در عین حال حصول اطمینان از اینکه گزینه های نمایندگی قانونی پاسخگو و مطابق با استانداردهای فعلی است، داریم.” دولت انتاریو دستورالعملی شورایی را برای تعیین اختیارات به انجمن وکالت صادر كرده است تا مشخص كند كه چه كسی توانایی حضور در دادگاه بدون حضور هیئت منصفه را به عنوان یك عامل قانونی دارد.

ملکوم مرسر، خزانه دار انجمن وکالت می گوید:”ما بسیار خوشحالیم که دولت اونتاریو به این مسئله پاسخ داده است. در جلسه عمومی، قبل از آغاز اجرای قانون Bill C-75 حرکتی برای حفظ توانایی های این عوامل قانونی (وکلا) در دادگاه ایالتی در نظر گرفته خواهد شد.”

نکات مهم

  • قانون فدرال Bill C-75 بیشترین حد مجازات را برای برخی از متهمان دادگاه ایالتی  تا دو سال افزایش داده است.
  • هم اکنون، پارالیگال ها، وکلای دارای مجوز و دانشجویان حقوق می توانند خصوص متهمان دادگاه کوچک و ایالتی که در ان هیات منصفه حضور ندارد و حداکثر مجازاتشان  6 ماه حبس یا کمتر است، خدمات قانونی را در فراهم کنند.
  • جرایم دادگاه بدون هیئت منصفه جرایمی هستند که مجازاتی کمتر از مجازات حداکثری را متحمل می شوند. این جرایم در دادگاه عدالت اونتاریو بررسی می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا