CoronaVirusاجتماعیاخبارصفحه اولکاناداویروس کرونا

جهان در آستانه اپیدمی بیماری کرونا

ایران و کانادا در لیست ۴۰ کشور درگیر با بیماری

مجله تیتر گزارش میدهد: شیوع ویروس کرونا: کشورهای متأثر از آن

ویروس جدید کرونا 2019 (2019-nCoV)، به جز چین در 34 کشور دیگر گسترش یافته است و زنگ خطر را برای مقامات بهداشت عمومی در سراسر جهان به صدا در آورده است. در مجموع 80296 مورد (از جمله 77754 مورد در سرزمین اصلی چین، هنگ کنگ و ماکائو) ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است که 2،705 کشته (از جمله 2668 مورد در چین، 13 مورد در ایران، ده مورد در کره جنوبی، هفت نفر در ایتالیا و یک مورد در هریک از کشورهای فیلیپین، ژاپن، فرانسه و تایوان) تا 25 فوریه 2020 در سراسر جهان گزارش شده است.

چارت اطلاعات در لحظه بیماری کرونا در جهان

موارد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا و تعداد کشته شدگان در اثر این ویروس (به روز رسانی شده در تاریخ ۲۶ فوریه 2020)

چین:

تا روز 25 فوریه، در کل 77754 مورد تأیید شده در سرزمین اصلی چین گزارش شده است. تعداد موارد جدید گزارش شده در چین برای اولین بار از زمان شیوع این بیماری در 18 فوریه کاهش یافته است. در 18 فوریه بیش از 1800 بیمار مرخص شدند. بیشترین تعداد موارد تأیید شده همچنان از استان هوبئی، جایی که منشاء این ویروس است، گزارش می شود.  بیشترین تعداد کشته شدگان در اثر این ویروس و موارد درمان شده نیز مربوط به این استان است. این استان 14840 مورد تأیید شده جدید را 12 فوریه و در یک روز گزارش داد. افزایش یک باره در تعداد موارد ابتلا به کرونا در هوبئی پس از آن آغاز شد كه كارمندان مراقبت های بهداشتی برای تشخیص سریع تر بیماری از روش جدیدی از CT اسكن استفاده كردند. آزمایش های اسید نوکلئیک پیشتر برای بررسی موارد مشکوک استفاده می شد.

چین اولین مورد تأیید شده از ابتلا به ویروس کرونا را از منشاء ووهان در دسامبر سال 2019 اعلام کرد. مناطق ویژه تحت اداره ماکائو و هنگ کنگ اولین موارد تأیید شده را به ترتیب در 22 و 23 ژانویه گزارش دادند. تا 25 فوریه، هنگ کنگ در مجموع 81 مورد تایید شده از جمله دو مورد فوت را گزارش کرده است. در مجموع 364 تبعه هنگ کنگی سوار بر کشتی مسافرتی دایموند پرینسس بودند. بیش از 200 شهروند از این کشتی خارج شده و تحت قرنطینه قرار گرفته اند.

کانادا:

تا 25 فوریه ده مورد تایید شده در کانادا گزارش شده است که آخرین مورد در بریتیش کلمبیا می باشد. مناطقی که دارای موارد تأیید شده هستند عبارتند از بریتیش کلمبیا و انتاریو. در مجموع 352 کانادایی سوار بر کشتی تفریحی دایموند پرینسس هستند که از این تعداد آزمایش 43 نفر مثبت اعلام شده است. دولت کانادا در تاریخ 19 فوریه یک پرواز چارتر به توکیو فرستاد تا شهروندان خود را تخلیه کند.

اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در 25 ژانویه 2020 توسط دولت انتاریو گزارش شد که این مورد مردی بود که به ووهان سفر کرده بود. مورد دوم همسر این بیمار بود و این مورد در 27 ژانویه 2020 تأیید شد.

ایران:

از 24 فوریه، ایران 61 مورد تأیید شده و 12 مورد مرگ ناشی از این بیماری را گزارش کرده است که بالاترین میزان در خارج از کشور چین است. این کشور در روز 20 فوریه دو مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا را در شهر قم، در نزدیکی تهران اعلام کرد. ایران اولین کشور در منطقه خاورمیانه است که از مرگ و میر ناشی از این ویروس در این منطقه گزارش داده است. این دو مورد مرگ مربوط به افراد مسن بوده است که آزمایش آن ها مثبت اعلام شده و به سرعت به عفونت حاد ریه مبتلا شده بودند. قبلاً موارد مشکوک به ویروس کرونا گزارش شده بود، اگرچه این تعداد به طور رسمی اعلام نشده بود. ایران دماسنج های دیجیتالی را در 36 مرز خود قرار داده است و موارد مشکوک را در بیمارستان ها تحت معاینه قرار داده است. تحریم های وضع شده علیه ایران توسط ایالات متحده، برخورد با شیوع این ویروس را برای این کشور دشوار کرده است، زیرا در دسترسی به کیت ها و درمان های تشخیصی این ویروس دچار مشکل شده است.

ایتالیا:

ایتالیا تا تاریخ 25 فوریه 272 مورد ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرده است. این کشور همچنین اولین مورد مرگ را در 22 فوریه گزارش داد، و در پی آن یک روز بعد پنج مورد دیگر را در 24 فوریه اعلام کرد. تا 25 فوریه، در کل هفت مورد مرگ و میر ناشی از این ویروس در این کشور گزارش شده است.

بیشتر موارد جدید ابتلا به این ویروس در مناطق لومباردی و ونتو گزارش شده است. کارناوال ونیز، یکی از رویداد های سالانه در این کشور، به عنوان بخشی از اقدامات امنیتی تعطیل شده است و لیگ فوتبال ایتالیا نیز در حال حاضر متوقف شده است. به عنوان یک اقدام فوری، ایتالیا کلیه پروازهای مستقیم به چین را لغو کرده و قرنطینه را برای کسانی که در تماس با افراد مبتلا به ویروس بوده اند، اجباری کرده است.

کویت:

کویت هشت مورد تایید شده از ابتلا به ویروس کرونا را تا 25 فوریه اعلام کرده است. موارد تایید شده از گروه 700 نفره ای هستند که از شهر مشهد در ایران خارج شده اند. گزارش شده است که هر سه بیمار در وضعیت پایدار قرار دارند.

بحرین:

هشت مورد تائید شده از ابتلا به ویروس کرونا تا 25 فوریه در بحرین گزارش شده است. بیمار یک شهروند بحرینی است که از ایران وارد این کشور شده است. وی برای معالجه به مرکز پزشکی ابراهیم خلیل كانو منتقل شده است.

عراق:

تا 25 فوریه، شش مورد تایید شده از عفونت به ویروس کرونا در عراق گزارش شده است. این کشور اولین مورد ویروس کرونا را در 24 فوریه تأیید کرد. بیمار دانشجویی ایرانی است که در شهر نجف زندگی می کند. از آن زمان عراق ورود اتباع خارجی را ممنوع کرده و مرزهای خود را بر روی ایران و کویت بسته است.

عمان:

دو مورد تائید شده ویروس کرونا در 24 فوریه در عمان گزارش شده است. این بیماران دو خانم هستند که از ایران وارد این کشور شده اند. این کشور پس از تایید این موارد، همه پروازهای غیرنظامی به ایران را به حالت تعلیق درآورده است.

لبنان:

لبنان اولین مورد تایید شده از ابتلا به ویروس را در 22 فوریه گزارش داد. به گزارش خبرگزاری آنادولو، بیمار زنی 45 ساله است که از شهر قم در ایران وارد این کشور شده است. دو مورد مشکوک دیگر نیز در این کشور گزارش شده است.

افغانستان:

افغانستان نخستین مورد تایید شده ویروس کرونا در این کشور را در 24 فوریه در استان هرات اعلام کرد که در مرز ایران قرار دارد. سه مورد مشکوک به ویروس کرونا در این کشور اعلام شده است. دولت این کشور به طور موقت سفر هوایی و زمینی به ایران و همچنین واردات گوشت و تخم مرغ از این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.

جمهوری کره (کره جنوبی):

تا 25 فوریه، در کل 977 مورد ابتلا به ویروس کرونا تایید شده و ده مورد مرگ و میز ناشی از این ویروس نیز در کره گزارش شده است. این کشور 100 مورد را در 21 فوریه و 229 مورد دیگر را در 22 فوریه در شهر دائگو و استان جینگبوک ثبت کرده است. در 24 فوریه، 231 مورد دیگر گزارش شده است. موارد جدید در 25 فوریه در بوسان، سئول و استان گویونگسانگ گزارش شده اند.

اکثر موارد جدید به کلیسای شینچنجی عیسی در دائگو و بیمارستان چونگدو دنام در استان گینگبوک مربوط بوده اند. برنامه ریزی شده است که در مجموع 9،300 نفر از اعضای گروه شینچنجی برای تشخیص ویروس مورد آزمایش قرار بگیرند. همه اعضا به منظور جلوگیری از انتشار ویروس ایزوله شده اند.

فرانسه:

تا 22 فوریه 12 مورد تائید شده از ابتلا به این ویروس در فرانسه گزارش شده است. نخستین مرگ ناشی از این ویروس در 15 فوریه در این کشور رخ داد و این نخستین مرگ ناشی از این ویروس در اروپا بود. فرانسه نخستین کشور اروپایی بود که دو مورد از ابتلا به این ویروس را در 24 ژانویه 2020 گزارش داد.

یونان:

یونان اولین مورد تایید شده از عفونت کروناویروس را در 26 فوریه گزارش داد. این فرد یک زن یونانی 38 ساله است که اخیراً به ایتالیا سفر کرده است. این شیوع در صنعت گردشگری در این کشور تأثیر داشته است ، به طوری که 70 درصد از گردشگران چینی تعطیلات خود را لغو می کنند.

تایلند:

در مجموع 37 مورد تأیید شده در تایلند گزارش شده است. براساس داده های WorldPop، تایلند پذیرای بیشترین تعداد مسافر از شهرهای پرخطر سرزمین اصلی چین است.

ژاپن:

ژاپن تا 25 فوریه 160 مورد تأیید شده را گزارش کرده است که این تعداد به جز 691 مورد تأیید شده در کشتی مسافرتی دایموند پرینسس است. ژاپن دومین کشور پس از چین بود که این ویروس را در مردی که به ووهان سفر کرده بود، تشخیص و گزارش داد. موارد در حال افزایش ابتلا به این ویروس از میان گروهی از گردشگران کشتی مسافرتی دایموند پرینسس گزارش می شود که در یوکوهاما قرنطینه شده اند.

سنگاپور:

در مجموع 90 مورد تأیید شده از سوی وزارت بهداشت سنگاپور تا 25 فوریه گزارش شده است. برخی از موارد اخیر که توسط دولت تأیید شده اند با گروهی در دو کلیسا از جمله Grace Assembly of God و کلیسای Life و Mission مرتبط هستند. یک شهروند دختر دو ساله سنگاپوری که در تاریخ 30 ژانویه از ووهان بازگردانده شده است، نیز یکی از موارد تایید شده است. درمجموع 937 مورد مشکوک به ابتلا به ویروس در این کشور مورد آزمایش قرار گرفته اند که آزمایش آن ها منفی بوده است. نتایج آزمایش از 103 مورد مشکوک دیگر در دست بررسی است.

ایالات متحده:

ایالات متحده تا به امروز 53 مورد تایید شده از عفونت به ویروس کرونا را گزارش کرده است. از میان این موارد، 39 مورد افرادی هستند که از چین و کشتی دایموند پرینسس خارج شده اند. اولین و دومین مورد از عفونت در واشنگتن و ایلینوی بوده اند که هر دو پس از سفر به ووهان به ایالات متحده بازگشته بودند.

تایوان:

تایوان موارد جدیدی از عفونت به ویروس کرونا را در 25 فوریه تأیید کرد که مجموع موارد تایید شده را در این کشور به 30 مورد رساند. تایوان سومین کشور آسیایی بود که مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا را در 17 فوریه گزارش داد. در کل 1913 مورد در این کشور گزارش شده است که از این تعداد آزمایش 1812 مورد منفی بوده و نتایج سایرین در حال بررسی است.

اسرائیل:

دو مورد تائید شده ابتلا به ویروس کرونا از این کشور در میان 11 نفر از افراد خارج شده از کشتی مسافربری دایموند پرینسس بودند. آزمایش چهار اسرائیلی دیگر نیز که در کشتی مسافربری ژاپن حضور داشتند، مثبت اعلام شده است. این بیماران به یک مرکز پزشکی در ژاپن منتقل شده اند و گزارش شده است که موارد خفیفی از عفونت بوده اند.

انگلستان:

تاکنون 13 مورد در انگلیس گزارش شده است. بیماران در کشتی کروز مبتلا به این ویروس شده اند. بیش از 70 شهروند انگلیسی در کشتی دایموند پرینسس در ژاپن حضور دارند. دولت انگلیس در 22 فوریه 30 شهروند خود را به همراه دو شهروند ایرلندی از این کشتی تفریحی خارج کرد.

اسپانیا:

در کل سه مورد از ابتلا به این ویروس در اسپانیا تأیید شده است. مورد دوم یکی از چهار عضو خانواده انگلیس تبار است که با شخصی در فرانسه که آلوده به ویروس تشخیص داده شده، در تماس بوده است.

برزیل:

برزیل اولین مورد عفونت کروناویروس را در 26 فوریه در مردی که از ایتالیا بازگشت ، گزارش داد. دولت 30 برزیلی را از ووهان بازگرداند.به گزارش نیویورک تایمز ، دو فروند هواپیمای نیروی هوایی برزیل که حامل مسافر بودند در 09 فوریه به پایگاه نظامی در آناپولیس در ایالت گویا رسیدند. مسافران به مدت 18 روز تحت قرنطینه قرار گرفته اند.

استرالیا:

استرالیا 22 مورد تایید شده از ابتلا به کرونا را گزارش کرده است که شامل پنج مورد در کوئینزلند، چهار مورد در نیو ساوت ولز، چهار مورد در ویکتوریا و دو مورد در استرالیای جنوبی است. اولین مورد در استرالیا در 25 ژانویه 2020 در مردی تشخیص داده شد که از گوانگژو به ملبورن سفر کرده بود. در 29 ژانویه دو مورد جدید از این عفونت یکی در کوئینزلند و دیگری در ویکتوریا گزارش شد.

مصر:

مصر اولین و تنها مورد ابتلا به این ویروس در این کشور را در 14 فوریه تأیید کرد. این فرد تبعه چین است که وارد این کشور شده اما هیچ علائمی از این بیماری را نشان نداده است.

مالزی:

موارد ابتلا به ویروس کرونا در مالزی تا 21 فوریه 22 مورد بوده است. چهاردهمین مورد گزارش شده در مالزی اولین مورد انتقال انسان به انسان در این کشور بوده است. از 22 مورد تایید شده، هشت بیمار بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.

هند:

در مجموع سه مورد تأیید شده در هند گزارش شده است. اولین مورد تایید شده مربوط به دانشجویی است که از ووهان وارد کرالا شده و آزمایش او مثبت اعلام شده است. به غیر از موارد تأیید شده در کرالا، آزمایش پنج مسافر سوار بر کشتی تفریحی دایموند پرینسس نیز مثبت اعلام شده است. هند بطور موقت صدور ویزای الکترونیکی را برای افرادی که در چین حضور دارند به حالت تعلیق درآورد و مواردی را که قبلاً صادر شده بود، در تاریخ 2 فوریه لغو کرد.

امارات متحده عربی:

تاکنون 13 مورد ابتلا در این کشور تأیید شده است. فرودگاه های بین المللی دبی و ابوظبی در امارات دو مورد از شلوغ ترین فرودگاه های جهان به شمار می آیند. این کشور از غربالگری برای کلیه مسافرانی که از چین وارد می شوند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای کنترل شیوع ویروس استفاده می کند.

ویتنام:

تعداد کل موارد تایید شده ابتلا به این ویروس در ویتنام به 16 مورد رسیده است. موارد تأیید شده شامل دو شهروند چینی (بهبود یافته و مرخص شده اند)، شش شهروند ویتنامی بازگشته از ووهان (چهار نفر بهبود یافته و مرخص شده اند)، شش شهروند ویتنامی (یک نفر بهبود یافته و مرخص شده است) و یک شهروند آمریکایی است که در مسیر سفرش از چین عبور می کرده است. دولت ویتنام بخش سان لوی را قرنطینه کرده است، زیرا تعداد موارد تایید شده در این بخش افزایش یافته است. برای جلوگیری از شیوع بیماری ساکنان این بخش مجاز نیستند تا 20 روز از این بخش خارج شوند. این اولین باری است که در خارج از چین دستور این نوع قرنطینه صادر می شود. بعلاوه، یک بیمارستان صحرایی با 300 تختخواب در استان وین پوک برای قرنطینه و معالجه بیماران مبتلا به COVID-19 آماده شده است. یک منطقه قرنطینه با 200 تختخواب نیز در شهر وینه ین برپا شده است.

آلمان:

در مجموع 16 مورد تائید شده از ابتلا به ویروس کرونا در آلمان گزارش شده است.

فیلیپین:

در کل سه مورد تایید شده در این کشور گزارش شده است. این کشور همچنین اولین مورد مرگ را به دلیل این ویروس در خارج از چین گزارش داد که یک مرد 44 ساله بود و در تاریخ 1 فوریه درگذشت. بیش از نیمی از خدمه کشتی مسافربری دایموند پرینسس، به جز هفت مسافر، فیلیپینی هستند. دولت فیلیپین بازگشت شهروندان این کشور را در یک پرواز ویژه چارتر تصویب کرده است. فیلیپین در مجموع 133 مورد مشکوک را در این کشور گزارش داده است.

بلژیک:

بلژیک اولین مورد از این عفونت را در تاریخ 4 فوریه تأیید کرد زمانی که آزمایش یکی از این افراد برگردانده شده مثبت اعلام شد. در کل نه مورد مشکوک به ابتلا به Covid-19 در این کشور گزارش شده بودند که از این جمله شخصی بود که نتیجه آزمایشش مثبت اعلام شد و به تدریج بهبود یافت.

روسیه:

دو مورد از ابتلا به کرونا در 31 ژانویه در روسیه در میان شهروندان چینی، در مناطق زبیاکلسکی و تیومن تأیید شدند. برای جلوگیری از گسترش این ویروس، روسیه مرز خود را با چین را بسته است و خدمات ریلی را به مناطق آلوده چینی را محدود کرده است.

سوئد:

اداره بهداشت عمومی سوئد اولین مورد ابتلا به این ویروس را در 31 ژانویه در جونکوپینگ تأیید کرد. این زن مبتلا به کرونا که در 24 ژانویه از ووهان به سوئد آمده است، در زمان ورود علائمی نداشته است.

فنلاند:

فنلاند در 29 ژانویه 2020 اولین مورد ابتلا به بیماری کرونا را در این کشور تأیید کرد. بیمار خانم گردشگر 32 ساله چینی و اهل ووهان است. طبق گفته انستیتوی بهداشت و رفاه فنلاند، 15 نفر دیگر نیز ممکن است در معرض این ویروس قرار گرفته باشند.

سریلانکا:

یک مورد تایید شده از ابتلا به این ویروس در 27 ژانویه 2020 در سریلانکا گزارش شده است. این کشور در گذشته نه چندان دور به عنوان مقصد مهم گردشگری برای اتباع چین بوده است و همچنین کارگران چینی زیادی در پروژه های مختلف زیرساختی این کشور مشغول به کار هستند. دولت سریلانکا بیش از 30 دانشجو را از ووهان خارج کرده است.

کامبوج:

کامبوج اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا را در تاریخ 27 ژانویه 2020 گزارش داد. مقامات هواپیمایی کامبوج کلیه پروازهای بین این کشور و شهر ووهان را لغو کرده اند تا از شیوع این ویروس جلوگیری کنند.

نپال:

اولین مورد عفونت کرونا در 25 ژانویه 2020 در این کشور تأیید شد. دولت نپال 175 شهروند نپالی را از مناطق مختلف استان هوبئی در روز 16 فوریه خارج کرد. یک هواپیمای چارتر ایرباس A330 شهروندان، از جمله دانشجویان و گردشگران را به این کشور بازگرداند. افراد بازگردانده شده به مدت دو هفته در قرنطینه قرار می گیرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا