CoronaVirusاخبار بهداشتدولت انتاریوصفحه اولکاناداویروس کرونا

دومین دوز بوستر واکسن کوید در انتاریو

آزمایشات آنتی ژن سریع رایگان تا 31 دسامبر 2022  برای عموم مردم تمدید شد

بهناز رهبر – تورنتو – دولت انتاریو، با مشورت مدیر ارشد پزشکی بهداشت، واجد شرایط بودن برای دوزهای تقویت کننده دوم را برای افراد 18 ساله و بالاتر در انتاریو گسترش می دهد تا ایمنی بیشتری را  برای کسانی که ممکن است به آن نیاز داشته باشند، ارائه دهد.

از روز پنجشنبه 14 جولای ساعت 8 صبح، افراد واجد شرایط می توانند از طریق پورتال واکسیناسیون کووید-19 یا با تماس با مرکز تماس استانی واکسن به شماره 3900-943-833-1 نوبت خود را رزرو کنند. افراد واجد شرایط همچنین می‌توانند مستقیماً از طریق واحدهای بهداشت عمومی که از سیستم‌های رزرو خود استفاده می‌کنند، از طریق کلینیک‌های واکسیناسیون تحت رهبری بومی و داروخانه‌های شرکت‌کننده درطرح، وقت ملاقات رزرو کنند. قرار ملاقات ها بر اساس زمان های موجود است که ممکن است بسته به منطقه متفاوت باشد.

سیلویا جونز، دادستان كل

 

سیلویا جونز، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت گفت:”در حالی که مدت زیادی است که به مدیریت بیماری COVID-19 ادامه می‌دهیم، دوزهای تقویت‌کننده دوم را گسترش می‌دهیم و همچنین در دسترس بودن آزمایش‌های آنتی‌ژن سریع رایگان را افزایش می‌دهیم تا ابزارهای لازم برای ایمن ماندن را در اختیار مردم قرار دهیم و مطمئن شویم که تمامی فعالیت‌ها در انتاریو بدون توقف، ادامه پیدا می‌کند. واکسن ها همچنان بهترین دفاع ما در برابر COVID-19 هستند و از ظرفیت بیمارستانی ما برای کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند، محافظت می کنند.”

دوزهای تقویت کننده دوم در فاصله زمانی پنج ماه پس از دریافت اولین دوز تقویت کننده ارائه می شود. در حالی که بیشتر افراد 18 تا 59 ساله بیش از 6 ماه پس از اولین دوز تقویت کننده خود از محافظت قوی برخوردار خواهند بود، گسترش واجد شرایط بودن دوز تقویت کننده دوم تضمین می‌کند که ساکنین انتاریو بتوانند براساس شرایط شخصی خود تصمیمی آگاهانه بگیرند. پیش‌بینی می‌شود که واکسن دو ظرفیتی جدید کووید-۱۹ در پاییز امسال توسط Health Canada تأیید شود، که ممکن است محافظت هدفمندتری در برابر انواع Omicron ارائه دهد. ساکنین انتاریو تشویق می شوند با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد اینکه آیا دریافت دوز تقویت کننده دوم در حال حاضر برای آنها مناسب است یا خیر صحبت کنند.

افراد پرخطری که باید در اسرع وقت دوز دوم تقویت کننده خود را دریافت کنند و کسانی که  ماه هاست که واجد شرایط دریافت این کار هستند عبارتند از:

  • افراد 60 سال و بالاتر.
  • بومی ها، جوامع اینوئیت و متیس و اعضای خانواده غیر بومی آنها که 18 ساله و بالاتر هستند.
  • ساکنان خانه های مراقبت طولانی مدت، خانه سالمندان یا اقامتگاه مراقبت از سالمندان و سالمندانی که در سایر مکان‌های جمعی زندگی می‌کنند که خدمات زندگی و بهداشتی ارائه می‌کنند.
  • افرادی که دارای نقص سیستم ایمنی متوسط تا شدید هستند.

آمار بیماران کرونا در کانادا

بیمار
4,946,090
مرگ
59,034
فعال
5,744
بحرانی
99
بهبود یافته
4,881,312
Last Update on: جولای 21, 2024 at 7:20 ق.ظ

دولت انتاریو همچنین از طریق کانال‌های موجود مانند خواربارفروشی‌ها و داروخانه‌ها، و همچنین در محل‌های کار، مدارس، بیمارستان‌ها، خانه‌های مراقبت طولانی‌مدت و سالمندان و سایر مکان‌های جمعی تا 31 دسامبر 2022 به ارائه آزمایش‌های آنتی‌ژن سریع رایگان برای عموم مردم ادامه می‌دهد.

دکتر کایران مور، مدیر ارشد پزشکی بهداشت، گفت: “گسترش واجد شرایط بودن برای دوزهای تقویت کننده دوم و فراهم کردن دسترسی مداوم به آزمایش، مردم انتاریو را قادر می سازد تا بهترین تصمیم را برای شرایط خود بگیرند و این امر به حفظ امنیت جوامع ما کمک ‌می‌کند. به روز ماندن در مورد واکسیناسیون بهترین محافظت در برابر پیامدهای شدید کووید-19 است.”

به عنوان بخشی از برنامه این استان برای باز ماندن، انتاریو در حال گسترش نیروی کار مراقبت های بهداشتی انتاریو، تقویت تولید داخلی منابع حیاتی و سرمایه گذاری بیش از 40 میلیارد دلار برای بیش از 50 پروژه بیمارستانی بزرگ است که بیش از 3000 تخت بیمارستانی جدید به ارمغان می آورد. از زمان شروع همه‌گیری، این استان با برنامه‌هایی برای جذب هزاران نفر دیگر، بیش از 8600 متخصص مراقبت‌های بهداشتی را به سیستم مراقبت‌های بهداشتی اضافه کرده است.

بدین ترتیب اهالی انتاریو با سن 60 سال و بالاتر، و همچنین افراد جامعه بومی، اینوئیت و متیس و اعضای خانواده غیربومی آنها که 18 ساله و بالاتر هستند از 7 آوریل 2022 واجد شرایط دریافت دومین تقویت کننده هستند.

بر طبق آمار از 11 ژوئیه 2022، انتاریو بیش از 33 میلیون دوز واکسن کووید-19 را تجویز کرده است، در این میان، بیش از 93 درصد از ساکنین انتاریو که 12 ساله و بالاتر هستند، حداقل یک دوز دریافت کرده‌اند، بیش از 91 درصد دو دوز واکسن دریافت کرده‌اند و بیش از 57 درصد دوز تقویت کننده دریافت کرده اند. اگر در مورد واجد شرایط بودن واکسن خود سؤالی دارید، لطفاً با مرکز تماس استانی واکسن به شماره 3900-943-883-1 تماس بگیرید (TTY برای افرادی که ناشنوا، کم شنوا یا دارای اختلال گفتار هستند: 0007-797-866-1)، که هفت روز هفته از ساعت 8 صبح تا 8 شب باز است و قادر به ارائه کمک به بیش از 300 زبان است.

همچنین از 8 ژوئیه 2022، انتاریو بیش از 238 میلیون آزمایش آنتی ژن سریع رایگان را توزیع کرده است که بیش از 140 میلیون آن به مراکز پرخطر، مدارس و مراقبت از کودکان دارای مجوز، صنایع ضروری و مشاغل کوچک و متوسط ​​می روند. بیش از 98 میلیون آزمایش آنتی ژن سریع رایگان از طریق خرده فروشان و داروخانه ها و توزیع هدفمند در جوامع با اولویت بالا که به طور نامتناسبی تحت تأثیر ویروس قرار گرفته اند در بین مردم توزیع شده است.

آزمایش PCR با بودجه عمومی برای افراد در معرض خطر، از جمله به عنوان معیاری برای دسترسی به درمان هایی مانند داروهای ضد ویروسی، قابل دسترسی است. با استفاده از ابزار غربالگر ضد ویروسی انتاریو یا تماس با 811، درباره درمان‌های کووید-19 بیشتر بدانید و مشخص کنید که آیا واجد شرایط هستید یا خیر.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا