CoronaVirusFirst Pageاتاوااخباراخبار اقتصادیاخبار اقتصادیکاناداویروس کرونا

کمبود نیروی کار در کمپهای تابستانی

افزایش هزینه های تفریحی در سراسر کانادا

مینا رحیمی – مجله تیتر : برگزارکنندگان اردوگاه‌های تابستانی کانادایی با کمبود نیروی کار پس از همه گیری COVID-19 و افرایش هزینه ها مواجه هستند.

اگرچه محدودیت‌های بهداشتی برداشته شده و تقاضا برای کمپینگ افرایش یافته است، برگزار کنندگان کمپ تابستانی در سراسر کشور می‌گویند که با مشکلات کمبود نیروی کار ناشی از همه‌گیری COVID-19 دست و پنجه نرم می‌کنند. کریگ داگلاس، مدیر اجرایی تیمبرلاین رنچ درمیپل ریج بریتیش کلمبیا روز شنبه گفت که استخدام کارمندان در سال جاری سخت تر از 16 سال گذشته بوده است که او در این سازمان فعالیت می کرده است.

داگلاس، که نایب رئیس انجمن کمپ‌های بریتیش کلمبیا نیز هست، گفت: “این موضوع تنها مربوط به تیمبرلاین نیست. بسیاری از برگزار کنندگان کمپ مجبور شده‌اند برنامه‌های خود را تعطیل کنند یا تعداد کمتری از کمپ‌ها را بپذیرند، زیرا نمی‌توانند افراد کافی برای کار پیدا کنند.”

او گفت: “نتیجه نهایی، متأسفانه، این است که بچه های کمتری ممکن است در تابستان امسال به کمپ بروند.”

همه‌گیری کووید-19 بسیاری از کمپ‌ها را مجبور کرد در سال 2020 به طور کامل تعطیل شوند و سپس تابستان گذشته تحت محدودیت‌های شدید فعالیت کنند. داگلاس گفت که امسال با از بین رفتن محدودیت‌های بهداشتی، برگزارکنندگان مشتاق به بازگشت به حالت عادی هستند و کمپ‌های خصوصی نیز، به دنبال جبران خسارات هستند. او افزود: “اما تعطیلی ها، منبع اصلی درآمد کارمندان بسیاری از کمپ ها را قطع کرد. او گفت که شرکت کنندگان کمپ که در برنامه های تابستانی حضور دارند، اغلب در چند سال آینده برای کار به عنوان مشاور بازخواهند گشت و برگزارکنندگان به آن ها متکی هستند. همه گیری COVID-19 این حلقه را در زنجیره شکست.”

او گفت که رستوران‌ها و فروشگاه‌های خرده‌فروشی نیز برای یافتن کارمند با مشکل مواجه هستند. این بدان معناست که مشاوران کمپ در تابستان شغل‌های بی‌شماری برای انتخاب دارند. داگلاس گفت که تیمبرلاین، که یک موسسه خیریه است، حقوق ها را افزایش داده، هفته کاری را کوتاه کرده و چندین فعالیت و امتیازات را برای کارکنان در تلاش برای جذب آن ها راه اندازی کرده است. این کمپ به طور معمول به حدود 80 نفر برای24  کمپ روزانه و 144 کمپ شبانه نیاز دارد. با شروع آموزش کارکنان از روز جمعه، او گفت که سازمان هنوز حدود پنج نفر کلیدی را ندارد.

آمار بیماران کرونا در کانادا

بیمار
4,625,743
مرگ
51,930
فعال
29,185
بحرانی
99
بهبود یافته
4,544,628
Last Update on: آوریل 1, 2023 at 2:00 ب.ظ

در انتاریو، راف چودری همچنین در تلاش است تا کارکنانی برای اردوهای تابستانی خود در Baseline Sports در منطقه شمال تورنتو پیدا کند. چودری به طور معمول در هر تابستان بین 15 تا 20 نفر را استخدام می کند، اما امسال، او تا کنون تنها توانسته است پنج نفر را استخدام کند.

چودری گفت: “من احساس می کنم تقاضای بیشتری وجود دارد، اما به دلیل مسائل مربوط به کارکنان نمی توانیم پاسخگوی تقاضاها باشم.”

“حتی اگر بخواهم کار را توسعه دهم و به مکان های بیشتری بروم، در حال حاضر امکان پذیر نیست.”

چودری همچنین افراد جوان – معمولاً نوجوانان بین 18 تا 20 سال – را برای نظارت بر سه کمپ ورزشی خود در فضای باز استخدام می کند. او گفت که پس از دو سال از یک بیماری همه گیر جهانی، به نظر می رسد آنها اولویت های دیگری دارند. او گفت: “من فکر می‌کنم مردم متوجه شده‌اند که کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد و مایلند آن کارها را انجام دهند.”

نیک جورجیا، مدیر کمپ تماگامی در شمال شرقی انتاریو، گفت که استخدام کارکنان هر ساله برای او یک چالش است و تا کنون امسال، برای یافتن افراد کار سخت تری نداشته است. او گفت که در عوض، چالش‌های امسال ناشی از دوره‌ها و گواهینامه‌های مورد نیاز برای کار در کمپ تماگامی است که سفرهای قایق رانی را در مناطقی مانند لابرادور ارائه می‌دهد.

در طول همه‌گیری، آن دوره‌های کمک‌های اولیه و بقا در طبیعت ارائه نشد، به این معنی که کارکنانی که سفرهای امسال را هدایت می‌کردند به آموزش‌های پرهزینه، زمان‌بر و گواهی مجدد نیاز داشتند. جورجیا گفت که شرکت او هزینه آن را پرداخت کرده است. او گفت: “شما اساساً باید این کار را تا حد امکان برای آنها آسان کنید، تا مانعی برای ورود آن ها نباشد.”

او گفت که این یکی دیگر از هزینه های قابل توجه در سالی با تورم بالا است و اضافه کرد که انتظار دارد هزینه های غذا به تنهایی 20 تا 25 درصد در سال جاری افزایش یابد. او گفت: “هزینه همه چیز به طرز چشمگیری افزایش یافته است و نرخ های ما در سپتامبر برای تابستان امسال تعیین شده بود.”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا