اتاوااخباردولت انتاریوصفحه اولکانادا
موضوعات داغ

ملکه الیزابت دوم در زندگی ما حضور ثابتی داشت

بیانیه ترودو و داگ فورد برای درگذشت ملکه الیزابت

به گزارش مجله تیتر, دیروز نخست وزیر کانادا آقای جاستین تردو و نخست وزیر انتاریو آقای داگ فورد در پیام هایی جداگانه به درگذشت ملکه الیزابت دوم واکنش نشان دادند.

بیانیه نخست وزیر در مورد درگذشت علیا حضرت ملکه الیزابت دوم

جاستین ترودو، نخست‌وزیر، امروز بیانیه‌ای را در رابطه با درگذشت علیاحضرت ملکه الیزابت دوم صادر کرد:

«با غمگین‌ترین قلب‌ها از درگذشت طولانی‌ترین فرمانروای کانادا، علیاحضرت ملکه الیزابت دوم مطلع شدیم. اکثر کانادایی‌ها، هیچ حاکم دیگری را نمی شناسند. ملکه الیزابت دوم در زندگی ما حضور ثابتی داشت. بارها و بارها، علیاحضرت تاریخ مدرن کانادا را رقم زد. در طول 70 سال، و در بیست و سه تور سلطنتی، ملکه الیزابت دوم این کشور را ساحل به ساحل دید و در نقاط عطف تاریخی و مهم ما حضور داشت.

او در هنگام بازگشت به کانادای محبوبش اعلام می کرد که “بودن در خانه لذت بخش است”. او واقعاً اینجا را خانه خود می‌دانست و کانادایی ها هرگز از ابراز محبت به او دست بر نمی داشتند. علیاحضرت قول داد که زندگی خود را وقف خدمت به کشورهای مشترک المنافع و مردم آن کند. من از طرف همه کانادایی‌ها، از ملکه الیزابت دوم برای احترام به این عهد و یک عمر خدمت تشکر می کنم.

سلطنت علیاحضرت چندین دهه را در بر گرفت – دوره ای که ما به عنوان کشوری با اعتماد به نفس، متنوع و آینده نگر پیشرفت کردیم. این خرد، شفقت و صمیمیت اوست که همیشه به یاد خواهیم داشت و گرامی خواهیم داشت. امروز، نه تنها یک صفحه ورق خورده است، بلکه فصلی از تاریخ مشترک ما به پایان رسیده است. من می‌دانم که خدمات علیاحضرت به کانادا و کانادایی‌ها برای همیشه بخش مهمی از تاریخ کشور ما باقی خواهد ماند. روزهای آینده برای کانادایی‌ها، مانند همه شهروندان کشورهای مشترک المنافع، روزهای سوگواری خواهد بود و با یک روز عزای ملی پایان می‌یابد و مراسم بزرگداشتی به مناسبت درگذشت ملکه الیزابت دوم برگزار می‌شود. من از طرف دولت کانادا، تسلیت صمیمانه خود را به اعضای خانواده سلطنتی در این بازه‌ی زمانی سخت ابراز می کنم.»

جاستین ترودو؛ نخست وزیر کانادا

بیانیه نخست وزیر در مورد اعلام پادشاهی اعلیحضرت پادشاه چارلز سوم

جاستین ترودو، نخست وزیر، امروز بیانیه زیر را در مورد اعلام پادشاهی حاکم جدید کانادا، اعلیحضرت پادشاه چارلز سوم، صادر کرد:

«در حالی که ما همچنان برای از دست دادن طولانی‌ترین حاکم کانادا، علیا حضرت ملکه الیزابت دوم، سوگواری می‌کنیم، با اعلام پادشاهی اعلیحضرت پادشاه چارلز سوم به عنوان حاکم کانادا، نگاهی به آینده نیز داریم. کانادا از تاریخی طولانی و دوستی نزدیک با اعلیحضرت پادشاه چارلز سوم برخوردار بوده است و در طول سال‌ها پادشاه، بارها از کشور ما دیدن کرده است، که آخرین بار در بهار امسال به مناسبت جشن پلاتینیوم ملکه الیزابت دوم بوده است.

اعلیحضرت پادشاه چارلز سوم در طول دوران اولیه فعالیت دریایی خود و بعدها درگیر شدن با بیش از 400 سازمان در سراسر جهان، تعهد خود را برای خدمت نشان داده است. ما شکی نداریم که تعهد عمیق او به آموزش، محیط زیست، و توانمندسازی جوانان، شالوده محکمی را ایجاد خواهد کرد که از طریق آن به کار در جهت بهبود کشورهای مشترک المنافع و مردم آن ادامه خواهد داد.از طرف دولت کانادا، ما بر وفاداری خود به پادشاه جدید کانادا، اعلیحضرت پادشاه چارلز سوم تاکید می‌کنیم و حمایت کامل خود را از او اعلام می کنیم.»

 

داگ فورد؛نخست وزیر اونتاریو
داگ فورد؛نخست وزیر اونتاریو

داگ فورد؛ نخست وزیر انتاریو نخست وزیر داگ فورد به درگذشت ملکه الیزابت دوم اشاره می کند.

امروز، نخست وزیر داگ فورد بیانیه زیر را به مناسبت درگذشت ملکه الیزابت دوم صادر کرد:

«در این روز غم انگیز، من به همه در سراسر استان، کشور و جهان می‌پیوندم تا زندگی فوق‌العاده ملکه الیزابت دوم، ملکه کانادا را گرامی بداریم. در طول سلطنت تاریخی خود، او معنای واقعی خدمت فداکارانه را به ما آموخت و به دلیل احساس وظیفه و تعهدش به امور خیریه مورد احترام و تحسین قرار گرفت.

پس از به دست گرفتن تاج و تخت در سال 1952، علیا حضرت، بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع را طی دهه‌ها تغییر رهبری کرد و به عنوان طولانی‌ترین حاکم در تاریخ کشورش سلطنت کرد. حتی با وجود مسئولیت‌های فراوان، ملکه همیشه جایگاه ویژه‌ای در قلب خود برای کانادا داشت و در طول زندگی‌اش بیست و دو دیدار رسمی از سواحل ما داشته است.

ضمن ابراز تسلیت صمیمانه خود به پادشاه چارلز سوم، به اعلیحضرت به مناسبت نشستن بر تاج و تخت پادشاهی انگلستان تبریک می‌گویم و برای ایشان در ادامه میراث مادرش آرزوی موفقیت دارم. من از طرف تمام مردم اونتاریا، دعاهای خود را برای کل خانواده سلطنتی، مردم بریتانیا و برای بسیاری از ستایشگران علیا حضرت در سراسر جهان می فرستم.»

زنده باد پادشاه!

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا