اخباراخبار اقتصادیاخبار اقتصادیدولت انتاریوصفحه اول

تولید برق با گاز هیدروژن

انتاریو شبکه برق خود را با هیدروژن تقویت می کند

مینا رحیمی – تورنتو | به گزارش مجله تیتر, دولت انتاریو 5.9 میلیون دلار در 9 پروژه جدید سرمایه گذاری می کند که هیدروژن را در شبکه برق استان ادغام کند. این بودجه از طریق صندوق نوآوری هیدروژن است که از پروژه هایی حمایت می‌کند که راه را برای تولید برق مقرون به صرفه و پاک از هیدروژن برای کمک به رشد استان هموار می کند و و به کم کردن میزان انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند.

تاد اسمیت، وزیر انرژی، در این باره گفت:«دولت ما در حال تولید و ذخیره‌سازی برق جدید است تا سرمایه‌گذاری بزرگ بین‌المللی بعدی، خانه‌های جدیدی را که در حال ساختن هستند و صنایعی که در حال رشد و برق‌رسانی هستند، تأمین کند.» گاز طبیعی در حال حاضر نقش مهمی در روشن نگه داشتن چراغ‌ها در دوره‌های اوج تقاضا ایفا می‌کند و ما اکنون در حال سرمایه‌گذاری بر روی فناوری‌های جدیدی مانند هیدروژن هستیم که می‌تواند به تامین این تقاضا در آینده کمک کند. هیدروژن کم کربن جزء کلیدی آینده کم کربن انتاریو است. می توان از آن برای تولید برق یا برق وسایل نقلیه، مشاغل، صنایع و گرمایش خانه ها استفاده کرد، در حالی که گازهای گلخانه ای (GHG) یا سایر آلاینده ها را تولید نمی کند.

تاد اسمیت، وزیر انرژی

به عنوان بخشی از بودجه امروز، آتورا پاور 4.1 میلیون دلار برای ترکیب هیدروژن با گاز طبیعی برای تولید برق در ایستگاه تولید برق هالتون هیلز (HHGS) دریافت می‌کند و آن را به بزرگترین پروژه ترکیب هیدروژن کم کربن مبتنی بر برق، متصل به شبکه و کم کربن در تاریخ کانادا تبدیل می‌کند. مرکز هیدروژن نیاگارا از آب اضافی استفاده خواهد کرد که در غیر این صورت بر روی آبشار نیاگارا ریخته می شد تا برق تمیزی ایجاد کند که برای تولید هیدروژن پاک برای پروژه استفاده می شود.

هشت پروژه دیگر که بودجه دریافت می کنند عبارتند از:

  • کپیتال پاور 206,300 دلار برای مطالعه امکان سنجی ترکیب هیدروژن با گاز طبیعی (بین 5 تا 15 درصد هیدروژن) در تأسیسات تولید برامپتون، ویندزور و نیومارکت موجود دریافت می کند.
  • کپیتال پاور همچنین 150,000 دلار برای مطالعه امکان سنجی تولید و ذخیره هیدروژن کم کربن، تولید شده از تولید باد، برای سوخت یک توربین هیدروژن-متان هیبریدی در محل گودریش دریافت می کند.
  • HydroMéga Services در کاکرین 100,000 دلار دریافت می کند تا امکان سنجی ارتقاء یک تاسیسات گاز طبیعی 27 مگاواتی موجود را شامل تولید انرژی های تجدیدپذیر، تولید هیدروژن کم کربن و ذخیره سازی را بررسی کند.
  • دانشگاه یورک 38,000 دلار برای مطالعه امکان سنجی مقاوم سازی ژنراتورهای توربین گازی موجود برای ترکیب هیدروژن با گاز طبیعی برای تولید برق دریافت می کند.
  • دانشگاه یورک همچنین 90,000 دلار برای مدلسازی و تجزیه و تحلیل پتانسیل نصب تاسیسات هیدروژن کم کربن در سراسر انتاریو، از جمله هزینه ها و اندازه، دریافت می کند.
  • دانشگاه وسترن 498,000 دلار برای ایجاد یک سایت نمایشی دریافت می کند که هیدروژن تولید شده توسط خورشید و هیدروژن تولید شده از بیوگاز را برای ارزیابی مزایای زیست محیطی هر کدام آزمایش خواهد کرد.
  • Volta Energy در تورنتو 491,352 دلار دریافت می کند تا ارزیابی کند که چگونه فن آوری سلول های هیدروژن اکسید جامد برگشت پذیر می تواند به ارائه مسیری برای ادغام هیدروژن در شبکه برق کمک کند.
  • شتاب دهنده انتقال در همیلتون 101,205 دلار برای تحقیق در مورد آمادگی اقتصادی منطقه همیلتون برای تبدیل شدن به مرکز سرمایه گذاری هیدروژن دریافت می کند.
آندریا خانجین، وزیر محیط‌ زیست، حفاظت و پارک‌ها
آندریا خانجین، وزیر محیط‌ زیست، حفاظت و پارک‌ها

آندریا خانجین، وزیر محیط‌ زیست، حفاظت و پارک‌ها گفت: «اعلام امروز مبتنی بر استراتژی هیدروژن کم کربن دولت ما است – طرحی که عرضه انرژی ما را متنوع می‌کند تا هزینه‌های انرژی را کاهش دهد و در عین حال انتشار گازهای گلخانه‌ای را نیز کاهش دهد. انتاریو با سرمایه گذاری در این پروژه های نوآورانه انرژی پاک، از رشد اقتصادی حمایت می‌کند و مزایای زیست محیطی را برای نسل های آینده تضمین می‌کند.»

به گفته کارشناسان اپراتور مستقل سیستم برق انتاریو (IESO) هیدروژن می تواند نقش مهمی در یک شبکه برق بدون انتشار داشته باشد. گزارش مسیرهای کربن زدایی IESO نشان می دهد که استان می تواند تا سال 2050 به ظرفیت تولید هیدروژن به میزان 15,000 مگاوات نیاز داشته باشد تا بتواند نیازهای اوج را برآورده کند و جایگزین نقشی است که در حال حاضر تولید گاز طبیعی ایفا می کند.  تا سال 2050، اقتصاد هیدروژن می تواند بیش از 100,000 شغل در سراسر استان ایجاد کند، در حالی که انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) را تا 50 مگاتن در سال کاهش می دهد. این کاهش در انتشار گازهای گلخانه ای معادل حدود یک چهارم انتشار گازهای گلخانه ای انتاریو در سال 2005 یا حذف 15 میلیون خودرو از جاده ها خواهد بود.

لزلی گالینگر، رئیس و مدیر عامل اپراتور مستقل سیستم برق (IESO) گفت: کربن زدایی سیستم برق و اقتصاد انتاریو مستلزم کمک منابع جدید و در حال ظهور است IESO .مشتاقانه منتظر ردیابی نتایج پروژه های صندوق نوآوری هیدروژن برای تعیین قابلیت حیات هیدروژن به عنوان یک منبع شبکه برای پشتیبانی از قابلیت اطمینان، مقرون به صرفه بودن و پایداری است.

لزلی گالینگر، رئیس و مدیر عامل اپراتور مستقل سیستم برق

به عنوان بخشی از استراتژی هیدروژن کم کربن استان، انتاریو صندوق نوآوری هیدروژن را در فوریه 2023 تأسیس کرد که طی سه سال آینده 15 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد تا فرصت هایی را برای هیدروژن برای ادغام در سیستم برق پاک انتاریو، از جمله ذخیره سازی برق هیدروژن، ایجاد کند.

شلی بابین، رئیس و مدیر اجرایی، آتورا پاور نیز اضافه کرد: “تولید گاز طبیعی همچنان نقش مهمی ایفا می کند، قابلیت اطمینان سیستم را فراهم می کند و به عنوان یک توانمندی برای تولید انرژی های تجدید پذیر عمل می کند و به ما کمک می کند تا به سمت شبکه بدون کربن حرکت کنیم. ترکیب هیدروژن سبز از مرکز هیدروژن نیاگارا با گاز طبیعی در ایستگاه تولید هالتون هیلز را برای تولید برق پاک تر در یک ایستگاه مهم و با عملکرد بالا به ما این امکان را می دهد.”

کن هارتویک، رئیس و مدیر اجرایی، تولید برق انتاریو در این خصوص گفته است: «استفاده از برق پاک به استان اجازه می دهد تا مزایای اقتصادی و زیست محیطی هیدروژن را به حداکثر برساند. این عملیات نمونه دیگری از چگونگی حرکت در شبکه کم کربن انتاریو به سوی شبکه بدون کربن فراهم می کند.»

کن هارتویک، رئیس و مدیر اجرایی، تولید برق انتاریو

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا