اخباراخبار ورزشیجام جهانی قطرصفحه اول

تورهای جعلی جام جهانی

هر تبلیغی از تورهای جام‌جهانی، کلاه‌برداری است!

به گزارش مجله تیتر, هفت ماه پیش از آغاز جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، تورهای مسافرتی در بازار ایران برای تماشای این مسابقات با پرواز هواپیمایی ایران‌ایر عرضه شده‌اند. اما این هواپیمایی هشدار داده که این تورها جعلی هستند. لازم به ذکر است که هواداران تیم ملی فوتبال ایران تنها می‌توانند از طریق سایت فدراسیون جهانی فوتبال همچنین سهمیه ویژه فدراسیون فوتبال بلیت مسابقات تیم ملی در جام جهانی را خریداری کنند. به نقل از ‌سایت رسمی فدراسیون فوتبال، پیرو مشاهده برخی اقدامات همچنین آگهی‌های تبلیغاتی پیرامون فروش بلیت مسابقات تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ لازم است مواردی به اطلاع عموم هواداران فوتبال و حامیان تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران رسانده شود.

مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر از روز ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) آغاز می‌شوند. حضور تیم ملی فوتبال ایران در این رقابت‌ها، علاقمندی چشمگیر طرفداران این تیم برای تماشای بازی‌های “یوزپلنگ‌های ایرانی” در قطر به همراه داشته است. فروش بلیت مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ از طریق سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال آغاز شده و همچنان ادامه دارد و با توجه به تکمیل ظرفیت بلیت مسابقات تیم ملی ایران در مرحله گروهی این رقابت‌ها، سایت فیفا نسبت به انجام قرعه‌کشی و اختصاص بلیط به برندگان قرعه‌کشی از بین داوطلبانی که ثبت نام نموده اند اقدام خواهد کرد.

استادیوم های قطر برای مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲
استادیوم های قطر برای مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲

همچنین فدراسیون فوتبال با توجه به اختصاص سهمیه ویژه فیفا به زودی نسبت به ثبت‌نام از علاقمندان در این بخش اقدام خواهد کرد و ظرفیت محدود بلیت‌های موجود در اختیار این فدراسیون نیز با انجام قرعه‌کشی به برندگان فروخته خواهد شد. براین اساس هرگونه ادعای تهیه و فروش بلیت مسابقات ایران در جام جهانی از سایر مراکز خصوصا آژانس‌ها و تورهای مسافرتی همچنین تبلیغات در این خصوص غیرمجاز و غیرقانونی بوده و مسئولیت ناشی از آن متوجه عاملین خواهد بود.

بدینوسیله از کلیه علاقمندان و دوستداران تیم ملی فوتبال ایران درخواست می‌گردد از پرداخت هرگونه وجه تحت عنوان خرید بلیت مسابقات ایران در جام جهانی از مراکز غیرمجاز اکیدا خودداری فرمایند چرا که بلیت فروشی سایت فیفا همچنین ثبت‌نام به منظور خرید سهمیه بلیت فدراسیون فوتبال براساس اطلاعات شخصی کاربران صورت می‌پذیرد و امکان خرید و فروش و انتقال بلیط به افراد دیگر وجود نخواهد داشت.

در این زمینه، در ایران تورهای مسافرتی گوناگون برای سفر با شرکت هواپیمایی “ایران‌ایر” به قطر و حضور به عنوان تماشاگر در استادیوم‌های جام جهانی، در بازار عرضه شده‌اند. اما این شرکت هواپیمایی اعلام کرده است: «ایران‌ایر تاکنون برای فروش بلیت‌های مسیر دوحه قطر با هیچ دفتر خدمات مسافرتی مذاکره‌ای نداشته است. از هموطنان درخواست می‌شود در صورت مشاهده چنین تورهایی، حتما از صحت آن اطمینان حاصل نموده و در صورت هرگونه شکایت، از طریق سازمان هواپیمایی کشوری اقدام گردد.»

مقصود اسعدی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران، به رسانه‌های داخلی گفته است: «فعلا هیچ کدام از شرکت‌های هواپیمایی برنامه‌ای را برای برقراری پرواز به قطر برای جام جهانی، ندارند. ایران‌ایر هم فعلا برنامه‌ای برای نحوه برقراری پروازهای دوحه برای جام جهانی فوتبال را اعلام نکرده است. بنابراین هر تبلیغی از تورهای جام‌جهانی، کلاه‌برداری است»

موضوع “کلاه‌برداری” در عرصه فوتبال ایران در روزهای گذشته بعد از بازداشت شهره موسوی، نایب‌رئیس سوم فدراسیون فوتبال ایران، به اتهام کلاهبرداری، توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا