از گوشه و کناررصدخانهصفحه اول

راز موفقیت خود را حفظ کنید

راز موفقیت چیست؟

مانا کیانی – مجله تیتر:همه ما قدرت انگیزه را می دانیم. وقتی انگیزه داریم، خود را چنان قدرتمند می یابیم که هیچ رویایی برای ما بزرگ نیست. آیا به خاطر می آورید که یک داستان الهام بخش شنیدید و فوراً احساس کردید پر از انگیزه هستید؟ در آن زمان، تمایل به انجام کاری خارق العاده در زندگی پیدا می کنید. با این حال ، روز بعد همه انگیزه ها از بین می روند.

وقتی به یک آهنگ انگیزشی گوش می دهیم یا یک فیلم انگیزشی تماشا می کنیم ، احساس می کنیم در صدر جهان هستیم. آنها رویاهایمان را به ما یاد آوری می کنند. احساس می کنیم بسیار پرانرژی هستیم. با این حال ، این انگیزه برای مدتی دوام می آورد. سپس ، خودمان را در حال جنگ با مشکلات زندگی روزمره می یابیم. ما ایمان به خود را از دست می دهیم. سرانجام ، رویاهای خود را فراموش می کنیم.

“افرادی که قادر به ایجاد انگیزه در خود نیستند ، باید به متوسط بودن راضی باشند ، مهم نیست که استعدادهای دیگر آنها چقدر چشمگیر است.” اندرو کارنگی

انگیزه: راز موفقیت

آیا می دانید چه چیزی شخصیت افراد را بزرگ می کند؟ چه چیزی آنها را از دیگران متمایز می کند؟ افراد موفق چگونه می توانند اهداف را یکی پس از دیگری به دست آورند؟ اولین راز موفقیت آنها انگیزه است. افراد موفق با انگیزه زندگی می کنند. بله ، آنها همیشه پر از انگیزه هستند.

“بدبخت باش یا به خود انگیزه بده. هر کاری که باید انجام شود ، همیشه انتخاب شما است. ” ~ واین دایر

هیچ کس نمی تواند با انگیزه بماند مگر اینکه مرتباً کاری انجام دهد که با انگیزه خود را شارژ کند. افراد موفق منابع انگیزشی زیادی در اینجا و آنجا دارند. هر زمان که کمی وقت پیدا کنند ، خود را با انگیزه تغذیه می کنند. آیا این کار را انجام می دهید؟

چگونه انگیزه خود را حفظ کنیم:

هر زمان که در مورد داشتن انگیزه پایدار صحبت می کنم ، یک قطعه زیبا از نقل قول زیگ زیگلار به ذهن من می آید.

“مردم اغلب می گویند انگیزه دوام ندارد. خوب ، حمام کردن هم دوام ندارد – به همین دلیل است که ما آن را روزانه توصیه می کنیم. ” ~ زیگ زیگلار

امروزه ما اغلب بهانه می آوریم که روزانه زمان کافی نداریم. بگذارید به شما بگویم که نیازی نیست روزانه نیم ساعت وقت صرف کنید تا انگیزه داشته باشید. بنابراین ، نیازی به بهانه گیری نیست. شما فقط باید روزانه زمان های کوتاهی را صرف کنید تا انگیزه خود را حفظ کنید.

فقط چند دقیقه چیزی الهام بخش گوش دهید یا بخوانید و برای چند ساعت احساس انگیزه خواهید کرد. این به شما بستگی دارد که چه زمانی می توانید آن زمان های کوتاه را پیدا کنید. به عنوان مثال ، می توانید هر روز صبح انگیزه خود را تغذیه کنید. حتی می توانید هنگام اصلاح یا حمام کردن این کار را انجام دهید. می توانید هنگام رانندگی یا در راه این کار را انجام دهید. به طور خلاصه ، هر زمان که وقت پیدا کردید به خود انگیزه دهید.

چطور سوار بر انگیزه خود شویم:

انگیزه مانند سوخت خودرو است که به شما کمک می کند تا وسیله نقلیه زندگی را برای سفر رویایی خود آماده کنید. حال ، اگر وسیله نقلیه نجات خود را در همان مکان نگه دارید حتی اگر شروع به کار کرده باشد ، تمام سوخت شما بیهوده از بین می رود. بنابراین قبل از پایان کار از انگیزه خود استفاده کنید. چگونه؟

هنگامی که احساس انگیزه کردید ، به سمت رویاها حرکت کنید. به نوبه خود، این حرکت انگیزه شما را برای مدت طولانی حفظ می کند.

“انگیزه چیزی است که تو را به حرکت وامی دارد. عادت چیزی است که باعث می شود به حرکت ادامه دهید.” ~ جیم رایان

بسیاری از ما بین تفکر و عمل فاصله زیادی داریم. تنها اندیشیدن هرگز کمکی نمی کند. تعداد بی شماری از افراد هستند که زیاد فکر می کنند. بسیاری از مردم رویا پردازی می کنند و بزرگ فکر می کنند. با این حال ، آنها به جای برداشتن گام بعدی ، منتظر معجزه هستند. آنها منتظر هستند تا انگیزه بیشتری بیاید. آنها منتظر فرصت ها هستند.

با انگیزه ملاقات بیشتری داشته باشید:

اگر انگیزه به سراغ شما نمی آید ، به دنبال آن بروید. اگر فرصتی پیش نیامد ، آن را ایجاد کنید. شما هرگز به قدرت واقعی خود پی نمی برید. همه بزرگان زمان خود مثل ما بودند. اکثر آنها با استعداد متولد نشده اند. آنها انگیزه خود را کشف کردند. آنها استعداد خود را توسعه دادند. آنها به خود انگیزه دادند و به آرزوهای خود رسیدند. همین است.

“شرایط به جهنم!! من فرصت ایجاد می کنم. ” ~ بروس لی

استعداد خود را کشف کنید. سپس خود را با انگیزه نگه دارید.

انگیزه را پیدا کردم، قدم بعدی چیست؟

هنگامی که انگیزه را لمس کردید ، برای رویاهای خود اشتیاق پیدا خواهید کرد. برای شروع خیلی صبر نکنید. اگر بیش از حد منتظر بمانیم ، افکار مثبت ما در نهایت از بین می روند و افکار منفی در ذهن ما شکل می گیرد. بنابراین ، ذهن ما شروع به بهانه آوردن می کند.

افراد موفق را ببینید اینقدر فکر نمی کنند. آنها فکر می کنند ، برنامه ریزی می کنند و شروع به کار بر روی آن می کنند.

من خیلی در مورد اقدامات صحبت می کنم. چرا؟ زیرا ، یک کار عملیاتی بسیار قوی تر از 100 فکر است. انگیزه ای که از کار ناشی می شود ، انگیزه ای طولانی مدت است.

“رویاهای خود را تعیین کنید. بر انگیزه سوار شوید و به رویاهایتان برسید. ” ~ دیپاک راجپال

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا