اخبار هنردر شهرصفحه اول

امپرسیونیست ها در گالری هنر اونتاریو

تیتر گزارش می دهد: در سالهای ۱۸۷۰، پاریس در حال تغییر بود. ضربان زندگی به مدد خیابان های عریض و طویل و به طبع آن ترافیک، انفجار کارخانه ها در حومه شهر و قطارهای سریع، شکل دیگری به خود گرفته بود. هیچ کس از سرعت تغییر در فرانسه مصون نبود.

امپرسیونیسم در عصر صنعت: مونه، پیسارو و دیگران:

این نمایشگاه نگاهی دارد به مسیر تغییرات هنرمندان امپرسیونیست فرانسوی و معاصران آنها. از به تصویر کشیدن چشم انداز های پر جنب و جوش و دورنماهای دریایی، تا روی آوردن به عصر صنعتی, جذب آن شدن و تلاش بر نمایش روح جهان صنعتی. .نمایشگاه پیشگامان، بیش از ۱۲۰ اثر هنری شامل نقاشی، عکس، چاپ، مجسمه ها و فیلم را به نمایش می گذارد.

این نمایشگاه شاهکارهایی از هنرمندان محبوبی مثل مونه، پیزارو، دگاس، ون گوگ، کاست و سپورت، و همچنین هنرمندان معاصرتری مانند لوس و کایلبوت را نیز شامل می شود.

Vincent Van Gogh,Factories at Clichy, 1887

این برنامه توسط دکتر کارولین شیلدز، دستیار هنری مجموعه AGO، در بخش هنر اروپایی سرپرستی می شود. او در این باره می گوید:«این نمایشگاه ما را دعوت می کند به سفری از درون این تغییرات و چالش هایی که هنرمندان این عرصه با آنها دست به گریبان بودند. همانطور که شهرها و فن آوری های ما به سرعت تغییر می کنند، و این یک سفر است که امروز همچنان ادامه دارد. مشاهده این مجموعه آثار برای اولین بار و در کنار هم, داستانی پرمایه و کامل از جریانات نقاشان امپرسیونیست حکایت میکند و بار دیگر بر دانش ما نسبت به این گروه می افزاید.»

این نمایشگاه تا روز ۵ می ۲۰۱۹ برای بازدید علاقمندان برپاست. جهت اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

AGO Gallery


 


#agotoronto

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا