از گوشه و کناردر شهرصفحه اولکانادا

تورنتو به نیاگارا با کشتی

تورنتو صاحب یک کشتی برای عبور و مرور به نیاگارا خواهد شد.

مجله تیتر گزارش میدهد: همه میدانیم که خیابان های تورنتو پرترافیک هستند اما دریاچه اونتاریو چطور؟ یک کشتی سبز (بدون آلاینده) می تواند مسافران را بین تورنتو و نیاگارا حداکثر در یک ساعت جا به جا کند. پس از برگزاری یک نظرسنجی توسط کمپانی فورم رسرچ در ماه گذشته، نتایج نشان داد که زمان رفت و آمد روزانه در تورنتو به ۸۴ دقیقه افزایش یافته است و این کلان شهر بیش از هر زمان نیازمند راه حل های خلاقانه برای مقابله با مشکل افزایش زمان سفر است.

سیستم های نیروی ردراک ، شرکتی در شهر شارلوت در استان پرینس ادوارد آیلند است . این شرکت نوپا به دنبال توسعه کشتی های تندرو بدون آلاینده برای حل این مشکل است. این تجارت اخیرا بودجه ۱۵۰۰۰ دلاری از برنامه پژوهش و توسعه سیستم های حمل و نقل پاک دریافت کرده تا مطالعه ای بر روی کشتی های سبز برای دریاچه اونتاریو انجام دهد. دولت ۲.۴ میلیون دلار برای چهار سال آینده بر روی پروژه های فن آورانه پاک سرمایه گذاری کرده است.

موسس شرکت سیستم های نیروی ردراک، پل پترسون، اظهار می کند که این شرکت مکان های مختلفی را در کشور ارزیابی کرده است که نیازمند کشتی های تندرو بدون آلاینده هستند و مسیر St. Catharines به تورنتو به عنوان مکانی با بالاترین میزان نیازمندی به این سیستم ارزیابی شد. این اولین نمونه از خدمات حمل و نقل آبی شهر نیست و پیشتر پروژه کشتی های فرودگاه جزیره تورنتو و Billy Bishop تورنتو نیز پیشنهاد شده بودند. ناموفق ترین پروژه، کشتی های تورنتو-روچستر بود. این کشتی ها به مدت ۱۱ هفته فعالیت کردند و سپس به دلیل مشکلات مالی متوقف شدند. این کشتی ها دوباره در سال ۲۰۰۵ راه اندازی شدند، اما پس از مدت بسیار کوتاهی رها شدند. اخیرا، یکی از شرکت های خدمات تاکسی آبی به نام Otter Guy اعلام کردند که ماه گذشته به دنبال راه اندازی یک کشتی بوده اند که مسیر Humber Bay Shores به ترمینال تاکسی آبی خیابان یانگ را طی می کند.

مطالعات راه اندازی کشتی تورنتو – نیاگارا نشان خواهد داد که چه تکنولوژی ها و سرمایه گذاری هایی برای حرکت به سوی ابتکارات لازم است. این یافته ها احتمالا در سال جاری منتشر خواهند شد. در حال حاضر پترسون اظهار می کند که هیچ کشتی سریع السیر سبزی وجود ندارد که مسیرهای طولانی را در کانادا طی کند. شرکت او به دنبال رفع این معضل است. مدل فعلی کشتی ۱۵۰ مسافر را در مدت ۲ ساعت، یک نوبت صبح و یک نوبت عصر جا به جا می کند. این کشتی از بندر Dalhousie حرکت می کند؛ اما این موضوع هنوز قطعی نشده است.


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا