اخباراخبار اقتصادیاخبار اقتصادیصفحه اول

پانزده میلیون دلار برای نوآوری

دولت انتاریو یو ک صندوق نوآوری علوم زیستی

به گزارش مجله تیتر, کمک هزینه ای جدید برای حمایت از نوآوری ها و راه حل های بهداشتی ایجاد شده در انتاریو. دولت انتاریو یک صندوق نوآوری علوم زیستی 15 میلیون دلاری راه اندازی کرده است تا به کارآفرینان و مبتکران علوم زیستی کمک کند ایده‌ها و نمونه‌های اولیه خود را از آزمایشگاه به بازار بیاورند. این صندوق جدید، در مراحل اولیه، ابزار مهمی در استراتژی علوم زیستی استان و ارتقای آن به سطوح بالاتر است و همچنین رقابت‌پذیری انتاریو را افزایش می‌دهد و به شرکت‌ها کمک می‌کند راه‌حل‌های ایجاد شده در انتاریو را پیش ببرند.

ویک فدلی، وزیر توسعه اقتصادی، ایجاد شغل و تجارت گفت: «بخشی از برنامه دولت ما برای ساختن انتاریو این است که اطمینان حاصل شود که شرکت‌ها، نوآوران و کارآفرینان از پشتیبانی لازم برای پیشبرد فناوری‌های سلامت نسل بعدی برخوردار هستند. صندوق نوآوری علوم زیستی جدید، نوآوری های بیشتری را تقویت خواهد کرد و اطمینان حاصل می‌کند که انتاریو همچنان در بخش علوم زیستی در حال حاضر و برای نسل های آینده پیشرو خواهد بود.

ویک فدلی، وزیر توسعه اقتصادی

صندوق نوآوری علوم زیستی که توسط مرکز نوآوری انتاریو ارائه می شود، بر روی اکوسیستم تحقیقاتی پر رونق استان بنا خواهد شد. شرکت‌های واجد شرایط تا سقف 500,000 دلار دریافت خواهند کرد تا راه‌حل‌های بهداشتی ایجاد شده در انتاریو را هم در خانه و هم در بازارهای جهانی ارائه کنند. این امر باعث رشد بیشتر این بخش و تقویت رقابت پذیری آن در زمینه های کلیدی مانند درمان سرطان، پزشکی احیا کننده، علوم اعصاب و فناوری های پزشکی خواهد شد.

کلودیا کریویک، رئیس و مدیر عامل مرکز نوآوری انتاریو، می‌گوید: استارت‌آپ‌های علوم زیستی در انتقال نوآوری‌های خود از آزمایشگاه تحقیقاتی به بازار با چالش‌های مشخصی روبرو هستند. صندوق نوآوری علوم زیستی حمایت های مهمی را برای کاهش ریسک فرصت های اولیه و تسریع زمان ورود به بازار ارائه خواهد کرد.

انتاریو بزرگترین حوزه قضایی علوم زیستی در کانادا است که 59 درصد از درآمد کلی علوم زیستی کانادا را ایجاد می کند و 54 درصد از پرسنل علوم زیستی کانادا را به کار می گیرد. برای همکاری بیشتر، نوآوری و رشد در سراسر این بخش، دولت در اوایل سال جاری شروع به ارتقای علوم زیستی به سطح بالاتری کرد. این استراتژی استانی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا فعالیت‌های خود را تجاری‌سازی کرده و رشد دهند و موقعیت انتاریو را به‌عنوان قطب برتر علوم زیستی جهانی تضمین کنند. بخش علوم زیستی انتاریو از اکوسیستم مشترکی از شرکا، از جمله بیمارستان ها، مراکز تحقیقاتی، دانشگاه ها، مراکز رشد فناوری، استارت آپ ها، دانشمندان و شرکت های داخلی و چند ملیتی تشکیل شده است.

سیلویا جونز، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت می‌گوید:

«این سرمایه گذاری کمک می‌کند تا بخش علوم زیستی را به سطح جدیدی برسانیم تا بتوانیم بیشتر بر راه حل ها و نوآوری های ایجاد شده در انتاریو تکیه کنیم. این صندوق مشاغل پردرآمد ایجاد می کند و سیستم مراقبت های بهداشتی ما را برای نسل های آینده تقویت می‌کند.»

سیلویا جونز؛ معاون نخست‌وزیر و وزیر بهداشت

در سال 2018، بخش علوم زیستی انتاریو بیش از 58.7 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد. در سال 2020، بخش علوم زیستی تقریباً 10.4 میلیارد دلار کالا صادر کرد که نشان دهنده 62 درصد از کل صادرات علوم زیستی کانادا است. بخش سلامت انسان علوم زیستی 66,000 نفر در انتاریو استخدام می‌کند. هر ساله بیش از 63,500 دانشجوی STEM از سراسر استان فارغ التحصیل می شوند و یکی از ماهرترین نیروی کار علوم زیستی در جهان را فراهم می‌کنند.

همچنین دکتر جیسون فیلد، رئیس و مدیر عامل LSO در این خصوص گفته است:

«علوم زیستی انتاریو (LSO) از اعلامیه دولت انتاریو در مورد صندوق نوآوری علوم زیستی استقبال می‌کند. نوآوری کلید حفظ رشد اقتصادی انتاریو و مقابله با بزرگترین چالش های اجتماعی است که با آن روبرو هستیم، مانند تغییرات آب و هوا، امنیت غذایی و انعطاف پذیری سیستم سلامت. با این سرمایه گذاری 15 میلیون دلاری، استارت آپ ها و شرکت های کوچک و متوسط در علوم زیستی در راستای تجاری سازی محصولات خود در انتاریو حمایت خواهند شد. ما باید به سرمایه گذاری در نوآوری علوم زیستی ادامه دهیم تا امنیت اقتصادی، سلامت و رفاه آینده خود را برای تمامی ساکنین انتاریو تضمین کنیم.»

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا