اخبار بهداشتدولت انتاریوصفحه اولویروس کرونا

فاصله زمانی واکسن بوستر کاهش یافت

محدودیت ظرفیت 50 درصدی را برای مکان‌های سرپوشیده

بهناز رهبر – تورنتو: برای محافظت از پیشرفت انتاریو در مبارزه با کووید-19 و محافظت از بیمارستان‌ها و بخش‌های مراقبت ویژه (ICU) استان در مواجهه با نوع Omicron که به سرعت در حال گسترش است، دولت انتاریو با گسترش واجد شرایط بودن برای همه افراد، به سرعت در حال گسترش دوز تقویت‌کننده برای افراد 18 ساله و بالاتر، و همچنین کوتاه کردن فاصله زمانی تا سه ماه پس از دوز دوم افراد است. برای ارائه یک لایه حفاظتی اضافی در برابر COVID-19 و انواع آن در طول فصل تعطیلات، انتاریو همچنین از امروز یک طرح آزمایشی تعطیلات راه اندازی می کند تا غربالگری سریع آنتی ژن را به افراد به صورت رایگان در مراکز موقت در سراسر استان و همچنین در برخی فروشگاه های LCBO را در سراسر انتاریو ارائه دهد.

همه افراد بالای 18 سال انتاریو, واجد شرایط رزرو دوزهای تقویت کننده COVID-19 در فاصله زمانی سه ماهه هستند. همچنین تست سریع رایگان در مراکز موقت در سراسر استان و برخی LCBO های برای فصل تعطیلات امن تر ارائه می شود. در حال حاضر، افراد 50 ساله و بالاتر واجد شرایط برنامه ریزی دوز تقویت کننده خود هستند که واجد شرایط بودن تقویت کننده را به حدود 5.5 میلیون نفر افزایش می دهد. از 14 دسامبر، انتاریو بیش از 45 میلیون آزمایش سریع را در هزاران محل کار، بیمارستان ها، مراکز مراقبت در خانه، خانه های مراقبت طولانی مدت، و مدارس و مراکز مراقبت از کودکان در سراسر استان ارائه کرده است. این شامل 11 میلیون تست سریع برای هر دانش آموز مدرسه دولتی است که قبل از تعطیلات دسامبر به صورت حضوری به مدرسه می روند تا یک لایه حفاظتی اضافی در طول دوره تعطیلات و زمانی که دانش آموزان در ژانویه به مدرسه باز می گردند، اضافه می شود.

نخست وزیر داگ فورد گفت: “در حالی که ما با گسترش نوع بسیار مسری Omicron مبارزه می کنیم، هیچ چیز بیشتر از دریافت این دوزهای تقویت کننده مهم نیست.” من در حال صدور یک فراخوان آماده باش هستم. ما به همه ساکنین انتاریو نیاز داریم تا به وظیفه خود عمل کنند، در حالی که برای محافظت از پیشرفت خود و ایمن نگه داشتن مردم انتاریو تلاش می‌کنیم.”

از دوشنبه، 20 دسامبر 2021، افراد 18 ساله و بالاتر از طریق درگاه رزرو انتاریو، با تماس با مرکز تماس استانی واکسن، از طریق کلینیک‌های واکسیناسیون تحت رهبری بومی، داروخانه‌های شرکت‌کننده و مراکز مراقبت اولیه، واجد شرایط خواهند بود که قرار ملاقات دوز تقویت کننده خود را از طریق پورتال رزرواسیون انتاریو تعیین کنند. قرار ملاقات ها سه ماه (84 روز) پس از نوبت دوم رزرو می شود، زیرا استان به طور فوری واجد شرایط بودن دوز تقویت کننده را برای میلیون ها نفر دیگر گسترش می دهد. به‌علاوه، داروخانه‌ها و سایر کانال‌ها ممکن است در بازه زمانی سه ماهه از جمعه، 17 دسامبر 2021، تقویت‌کننده‌هایی را برای افراد 18 سال و بیشتر ارائه دهند.

علاوه بر این، از امروز، افراد بالای 50 سال و همچنین تمام افرادی که در حال حاضر واجد شرایط هستند و از قبل نوبت خود را در فاصله زمانی شش ماهه (168 روز) رزرو کرده اند، می توانند با مرکز تماس استانی واکسن تماس بگیرند تا برای تاریخ نزدیک تری وقت خود را رزرو کنند. این فاصله سه ماهه است و می توانند از دوشنبه قرار ملاقات خود را از طریق پورتال رزرو انتاریو تغییر دهند.

از امروز، افرادی که دارای معافیت پزشکی واجد شرایط هستند یا در یک کارآزمایی بالینی واکسن COVID-19 تایید شده بهداشت کانادا شرکت می‌کنند، می‌توانند فرآیند تأیید جدیدی را آغاز کنند و آن را در یک گواهی با کد QR دریافت می کنند. سازمان‌ها و مشاغلی که نیاز به سیستم اثبات واکسیناسیون استانی دارند، از 10 ژانویه 2022 دیگر یادداشت‌های پزشک را نمی‌پذیرند. از 14 دسامبر 2021، انتاریو بیش از 24 میلیون دوز واکسن کووید-19 را تجویز کرده است، که بیش از 90 درصد از ساکنین اونتاریو که 12 سال و بالاتر دارند حداقل یک دوز و بیش از 87 درصد دو دوز واکسن دریافت کرده‌اند. بیش از 32 درصد از کودکان 5 تا 11 ساله اولین دوز خود را دریافت کرده اند.

کریستین الیوت ، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت استان انتاریو

کریستین الیوت، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت، گفت: «همانطور که ما به یادگیری بیشتر در مورد نوع Omicron ادامه می‌دهیم، به همه برای کمک به محدود کردن انتقال و محافظت از ظرفیت بیمارستان های خود نیاز داریم. دوز سوم واکسن کووید-19 محافظت بیشتری در برابر نوع Omicron ارائه می‌کند، و من از همه می‌خواهم که دوز تقویت‌کننده خود را در اسرع وقت دریافت کنند. اگر دوز اول یا دوم خود را دریافت نکرده اید، اکنون زمان آن فرا رسیده است.

برای تقویت بیشتر خود در مقابل Omicron، از 18 دسامبر 2021 در ساعت 12:01 بامداد انتاریو در نظر دارد محدودیت ظرفیت 50 درصدی را برای مکان‌های سرپوشیده زیر با ظرفیت معمول 1000 یا بیشتر معرفی کند: مراکز مورد استفاده برای ورزش و تفریح. فعالیت های تناسب اندام؛ مراکز سرگرمی مانند مکان های کنسرت، تئاتر و سینما؛ مکان های مسابقه؛ فضاهای ملاقات و رویداد؛ مخاطبان استودیو در تولید فیلم تجاری و تلویزیونی؛ موزه ها، گالری ها، آکواریوم ها، باغ وحش ها، مراکز علمی، مکان های دیدنی، مکان های تاریخی، باغ های گیاه شناسی و جاذبه های مشابه؛ کازینوها، سالن های بینگو و سایر موسسات بازی؛ و نمایشگاه های روستایی و جشنواره ها. این اقدام برای کاهش فرصت‌های تماس نزدیک در محیط‌های پرخطر در محیط‌های داخلی با جمعیت زیاد و زمانی که همیشه از پوشش/ماسک صورت استفاده نمی‌شود، انجام می‌شود.

آمار بیماران کرونا در کانادا

بیمار
4,946,090
مرگ
59,034
فعال
5,744
بحرانی
99
بهبود یافته
4,881,312
Last Update on: جولای 22, 2024 at 10:57 ب.ظ

به عنوان بخشی از استراتژی تست پیشرفته دولت، از امروز تا دو میلیون تست سریع به صورت رایگان در مراکز موقت در مکان‌های پرترافیک مانند مراکز خرید، مراکز خرده‌فروشی، بازارهای تعطیلات، کتابخانه‌های عمومی و مراکز حمل‌ونقل ارائه می‌شود. تیم های موقت در نزدیک به 50 نقطه در سراسر استان مستقر خواهند شد، از جمله برخی از آنها با اتوبوس های سیار واکسن GO-VAXX مستقر خواهند شد. اکثر سایت‌ها بسته‌های تست آنتی‌ژن سریع را به صورت رایگان توزیع می‌کنند، و برخی نیز غربالگری آنتی‌ژن سریع بدون علامت را در محل ارائه می‌دهند. دولت همچنین آزمایش‌های سریع خانگی را در فروشگاه‌های منتخب LCBO در دسترس قرار می‌دهد که از شلوغ‌ترین فروشگاه‌های این هفته شروع می‌شود و فروشگاه‌های بیشتری در روزهای آینده اضافه می‌شوند.

ساکنان انتاریو می‌توانند از Ontario.ca/holidaytesting دیدن کنند تا ببینند آیا سایت‌های غربالگری سریع آنتی‌ژن موقت در منطقه آنها در دسترس خواهد بود یا خیر. مکان ها و ساعات کار به صورت هفتگی به روز می شود و نیازی به وقت قبلی نیست.

آخرین داده های موجود نشان می دهد که نوع Omicron از نوع دلتا قابل انتقال تر است و تا پایان ماه به نوع غالب تبدیل خواهد شد. شواهد اولیه نشان می دهد که دوز سوم یا تقویت کننده می تواند محافظت در برابر بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان را افزایش دهد. در حالی که انتظار می رود، موارد افزایش یابد، افزایش نوع Omicron می تواند فشار بیشتری را بر ظرفیت بیمارستان های انتاریو وارد کند و دریافت دوز تقویت کننده را در اسرع وقت ضروری می کند.

رویکرد محتاطانه انتاریو و نرخ بالای واکسیناسیون به پایدار نگه داشتن ظرفیت بیمارستان ها و بخش های مراقبت های ویژه کمک کرده است. تا 15 دسامبر، 153 بیمار مبتلا به بیماری وخیم مرتبط با کووید-19 در بخش مراقبت های ویژه وجود داشت. میانگین چرخشی هفت روزه بیماران مبتلا به بیماری بحرانی مرتبط با کووید-19 در بخش مراقبت‌های ویژه 154 نفر است. تقریباً 600 تخت ICU در دسترس است و در صورت نیاز، نزدیک به 500 تخت ICU اضافی برای افزایش ظرفیت در دسترس خواهد بود.

سیلویا جونز، دادستان كل

سیلویا جونز، وکیل دادگستری، گفت: «اعلامیه امروز بر اولویت مداوم دولت ما برای ایمن نگه داشتن مردم انتاریو و در عین حال محافظت از سیستم‌های مراقبت بهداشتی و جوامع خود در برابر COVID-19 و انواع آن تأکید می‌کند. ما در حال گسترش تلاش‌های خود برای افزایش کلینیک‌های واکسن در محل کار و سیار با حمایت مراقبت‌های بهداشتی و شرکای شرکتی و همچنین واحدهای بهداشت عمومی هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که دوزهای اول، دوم و تقویت‌کننده به راحتی در سراسر استان در دسترس همه ساکنان انتاریو هستند.”

برای افزایش سریع ظرفیت برای اجرای حداکثری واکسیناسیون، استان از واحدهای بهداشت عمومی، بیمارستان ها، داروسازان، ارائه دهندگان مراقبت های اولیه و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خواسته است تا مکان های واکسیناسیون را افزایش دهند و اجرای اول، دوم و تقویت کننده را در اولویت قرار دهند. در 14 دسامبر در سراسر استان، 127000 واکسن در انتاریو تجویز شد که بسیار بالاتر از ظرفیت استانی اخیر است، و استان همچنان به افزایش 200000 تا 300000 دوز در روز تا هفته آینده بر اساس تقاضا ادامه می دهد. این استان همچنین با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و کارکنان خط مقدم برای حمایت از تلاش های واکسیناسیون انتاریو و ارائه واکسن های بیشتر همکاری می کند.

انتاریو در حال تعامل با شرکت های بزرگی است که توانایی اجرای کلینیک های محل کار و اجتماعی را دارند تا از عرضه دوز تقویت کننده برای کارمندان، خانواده های آنها و جامعه محلی حمایت کنند. بروس پاور، با مشارکت واحد سلامت گری بروس، اولین کلینیک واکسن تحت رهبری شرکت خواهد بود که از هفته 20 دسامبر شروع به کار می کند. علاوه بر این، استراتژی موفق کلینیک واکسن سیار برای مقابله با چالش‌های در حال تحول COVID-19 گسترش خواهد یافت. اطلاعات بیشتر در مورد کلینیک های شرکتی و سیار در هفته های آینده در دسترس خواهد بود. این استان همچنین خط اطلاعات کسب و کار Stop the Spread را گسترش خواهد داد تا به کسب و کارها اجازه دهد تا برای کارمندان واکسن تهیه کنند. کسب‌وکارها برای اطمینان از ذخیره‌سازی مناسب و مدیریت ایمن واکسن‌ها، از جمله در دسترس بودن منابع انسانی بهداشتی، باید معیارهای خاصی را رعایت کنند. اطلاعات بیشتر در مورد کلینیک های شرکتی و سیار در روزهای آینده در دسترس خواهد بود.

دکتر کیران مور، مدیر ارشد بهداشت و درمان انتاریو

دکتر کایران مور، مدیر ارشد پزشکی بهداشت، گفت: “در حالی که ما به یادگیری بیشتر در مورد نوع Omicron ادامه می دهیم، باید اقدامات بیشتری برای تقویت دفاع خود در برابر ویروس انجام دهیم، و واکسن ها موثرترین راه برای انجام این کار هستند. اگر واجد شرایط برای دوز تقویت کننده هستید یا هنوز دوز اول یا دوم خود را دریافت نکرده اید، لطفا برای واکسینه شدن مراجعه کنید. این برای شما، عزیزان و جامعه شما یک لایه حفاظتی حیاتی در طول فصل زمستان فراهم می کند.»

برای محافظت در برابر نوع Omicron، انتاریو اقدامات موقتی را برای محافظت بیشتر از سلامت و ایمنی ساکنان، کارکنان و مراقبان در خانه‌های سالمندان و مراقبت‌های طولانی‌مدت اجرا خواهد کرد. این شامل الزام همه بازدیدکنندگان عمومی خانه مراقبت های طولانی مدت برای واکسینه شدن کامل از 14 دسامبر 2021 می شود.

از 4 ژانویه 2022، استفاده از گواهی پیشرفته واکسن کووید-19 با کد QR و برنامه Verify Ontario در مواردی که مدرک واکسیناسیون مورد نیاز است، الزامی است. با مراجعه به https://covid-19.ontario.ca/get-proof/ آن را دانلود کنید، یا با مرکز تماس استانی واکسن به شماره 3900-943-833-1 تماس بگیرید تا گواهی واکسن شما پست شود.

انتاریو همچنان به همکاری با دولت فدرال برای تامین منابع کافی برای حفظ آزمایشات سریع گسترده در سراسر استان در هفته ها و ماه های آینده ادامه می دهد. انتاریو همچنین مستقیماً آزمایش‌های سریع بیشتری را در صورت امکان برای برآوردن نیازها طی چند هفته آینده تهیه می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا