First Pageاجتماعیاخبار اقتصادیاز گوشه و کنارجامعه

5 سوال اساسی قبل از پذیرش هر پیشنهاد کاری

قبل از امضای قرداد کاری جدید به نکات زیر توجه کنید.

مجله تیتر- دریافت یک پیشنهاد شغلی هیجان انگیز است، اما دلیل خوبی برای تردید قبل از پذیرش وجود دارد. ابتدا این سوالات را بپرسید. شما رزومه خود را آماده کردید، آنها را در مصاحبه ها شگفت زده کردید و به شغلی که دنبالش بودید رسیدید. شما بالاخره نامه پیشنهادی مورد علاقه را دریافت کردید. اما هنوز خیلی هیجان زده نشوید.

کایلی سیمینو، مشاور شرکت مشاوره منابع انسانی Red Clover HR می‌گوید: «غم‌انگیز است که بگوییم چیزهای زیادی وجود دارد که باید در مورد چیزهایی که باید برای شما بسیار هیجان‌انگیز باشد، آگاه باشید و مراقب آنها باشید. باید مطمئن شوید که برای تمام جزئیاتی که در آن پیشنهاد گنجانده شده است آماده هستید.”

بنابراین، قبل از اینکه به کارفرمای احتمالی خود با یک «بله» پاسخ دهید. ابتدا این پنج سوال را بپرسید:

آیا این موقعیت شغلی واقعاً برای شما مناسب است؟

با تفسیر سخنرانی نمادین بازیگر سالی فیلدز در اسکار، غیرعادی نیست که درگیر این احساس شویم که «آنها من را دوست دارند! آنها واقعاً من را دوست دارند!» و فکر نکنید که آیا این واقعا بهترین شغل یا پیشنهاد برای شماست. «گاهی اوقات یک پیشنهاد شغلی مناسب نیست، حتی اگر برای این شغل به این امید درخواست داده باشید. پل وولف، معاون ارشد منابع انسانی Indeed.com می‌گوید که آیا این واقعاً شغلی است که به دنبال آن هستید یا نه، لحظه‌ای وقت بگذارید.

در مورد موقعیت شغلی و نحوه تطبیق آن با برنامه های شغلی خود فکر کنید و اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، به شرکت و فرهنگ آن نگاه کنید تا ببینید آیا اینجا مکانی است که واقعاً می‌خواهید در آن کار کنید. سایت‌هایی مانند Glassdoor، Indeed و سایرین نظراتی از سوی کارمندان دارند که نگاهی اجمالی به نقاط قوت و ضعف شرکت انداخته اند. از شبکه های شخصی و حرفه ای خود استفاده کنید تا درک کنید که واقعاً کار کردن برای شرکت چگونه است. ولف می‌گوید: اگر شخصاً کسی را نمی‌شناسید، با چند نفر تماس بگیرید تا کسی را پیدا کنید که بتواند بینش بیشتری به شما بدهد.

آیا موارد احتمالی یا شرایطی خاص در قرارداد وجود دارد؟

برخی از پیشنهادها به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله پیشینه یا آزمایشات دارویی، بررسی مرجع، یا تمایل به امضای یک قرارداد غیررقابتی یا سایر قراردادها. کالین درنن فالر، موسس شرکت مشاوره منابع انسانی A Slice of HR می گوید: این موارد احتمالی را با دقت بررسی کنید و در نظر بگیرید که آیا ممکن است هر یک از آنها مسائل مربوط به گذشته شما را نشان دهد یا ممکن است چیزی نباشد که شما مایل به موافقت با آن باشید.

او می گوید که گاهی اوقات، موارد احتمالی فرض می شود و ممکن است در نامه پیشنهادی وجود نداشته باشد. «اگر نوشته شده باشد، عالی است. اما اگر اینطور نیست، بهتر است پیگیری کنید و بپرسید.» مطمئناً، قبل از اینکه به کارفرمای فعلی خود اطلاع دهید، این گفتگو را انجام دهید. به عنوان مثال، اگر پاداش برای بستن قرارداد های جدید وجود دارد، آیا برای حفظ آن باید مدت زمان مشخصی در محل کار بمانید یا باید آن را پس دهید؟ همه اینها عواملی هستند که باید قبل از پذیرش پیشنهاد شغلی آنها را درک کنید.

Cimmino می افزاید، اگر مشکوک هستید که چیزی مانند بررسی عدم سوء پیشینه یک مشکل بالقوه را نشان می دهد، ممکن است ایده خوبی باشد که ابتدا موضوع را مطرح کنید، یا حداقل در صورت بروز توضیحی آماده داشته باشید. او می‌گوید، برای مثال، اگر یک داروی نسخه‌ای مصرف می‌کنید که ممکن است در آزمایش دارو نشان داده شود، برای رسیدگی به این مشکل آماده باشید.

همه آنچه می خواهید در پیشنهاد شغلی وجود دارد؟

ولف می‌گوید پیشنهاد را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که هر چیزی که مذاکره کرده‌اید در آن وجود دارد. یا، اگر امتیازات یا بخش های بیشتری وجود دارد – به عنوان مثال، مرخصی با حقوق اضافی، کمک هزینه جابجایی، پارکینگ یارانه‌ای و غیره – که به دنبال آن هستید، زمانی را برای صحبت با کارفرمای احتمالی خود تعیین کنید. مذاکره در مورد شرایط پیشنهاد یک رویه استاندارد است. شما می‌خواهید مطمئن شوید که هر چیزی که به شما قول داده شده یا انتظار داشته‌اید، قبل از امضا در آن نامه آمده است. هنگامی که پیشنهاد را پذیرفتید، ممکن است سخت باشد که به عقب برگردید و ادعا کنید که به دنبال چیزی هستید که قبلاً در مورد آن بحث شده است، اما در پیشنهاد رسمی نشده است.

زمان بندی چگونه است؟

علاوه بر این، از جزئیاتی را که بر انتقال شما از شغلی به شغل دیگر تأثیر می‌گذارد، از جمله زمان‌بندی، مطمئن شوید. اگر برای چند هفته شغل جدید خود را شروع نمی کنید یا اگر بین ترک شغل قبلی و شروع کار جدید فاصله وجود دارد، به این فکر کنید که چگونه می توانید شکاف بیمه درمانی یا حقوق و دستمزد را پر کنید. مطمئن شوید که متوجه شده اید چه زمانی برای مزایایی مانند بیمه درمانی، (k)401 و مرخصی در شرکت جدید واجد شرایط هستید.

این شغل چه تاثیری بر خانواده من خواهد داشت؟

اگر نقش جدید شما مستلزم تغییر در سبک زندگی، حقوق، ساعات کاری یا عوامل دیگری است که ممکن است بر اعضای خانواده شما تأثیر بگذارد، آنها را نیز در بحث قرار دهید. به عنوان مثال، اگر در حال کاهش حقوق هستید یا اگر این کار به سفر یا جابجایی بیشتر نیاز دارد، چنین تغییراتی بر همسر و فرزندان شما تأثیر می گذارد. ولف می‌گوید این ایده خوبی است که مطمئن شوید، بر سر موضوعات مختلف توافق نظر وجود دارد.

او می افزاید: «در حالی که در نهایت، تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شغلی را انتخاب می کند یا نه به عهده کاندیدا است، در بسیاری از موارد، تصمیم آنها بر اطرافیانشان تأثیر می گذارد. زمانی را برای در نظر گرفتن و صحبت با خانواده خود در مورد اینکه این موقعیت جدید بر همه افراد تأثیر می گذارد، اختصاص دهید.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا