اجتماعیاخباراز گوشه و کنارصفحه اول

پایان غم انگیز امدادگر نیویورکی

امروز “۱۷ جولای ۲۰۱۹”، سناتور “ران پال” دستور جلوگیری از رای گیری برای تمدید کمک به آسیب دیدگان نیروهای امدادی را صادر کرد

 

لوئیس آلوارز، امدادگر حادثه 11 سپتامبر در سن 53 سالگی درگذشت.

مجله تیتر گزارش میدهد:  لوئیس آلوارز، کاراگاه بازنشسته دایره کشف بمب در اداره پلیس نیویورک که شرایط بیماری خود را در کنگره و در حین درخواست تجدید نظر برای افزایش بودجه جبران خسارت قربانیان ۱۱ سپتامبر توصیف نمود، روز شنبه ۲۹  ژوئن ۲۰۱۹ در آسایشگاهی در شهر نیویورک و در سن ۵۳ سالگی درگذشت. مرگ او ناشی از عوارض سرطان و مربوط به زمانی است که او به همراه اولین گروه امدادگران در ۱۱ سپتامبر در حفره ناشی از انفجار ساختمان های دوقلو نیویورک به سر می برده است. خبر درگذشت او را خانواده اش از طریق ارسال بیانیه ای در فیس بوک اعلام کردند. در این بیانیه گفته شده است: “ما در پایان به او گفتیم که او در مبارزه سه ساله خود با تحت تاثیر قرار دادن افراد زیادی به پیروزی رسیده است. او در آرامش بود و خانواده اش همراه او بودند. از شما بابت زمانی که کنار او بودیم، ممنویم. این موهبت بزرگی بود.” آلوارز هفته پیش برای گذراندن روزهای پایانی زندگی اش به آسایشگاه منتقل شده بود.


لویس آلوارز

آلوارز سوگند یاد کرده بود که تا پایان برای منافع عموم بجنگد.

در ۱۱ ژوئن، آلوارز نحیف و بیمار با سایر امدادگران برای شهادت در جلسه فرعی دادگاه – جهت افزایش بودجه افسران پلیس، آتش نشانان و سایر کارمندان خدمات اورژانسی که در حمله تروریست ها به مرکز تجارت جهانی در سال ۲۰۰۱ مجروح و بیمار شده بودند- ، به واشنگتن رفت. آن روز همه ایستاده او را تشویق کردند. آلوارز هفته بعد در فیس بوک خود می نویسد: “من هم اکنون در آسایشگاه به سر می برم، زیرا کاری از دست پزشکان برنمی آید که با سرطان مبارزه کنند. هنوز اینجا هستم، نفس می کشم و مبارزه می کنم.”

  • جیمز اونیل، مامور عالی رتبه اداره پلیس نیویورک روز شنبه عکسی از آلوارز در توئیتر خود با این پیام منتشر کرد:”خانواده پلیس نیویورک و همه امدادگران به یاد مامور کشف بمب اداره پلیس نیویورک سوگواریم. لوئیس آلوارز امروز صبح درگذشت. قدرت فیزیکی، روانی و احساسی او همه ما را هدایت کرد و ما عهد بسته ایم که او و میراث او را که متقاعد کردن دیگران برای انجام کار درست است، هیچ گاه فراموش نکنیم.
  • درموت شی، رئیس دایره کاراگاهان می گوید:” او نمونه بارز شعار اداره پلیس نیویورک بود- وفادار تا لحظه مرگ. کاراگاه لوئیس آلوارز در مبارزه با عوارض سرطان ناشی از حادثه ۱۱ سپتامبر شکست خورد. الهام بخش، جنگجو و یک دوست – ما راه او را ادامه خواهیم داد.”
  • جرالد نادلر، رئیس دادگستری نیویورک در توئیتی اعلام کرد: “کاراگاه آلوارز در مبارزه با سرطان شکست خورد، اما مبارزه او برای امدادگران و نجات یافتگان حادثه ۱۱سپتامبر همچنان ادامه دارد. او زندگی خود را صرف محافظت از دیگران و دفاع از کسانی کرد که از این حادثه دچار بیماری شدند. هم اکنون نوبت کنگره است تا فداکاری او را ارج نهد.”
  • جان فیل، یک امدادگر حادثه ۱۱ سپتامبر، اعلام کرد که روز سه شنبه نشان آلوارز را به میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا، به عنوان نماد اهمیت بودجه جبران خسارت قربانیان اعطا کرده است. “فیل” در گفتگویی با شبکه CNN گفت:” این هدف لوئیس بود. لوئیس دوست داشت که نشان او به “میچ مک کانل” اهدا شود. اجازه دهید به موضوعی اشاره کنم، اعطای نشان یک افسر پلیس نیویورک مانند اهدای عضوی از بدن اوست و لوئیس می خواست که رهبر اکثریت سنا اهمیت آن را درک کند و به او یادآوری شود که مردم، بیمار و در حال مرگ هستند.”  فیل به خبرنگاران گفت که رهبر اکثریت سنا متعهد شده است که به افزایش بودجه امدادگران حادثه ۱۱سپتامبر در کپیتول هیل (کنگره) رای بدهد.

لویس آلوارز

من آن زمان در هیچ جای دیگری جز محل انفجار ساختمان های دوقلو  نمیخواستم باشم.

آلوارز هفته پیش اعلام کرد که وخامت یافتن حال او ارتباطی با سفرش به واشنگتن ندارد. اما برنامه ریزان گفتند که این سفر مبارزه ای برای امدادگران بیمار مانند کاراگاه بازنشسته، آلوارز است. برخی از قانون گذاران در جلسه این ماه شرکت نکردند که منجر به سخنرانی تندی از سوی کمدین سرشانس و مدافع بودجه حمایتی، جان استوارت شد. استوارت گفت:” امروز که من اینجا نشسته ام فکر می کنم که این مجلس، استعاره ای باورنکردنی است برای کل پروسه ای که دریافت مزایای درمانی برای امدادگران حادثه 11 سپتامبر را باید رسیدگی کند.”

آلوارز با کلامی شمرده به قانون گذاران حاضر در مجلس اعلام کرد که ۶۹ امین دوره شیمی درمانی خود را روز بعد آغاز خواهد کرد. او گفت:” شما مرا مجبور کردید که روز قبل از ۶۹ امین دوره شیمی درمانی ام به اینجا بیایم و من می خواهم اطمینان حاصل کنم که شما هیچگاه مراقبت از امدادگران حادثه ۱۱ سپتامبر را فراموش نخواهید کرد.” آلوارز گفت که افسران پلیس، آتش نشانان، امدادگران و سایر افرادی که به حفره انفجاری رفتند، کاری را کردند که هر روز انجام می دادند – کمک به دیگران. او گفت:” ما آنجا در کنار هم در یک عملیات بودیم و پس از پایان عملیات از هم جدا شدیم. من در مکان های زیادی در جهان بوده ام و کارهای زیادی کرده ام، اما باید بگویم که وقتی در حفره انفجاری ساختمان های دوقلو بودم تنها می خواستم که در آن جا باشم.”

او اضافه کرد: ” اکنون که بیماری های ناشی از حادثه ۱۱ سپتامبر بسیاری از ما را از بین برده است، همگی نگران فرزندان و همسران و خانواده هایمان هستیم، زمانی که ما نباشیم.” هفته گذشته، آلوارز در پستی در فیس بوک اعلام کرد که پرستاری در حین شیمی درمانی متوجه شده است که او اوضاع بدی دارد. او گفت که آزمایش ها بعدا نشان دادند که کبدش به دلیل وجود تومورهایی کاملا از کار افتاده است. او نوشت:” اکنون من در حال استراحت هستم و آرامش دارم. تا زمانی که خداوند زمان مرگم را تعیین کند به مبارزه ادامه خواهم داد. سعی می کنم چند مصاحبه برای روشن شدن مزایای بودجه جبران خسارت قربانیان که حق همه ماست، انجام دهم. مراقب خود و دیگران باشید.”

آلوارز در اکتبر ۱۹۶۵ در شهر هاوانا در کشور کوبا به دنیا آمد. او با “آلین پارکر آلوارز” ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد. او در سال ۱۹۸۳ از دبیرستان Monsignor McClancy Memorial در کوئینز نیویورک فارغ التحصیل شد و سپس در دانشگاه شهری نیویورک ادامه تحصیل داد. او در سال ۱۹۹۰ در اداره پلیس نیویورک استخدام شد و در اکتبر ۲۰۱۰ با عنوان کاراگاه، بازنشسته شد. خانواده آلوارز شامل والدین او، آیدا و فلیپه، خواهر او، آیدا لوگو و برادران او فیلیپ و فرناندو می شود.


جان استوارت به عنوان سخنگویان آسیب دیدگان

 

بیش از ۱۲۵۰۰ مورد بیمار مبتلا به سرطان شناسایی شده است.

بودجه ای که آلوارز و سایرین برای آن مبارزه کردند، چند ماه پس از حمله ۲۰۰۱ تصویب شد و در ابتدا به مدت ۲ سال بیش از ۷ میلیارد دلار برای جراحات و مرگ های ناشی از حادثه سپتامبر ۲۰۰۱ پرداخت شد. اما امدادگرانی که در محل حادثه، هوای سمی دارای گرد و غبار حاصل از خراب شدن ساختمان را تنفس کردند – بعد از اینکه ماموران نیویورکی و فدرال به آن ها اعلام کردند که هوا سالم است – از آن زمان به بیماری ها و سرطان های تضعیف کننده مختلفی مبتلا شدند. کنگره و رئیس جمهور باراک اوباما در سال ۲۰۱۰ با پرداخت هزینه های درمانی آن ها موافقت کردند و بودجه را مجددا راه اندازی کردند و 2.7 میلیارد دلار برای آموزش قربانیان در خصوص مشکلات مزمن ناشی از کار آن ها در سال ۲۰۰۱ در نظر گرفته شد. در سال ۲۰۱۲، دولت اعلام کرد که سرطان را می توان به عنوان بخشی از بودجه، جبران خسارت کرد.

با این حال، این بودجه به هیچ وجه کافی نبود و در سال ۲۰۱۵ کنگره ۴.۶ میلیارد دلار به آن اضافه کرد و همچنین کنترل ها و محدودیت های جدیدی را برای برخی پرداخت ها اعمال کرد. مسئول مدیریت این بودجه پیش بینی می کند که مجموع پرداخت ها برای پرونده هایی که پیش از سال ۲۰۲۰ به پایان می رسند، می تواند به بیش از ۱۱.۶ میلیارد دلار برسد، اگر افزایش کنونی پرونده ها – که بیشتر به دلیل افزایش بیماری ها و تلفات است – ادامه یابد. درخواست کنونی به دنبال افزایش دائمی بودجه تا سال ۲۰۸۹ است. از این درخواست در مجلس حمایت زیادی شده است و آن را به دادگستری و سنا ارجاع داده اند. میچ مک کانل اشاره کرد که کنگره بودجه را تامین می کند.

تا ماه می، بیش از ۱۲۵۰۰ مورد بیمار مبتلا به سرطان شناسایی شده است و طبق برنامه سلامت مرکز تجارت جهانی، برنامه سلامت جداگانه ای مربوط به بودجه قربانیان توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری اجرا می شود. بیشترین بیماری های تشخیص داده شده عبارتند از مشکلات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی مانند آسم، مشکلات گوارشی مثل ریفلاکس، اختلالات اسکلتی عضلانی و بیماری های روانی. امروز “۱۷ جولای ۲۰۱۹” سناتور “ران پال” دستور جلوگیری از رای گیری برای تمدید کمک به آسیب دیدگان نیروهای امدادی را صادر کرد.

 

Excavators are dwarfed by the task at hand, clearing away the rubble and remaining building structures of the World Trade Center. Manhattan, New York.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا