CoronaVirusاخباردر شهردولت انتاریوصفحه اولکاناداویروس کرونا

وضعیت اضطراری تا ۲۳ روز دیگر

اقدامات لازم برای جلوگیری از انتشار کرونا و حمایت از سلامت عمومی

اونتاریو وضعیت اضطراری را برای ادامه مبارزه با COVID-19 تمدید می کند.

مجله تیتر گزارش میدهد: به توصیه مقام پزشکی و با تصویب مجلس اونتاریو، دولت اونتاریو وضعیت اضطراری را تحت قانون مدیریت اضطراری و حمایت مدنی برای ۲۸ روز دیگر تمدید می کند. این امر به دولت این امکان را می دهد تا از هر ابزاری که در اختیار دارد برای حفظ سلامت و ایمنی مردم انتاریو در طول همه گیری COVID-19 استفاده کند.

طی جلسه ویژه ای در مجلس اونتاریو و با همکاری همه جانبه همه احزاب، وضعیت اضطراری تا ۱۲ ماه مه تمدید شد. تمدید وضعیت اضطراری استانی اجازه می دهد تا اونتاریو به اجرای دستورالعمل های اضطراری فعلی مانند بسته شدن کلیه محل های کار غیر ضروری، امکانات رفاهی در فضای باز مانند پارک ها و مناطق تفریحی، اماکن عمومی و بارها و رستوران ها و همچنین محدودیت اجتماعات بیش از پنج نفر و ممنوعیت افزایش قیمت ادامه دهد. لیست کاملی از دستورات اضطراری را می توانید در وب سایت e-Laws website تحت قانون مدیریت اضطراری و حفاظت مدنی مشاهده کنید.

استیو کلارک، وزیر امور شهرداری و مسکن استان انتاریو

نخست وزیر فورد گفت: “در این دوران بی سابقه، ما نمی توانیم معیارهای حفاظتی خود را کاهش دهیم. اقداماتی مانند ماندن در خانه و رعایت فاصله فیزیکی که توسط همه در حال انجام است، تغییراتی را ایجاد کرده است، اما ما هنوز مشکل را به صورت کامل حل نکرده ایم. با پشتیبانی همه نمایندگان مجلس اونتاریو، ما به اقدامات لازم برای حمایت از کارکنان مراقبت های بهداشتی خود ادامه می دهیم و به سرعت و قاطعانه عمل می کنیم تا انتشار این ویروس کشنده را کند کنیم.”

مجلس همچنین مصوبه حمایت در برابر ویروس کرونا (COVID-19) را برای اصلاح قانون آموزش، قانون برنامه ریزی، قانون هزینه توسعه، قانون خدمات پلیس و قانون وزارت آموزش، دانشکده ها و دانشگاه ها تصویب کرد. این قانون جدید نشان می دهد که دولت در حین وضعیت اضطراری COVID-19 به طور جدی به نگرانی های آموزش و پرورش و شهرداری توجه می کند.

 

استفان لچه، وزیر آموزش و پرورش استان انتاریو

استفان لچه، وزیر آموزش و پرورش گفت: “این قانون در مورد حمایت از سلامت و منافع اقتصادی ساکنین اونتاریو است. ما هر کاری که لازم است برای حل این چالش – خصوصاً برای نسل بعدی – انجام خواهیم داد تا دانش آموزان به یادگیری و فارغ التحصیلی ادامه دهند.”

اصلاحات قانون آموزش و پرورش به مدیران مدارس اجازه می دهد تا برای ساخت و سازهای جدید هزینه دریافت کنند تا بتوانند منبع درآمدی برای پروژه های جدید مدرسه ایجاد کنند. این لایحه همچنین شامل اصلاحیه ای برای ارائه یک رویکرد عادلانه و منسجم در سطح استان برای پرداختن به تعلیق و تعطیلی مدارس به عنوان بخشی از تعهد دولت برای ایمنی دانش آموزان و کارکنان پس از بازگشایی مدارس است. با تغییر در قانون وزارت آموزش، دانشکده ها و دانشگاه ها، به طور موقت پرداخت وام دانشجویی OSAP به حالت تعلیق در می آید و یک مهلت قانونی بدون بهره ۶ ماهه در وام های OSAP آغاز می شود.

راس رومانو، وزیر دانشکده ها و دانشگاه ها گفت: “ما برای کاهش بار مالی دانشجویان و وام گیرندگان فعلی در هنگام شیوع COVID-19 اقداماتی را انجام می دهیم. با تعلیق موقت بازپرداخت وام و تعهدات تسویه حساب، دولت ما در این ایام دشوار از وام گیرندگان OSAP در برابر چالش های فعلی حمایت می کند.”

راس رومانو، وزیر کالج ها و دانشگاه ها در استان انتاریو

دولت این امکان را ایجاد کرده است که در برخی مواقع تصمیم گیری در مورد برنامه ریزی شهری را در مواقع اضطراری به حالت تعلیق درآورد و قانون هزینه های توسعه را تغییر دهد تا اطمینان حاصل شود که شهرداری ها همچنان می توانند روی یک منبع درآمدی برای پرداخت هزینه های زیرساخت های مربوط به توسعه محلی، مانند جاده ها، آب و فاضلاب و همچنین خدمات آتش نشانی و پلیس حساب کند. اصلاحات در قانون خدمات پلیس همچنین به دادستان کل اجازه می دهد که تا اول ژانویه ۲۰۲۱ به شهرداریها مهلت دهد تا یك برنامه ایمنی و بهزیستی در جامعه تهیه و اتخاذ كنند.

استیو کلارک، وزیر امور شهرداری و مسکن گفت: “هیچ چیز مهمتر از حفظ سلامتی و رفاه همه افراد و خانواده ها نیست. ما به همکاران خود در شهرداری گوش فرا داده ایم و این تغییرات را برای کمک به آنها در مدیریت بهتر زمان و منابع کارکنان ایجاد کرده ایم تا آنها بتوانند روی شیوع COVID-19 تمرکز کنند. ”

سیلویا جونز، دادستان كل

سیلویا جونز، دادستان كل، گفت: “در این دوران بی سابقه، دولت ما برای حمایت از همکارانمان در شهرداری، پلیس و جامعه همه تلاش خود را به کار می گیرد. در حالی که برنامه های ایمنی و بهزیستی در جامعه ابزاری مهم برای شهرداری ها به منظور ایمن سازی جوامع است، ما به آنها نیاز داریم تا در تخصیص منابع در جایی که در حال حاضر به آنها بیشتر احتیاج است، تمرکز کنند و این برای توقف گسترش COVID-19 است.”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا