اجتماعیاخباراخبار بهداشتجامعهدولت انتاریوصفحه اولکانادا

مراقبت بیشتر از افراد بی خانمان در شهر

یک سرمایه گذاری 15 میلیون دلاری برای رفاه شهروندان

بهناز رهبر, تورنتو | به گزارش مجله تیتر,  که تضمین می کند حمایت های بهداشتی در جایی که بیشتر مورد نیاز است ارائه می شود. دولت انتاریو امسال 15 میلیون دلار سرمایه گذاری می کند تا برای افرادی که در شهر تورنتو بی خانمانی را تجربه می کنند، راحت تر به مراقبت های بهداشتی اولیه، سلامت روان و سایر حمایت هایی که نیاز دارند متصل شوند.

سیلویا جونز، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت گفت: «ما می دانیم که افرادی که بی خانمانی را تجربه می کنند می توانند با موانع قابل توجهی برای دسترسی به خدمات بهداشتی روبرو شوند و باعث می شود در سیستم مراقبت‌های بهداشتی احساس عدم حمایت کنند. این ابتکار و سرمایه گذاری سالانه جاری ما، گام مهم دیگری است که دولت ما برای کمک به اطمینان از ارائه حمایت های بهداشتی مناسب در جایی که بیشتر مورد نیاز است، در جامعه انجام می دهد.»

سیلویا جونز، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت

سرمایه‌گذاری مداوم سالانه انتاریو در ابتکار خدمات بهداشتی برای افراد بی‌خانمان که در سال 2020 راه‌اندازی شد، کمک می‌کند تا افراد بیشتری را به صورت مجازی و نیز حضوری در پناهگاه‌های محلی و کلینیک‌های سیار به خدمات مراقبت‌های بهداشتی متصل کنند. این ابتکار که توسط Ontario Health Toronto با همکاری شرکای اجتماعی مانند Inner City Health Associates، Parkdale Queen West Community Health Centre، و Neighborhood Group توسعه یافته است، دسترسی به خدمات مراقبت بهداشتی و پشتیبانی های زیر را در شهر تورنتو فراهم می کند:

  • مراقبت های اولیه حرفه ای و خدمات روانپزشکی از طریق ارتباط حضوری و مجازی در پناهگاه ها، کلینیک ها و خیابان ها / اردوگاه ها برای ترویج بهترین شیوه های بهداشتی، ارائه واکسیناسیون، و ارائه مراقبت های اولیه، روانپزشکی، اطفال و مامایی از نظر فرهنگی مناسب از طریق متخصص بهداشت بومی.
  • تیم‌های متحرک و ثابت در جامعه متشکل از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی برای ارائه خدمات پیشگیری از مصرف بیش از حد مواد مخدر و سلامت روان، از جمله کمک به افراد مبتلا به بیماری‌های روانی پیچیده و مزمن که به مراقبت‌های مناسب، مانند درمان‌های روانپزشکی و توانبخشی متصل شوند.
  • یک برنامه حمایتی تیم هایی متشکل از افرادی را که بی خانمانی را تجربه کرده‌اند، به کار می گیرد تا اعتماد ایجاد کند و برای کسانی که تمایلی به دسترسی به حمایت‌ها و خدمات مورد نیاز خود ندارند، تعامل و پشتیبانی های موثر ارائه دهد.

پل کالاندرا، وزیر امور شهری و مسکن، گفت: «دولت ما متوجه است که مسکن حمایتی یک عنصر کلیدی در پیشگیری و رسیدگی به بی خانمانی است و به افراد آسیب‌پذیر در سراسر انتاریو راه‌حل‌های مسکن ارائه می‌کند که به بهترین شکل نیازهای آنها را برآورده می‌کند. سرمایه‌گذاری‌هایی که امروز اعلام می‌کنیم، همراه با ابتکارات دیگری مانند برنامه پیشگیری از بی‌خانمانی، محیط‌های حمایتی، ایمن و پایداری را فراهم می‌کنند که در آن مردم می‌توانند مسیری را برای آینده‌ای بهتر ترسیم کنند.»

پل کالاندرا، وزیر امور شهری و مسکن

در طول سال گذشته، این ابتکار به بیش از 9,000 نفری که بی خانمانی را تجربه می کنند کمک کرده است تا مراقبت های مناسب را در مکان مناسب، از جمله مداخله و پیشگیری از بیش از 1,300 مصرف بیش از حد مواد مخدر دریافت کنند، و به طور قابل توجهی بازدید و پذیرش بخش اورژانس بیمارستان در شهر را کاهش داده است.

مایکل تیبولو، معاون وزیر بهداشت روان و اعتیاد، گفت: «دولت ما در حال انجام سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی در بخش سلامت روان است تا اطمینان حاصل کند که آسیب‌پذیرترین افراد انتاریو به سلامت روان و حمایت‌هایی که نیاز دارند دسترسی هدفمند و قابل اعتمادی دارند. این سرمایه گذاری سالانه در ابتکار خدمات بهداشتی برای افرادی که بی خانمانی را تجربه می کنند، کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که هر فردی که در انتاریو زندگی می‌کند می تواند در سفر خود به سوی سلامتی و بهبودی، از جمله کسانی که بی خانمانی را تجربه می‌کنند، احساس حمایت کامل کند.»

از طریق «سلامتی شما: برنامه ای برای مراقبت های متصل و راحت»، دولت انتاریو در حال افزودن و گسترش خدمات مراقبت های بهداشتی در جامعه است و دریافت مراقبت های مورد نیاز را برای مردم آسان‌تر می کند، در مکان و زمانی که به آن نیاز دارند. این شامل ایجاد نقشه راه سلامتی با سرمایه‌گذاری‌های اضافی، از جمله در مسکن حمایتی برای کمک به تأمین مسکن و حمایت از افراد سابقاً بی‌خانمان و با درآمد کم و متوسط است که با چالش‌های سلامت روان و اعتیاد زندگی می‌کنند.

  • ابتکار خدمات بهداشتی برای افرادی که بی خانمانی را تجربه می کنند در آوریل 2020 برای رسیدگی به شکاف های سیستمی فوری در بخش بی خانمان ها، که در اثر همه گیری افزایش یافته بود، با ارائه دسترسی به خدمات ضروری، پشتیبانی، و اتصال به خدمات ضروری برای کسانی که بی خانمانی را تجربه می کنند، ایجاد شد.
  • تیم‌های سیار بالینی بومی به ارائه مراقبت‌های اولیه، روانپزشکی، اطفال، مامایی، بهداشت جمعیت و کارکنان بهداشت جامعه به رهبری متخصصان بهداشت بومی ادامه می‌دهند.
  • در سال 2020، انتاریو یک استراتژی برای ایجاد یک سیستم بهداشت روان و اعتیاد در سطح جهانی منتشر کرد – نقشه راه سلامتی: طرحی برای ایجاد سیستم سلامت روان و اعتیاد انتاریو. با حمایت از تعهد سرمایه‌گذاری 3.8 میلیارد دلاری طی 10 سال، نقشه راه ظرفیتی را برای پاسخگویی به تقاضا، پر کردن شکاف‌ها در ارائه مراقبت و ایجاد زیرساخت استانی برای سیستم سلامت روان و اعتیاد ایجاد می‌کند که مراقبت‌های اولیه، جامعه و مراقبت‌های حاد را به هم متصل می‌کند و نیازهای افراد مبتلا به سلامت روان و چالش های اعتیاد را بهتر پوشش  می‌دهد.

آنجلا رابرتسون؛ مدیر اجرایی مرکز بهداشت پارکدیل کوئین غرب گفت:

«ارائه حمایت‌های کاهش آسیب سیار در چارچوب سلامت و تندرستی برای جمعیت‌های بدون پناه در پناهگاه های با نیازهای بالا، از جمله برای مراجعان در انزوا به دلیل شرایط بهداشتی عفونی ضروری و نجات‌بخش است. ما ارزش این را در اوج همه‌گیری دیدیم، و خوشحالیم که اکنون این سرمایه گذاری پایدار را تأییدی می بینیم که ادغام سلامت و کاهش آسیب، ستون های پاسخگوی خدمات برای این جمعیت به حاشیه رانده شده و اغلب مورد شماتت هستند.»

آنجلا رابرتسون؛ مدیر اجرایی مرکز بهداشت پارکدیل کوئین

دکتر اندرو باند؛ مدیر پزشکی، همکاران بهداشتی شهر داخلی گفت:

«این کار مشترک با شرکای ارزشمند در بخش‌های حاد، سلامت جامعه و مراقبت‌های اجتماعی دقیقاً نشان‌دهنده نوع سرمایه‌گذاری در مراقبت‌های یکپارچه است که به طور موثر تأثیر جامعه و عملکرد سیستم سلامت را هدایت می‌کند. ما مفتخریم که این فرصت را داریم تا به کار مصمم خود ادامه دهیم. به شدت مورد نیاز است و تعهد مستمر انتاریو به نوآوری در مراقبت مبتنی بر ارزش را تحسین می کنیم.»

آنا گرینبرگ؛ مدیر ارشد منطقه ای، تورنتو و مناطق شرقی، بهداشت انتاریو نیز گفته است:

«در سه سال گذشته، این ابتکار در ارائه مراقبت های یکپارچه و بهبود نتایج بهداشتی برای برخی از آسیب پذیرترین ساکنان تورنتو موثر بوده است. بر اساس موفقیت آن تا به امروز، ما مطمئن هستیم که این بودجه به ارائه حمایت هایی مانند دسترسی بین حرفه ای به مراقبت های اولیه، خدمات سلامت روان، و برنامه های حمایت از کارگران، همراه با پشتیبانی های سیار و تیم های تعبیه شده در جامعه، به افراد بدون توجه به جایی که سرپناه پیدا می کنند اختصاص داده می شود. سرمایه گذاری اعلام شده امروز نشان دهنده تعهد مستمر به پیشبرد عدالت سلامت برای همه افرادی است که در تورنتو زندگی می‌کنند، از جمله کسانی که اغلب در دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی از طریق کانال‌های مرسوم‌تر با چالش‌هایی مواجه هستند.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا