//tripsthorpelemonade.com/59/cb/9c/59cb9ca453557f01a14cc027c10e5f6c.js
First Pageدر شهرسینمافستیوال هات داگز

MALLORY

برش سوم از جشنواره ی بین المللی فیلم های مستند کانادا: HOT DOCS 2016

امین عظیمی

MALLORY
Czech Republic
101 min
Command + Control Section

Director(s):Helena Treštíková
Producer(s):Pavel Strnad
Katerina Cerná
Editor(s):Jakub Hejna
Writer(s):Helena Treštíková
Cinematographer(s):Miroslav Soucek
Vlastimil Hamerník
Robert Novák
David Cysar
Jirí Chod
Jakub Hejna
Composer(s):Tadeáš Vercák
Sound:Richard Muller
Website:negativ.cz/en/films/mallory/


شاید این از خوش شانسی «ریچارد لینک لتر» و فیلم تماشایی اش BOYHOOD بود که یکی دو سال زودتر از پروژه های سینمایی دیگری که روند تولید و روایتگری شبیه او را دنبال کرده اند به نمایش درآمد. اگر اینگونه نبود دو فیلم MALLORY محصول جمهوری چک  و BROTHERS  محصول نروژ که هریک به ترتیب حاصل 13 و 8 سال تلاش پیوسته ی فیلمسازانشان برای ثبت و وقایع نگاری زندگی روزمره ی کاراکترهایشان است توجه بیشتری در جشنواره ی «Hot Docs»امسال  به خود معطوف می کردند.  مالوری زنی شکست خورده و در آستانه ی فروپاشی است.

2016_Mallory_3

او از سال 2002 مقابلِ دوربین مستندسازی می نشیند و از اعتیادش به هروئین که او را تا مرز خودکشی برده ، از بارداری ناخواسته اش از مردی که تنها یک شب با او بوده و از ترس هایش برای ادامه ی مسیر زندگی می گوید. زمان می گذرد و فیلم ساز در طول 13 سال، رقت بارترین ثانیه های تلاش این زن را برای بقا تصویر می کند. روزهایی که او خانه و کاشانه ای ندارد و در یک ماشین می خوابد ، تلاش بی فرجامش برای پیدا کردن کار و تقاضای سرپناه.

2016_Mallory_4

فیلم ساز یکسره خود را در اختیار شخصیت و حوادثی که برای او رخ می دهد گذاشته است و این روند بیرونی حوادث است که اوج و فرودهای روایت را هدایت می کند. امری که باعث شده در بیشتر لحظات با فیلمی کسالت بار و فاقد استراتژی روایی خلاقانه روبرو باشیم که تمام حیثیت خود را از پافشاری در دنبال کردن زندگی مالوری در یک بازه ی زمانی طولانی به دست آورده است. زنی که بارها در طول فیلم شکست می خورد اما در نهایت از خاکستر خودش بلند می شود، تحصیل می کند ، سرپناهی برای خود و پسرش فراهم می کند و در نهایت با غلبه بر زخم ها و جراحت های روحشی اش به مددکاری اجتماعی بدل می شود. فضای تلخ ، غم بار و ناتورآلیستی فیلم کمتر مخاطبی را تا ساعت ها پس از تماشای آن رها می گذارد.

2016_Mallory_2


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
//tripsthorpelemonade.com/59/cb/9c/59cb9ca453557f01a14cc027c10e5f6c.js