First Pageاجتماعیاز گوشه و کناررصدخانه

کمال گرا نباشید، همین حالا شروع کنید!

ترجمه: مینا رحیمی – مجله تیتر:  وقتی رویایی داریم، اشتیاق داریم. وقتی اشتیاق داریم، می خواهیم آن کار را عالی انجام دهیم. اغلب ، هنگامی که اهدافی را دنبال می کنیم ، می خواهیم آن را با سرعت بالا شروع کنیم. می خواهیم یک شبه ستاره شویم. می خواهیم در اسرع وقت به بهترین ها برسیم. اما همه چیز زمان می برد. با گذشت زمان ، وضعیت بهتر می شود ، اما نکته اصلی این است که در اسرع وقت آن کار را شروع کنید.

آنچه اتفاق می افتد این است که ما یک ایده داریم ، که فکر می کنیم می تواند زندگی ما یا کسی را فوراً تغییر دهد. اما تا زمانی که شرایط مطلوبی نداشته باشیم روی آن کار نمی کنیم. منتظر زمان بیشتر و منابع بیشتر هستیم. و یک روز شخص دیگری بر اساس این ایده محصولی می سازد و ما پشیمان می شویم.

ما این جمله را شنیده ایم ، “اوه ، من نیز همین ایده را داشتم ، اما نتوانستم شروع کنم.”

چگونه اغلب کمال گرایی بزرگترین دشمن ما می شود؟

در ابتدا ، هنگامی که ایده ای به ذهن ما می رسد ، زمان زیادی طول می کشد. در ابتدا اطلاعات کافی نداریم در ذهن ما شک وجود دارد و بدترین از همه این است که می خواهیم آن را بی نقص شروع کنیم. نه ، بیشتر اوقات این امکان وجود ندارد. این احساس “من آن را عالی انجام خواهم داد” اغلب قبل از شروع ما را متوقف می کند.

مدتی فکر کنید که چقدر زمان را قبل از اولین حرکت به سوی هدفمان هدر می دهیم. اتفاقی که می افتد این است. شما در شرف شروع به کار بودید و سپس متوجه شدید که می توانید این کار را بهتر انجام دهید. شما کار را متوقف می کنید و می گویید فردا این کار را به شیوه بهتری انجام خواهم داد. چند روزی می گذرد و شما علاقه خود را به آن ایده از دست می دهید. این ایده می تواند یک ایده تجاری یا چیزی در مورد رویای شما باشد.

چگونه کمال گرایی را کنترل کنیم؟

به دنبال کمال باشید. این خوب است. سعی کنید کارها را تا حد ممکن خوب انجام دهید. این درست است. اما کار را متوقف نکنید، زیرا نمی توانید آن را به طور بی نقص انجام دهید. قدمی بردارید و به یادگیری ادامه دهید. در حین انجام کار بهتر خواهید شد.

“بجای کمال ، برای بهبود مستمر تلاش کنید.” ~ کیم کالینز

کمال؟ در ذهن همه هست. هنگامی که شغل فعلی خود را تغییر می دهم ، رویای خود را دنبال می کنم. هنگامی که اینقدر درآمد کسب کنم ، کسب و کار خود را شروع می کنم. وقتی زمان بیشتری داشته باشم ، شروع به رفتن به باشگاه می کنم. وقتی مسئولیت های کمتری بر عهده ام باشد ، از زندگی لذت خواهم برد.

چگونه کمال گرایی رویای شما را از بین برده است:

در اینجا یک مثال دیگر وجود دارد:

شما می خواهید هنرمند مانند خواننده ، نویسنده ، نقاش یا هر چیز دیگری شوید. فرض کنید ، شما فرصتی برای شرکت در یک رویداد و نشان دادن توانایی خود پیدا کردید. اگر سعی می کنید بهانه ای پیدا کنید که به خوبی آماده نشده اید، این بدان معناست که شما در انتظار کمال هستید. فرصت را از دست ندهید.

“کمال دست یافتنی نیست ، اما اگر به دنبال کمال باشیم ، می توانیم برتری را بدست آوریم.” ~ وینس لومباردی

خوب! انجام شد. اگر کامل نبود اشکالی ندارد. به یادگیری ادامه دهید:

  •  برای مصاحبه رفتیم اما خوب پیش نرفت.
  • ما تازه از سفر تعطیلات بازگشته ایم ، اما چیزهای کمی برای کشف باقی مانده است.
  • ما تازه از فیلمی بازگشته ایم که انتظارات زیادی از آن داشتیم ، اما فیلم کمتر از انتظارات ما (یا فاجعه) بود.
  • اگر کامل نبود اشکالی ندارد.

ما اغلب با ناامیدی روبرو می شویم ، زیرا خودمان یا چیز دیگری، انتظارات ما را برآورده نکرده است. همه چیز همیشه به به دلخواه ما اتفاق نمی افتد. زندگی هیجان انگیز است ، زیرا غیرقابل پیش بینی است. راز خوشبختی پایدار این است که از سفر لذت ببرید و هرگز یادگیری را متوقف نکنید. همانطور که یوجین دلاکروا می گوید: “هنرمندی که در همه چیز به دنبال کمال است ، در هیچ چیز به آن نمی رسد.”

بنابراین ، اگر عالی آواز نخوانید ، مشکلی نیست. اگر عالی بازی نکنید اشکالی ندارد. عاقلانه است که بپذیریم نمی توانیم در همه چیز برتری داشته باشیم. تا زمانی که دوست دارید آن کار را ادامه دهید، به حرکت خود ادامه دهید و لذت ببرید.

“اگر به دنبال کمال هستید ، هرگز راضی نخواهید شد.” ~ لئو تولستوی

 

نویسنده: دیپاک راجپال

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا