CoronaVirusاتاوااخبارصفحه اولکاناداویروس کرونا

کانادا و نقطه عطفی در واکسیناسیون

بزرگترین کمپین ایمن سازی در تاریخ کانادا

پویان طباطبایی – تورنتو : از ابتدای شیوع کووید-19 ، دولت کانادا متعهد شد که از سلامت و ایمنی همه کانادایی ها محافظت کند. به همین دلیل دولت سخت کار کرده است تا اطمینان حاصل کند که همه افراد در کشور می توانند به محض اثبات ایمنی و موثر بودن واکسن ها ، به آن دسترسی پیدا کنند. دولت به انجام هر کاری که لازم باشد ادامه خواهد داد تا هر فرد واجد شرایط در کانادا که واکسن می خواهد بتواند آن را دریافت کند – زیرا تا زمانی که همه در سلامت نباشند هیچ کس در امان نیست.

نخست وزیر، جاستین ترودو، اعلام کرد که کانادا با آخرین محموله خود اکنون بیش از 66 میلیون دوز واکسن کووید-19 دریافت کرده است – برای واکسیناسیون کامل هر فرد واجد شرایط در کانادا – که دو ماه قبل از پیش بینی های اولیه – که سپتامبر تعیین شده بود- به آن دست خواهد یافت.

جاستین ترودو: “بهترین راه برای پایان دادن به این همه گیری این است كه هر كسی در اسرع وقت واکسن خود را دریافت کند. نقطه عطف امروز نشانه روشنی است که ما به این هدف نزدیکتر می شویم. من از کانادایی ها می خواهم که برای محافظت از خود ، عزیزانشان و جامعه واکسن خود را رزرو کنند. ما به آنچه برای محافظت از سلامت کانادایی ها، پایان مبارزه با کووید 19 و بهبود اقتصادی لازم است، ادامه خواهیم داد.”

این نقطه عطف در بزرگترین کمپین ایمن سازی در تاریخ کانادا نتیجه یک رویه خرید پیشگیرانه است که بر پایه کارکرد نمونه های مختلف واکسن است. از آنجا که واکسن ها از طرف بهداشت کانادا مجاز شده اند، دولت همچنان درگیر تأمین کنندگان واکسن است تا برنامه دریافت واکسن را تسریع کرده و دوزهای بیشتری را در اسرع وقت وارد کشور کند. کانادا همچنان با بیش از 80 درصد واکسیناسیون دوز اول افراد واجد شرایط در کشور و تقریبا 64 درصد واکسیناسیون کامل، در میزان واکسیناسیون در جهان پیشرو است.

دولت کانادا در حال اطمینان از دسترسی به واکسن های ایمن و موثر کووید-19 در حال حاضر و در آینده است. کانادا واکسن کووید-19 را از Pfizer برای سالهای 2022 و 2023 تأمین کرده است، گزینه هایی که می تواند تا سال 2024 ادامه یابد. علاوه بر ارائه دوزهای تقویت کننده واکسن ، توافق نامه دیگری برای تهیه واکسن های سازگار جدید Pfizer-BioNTech ، منعقد شده است که برای محافظت در برابر انواع جهش یافته ویروس و همچنین مناسب جمعیت جوان تر ساخته شده است.

خانم آنیتا آناند، وزیر خدمات عمومی و تدارکات

در همین ارتباط خانم آنیتا آناند، وزیر خدمات عمومی و تدارکات افزود: “دولت کانادا برای رساندن واکسن به کانادایی ها در اسرع وقت بسیار سخت کار کرده است و اکنون دوز کافی برای هر فرد واجد شرایط در کانادا دارد – دو ماه قبل از پیش بینی های اولیه ما. این مهم با تلاش واقعی تیم کانادا در دولت، همکاری نزدیک با طیف گسترده ای از تأمین کنندگان واکسن و تلاش بی حد و حصر کارمندان عمومی دولتی ، که با تلاش شبانه روزی با فشار بی وقفه برای محافظت از ما کار کرده اند ، امکان پذیر شد.”

بین دسامبر 2020 و اواخر مارس 2021 ، کانادا بیش از 9 میلیون دوز دریافت کرده است که از 6 میلیون دوز پیش بینی شده در سه ماهه اول فراتر رفته است. بین آوریل 2021 و پایان ژوئن 2021 ، بیش از 50 میلیون دوز دریافت شده است. ارائه واکسن های بی خطر و موثر برای کانادایی ها ، همکاری بین کشوری در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و کارکنان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم ، تلاش واقعی تیم کانادا بوده و همچنان نیز هست. اعلامیه امروز نیز بدون آژانس بهداشت عمومی کانادا با مشارکت نیروهای مسلح کانادا در استقرار واکسن ها در سراسر کشور امکان پذیر نبود.

پتی هاجدو ، وزیر بهداشت افزود: “اگر هنوز واکسینه نشده اید ، لطفاً برای این کار برنامه ریزی کنید. خانواده ها ، جوامع و مشاغل کوچک برای مراقبت از یکدیگر و جلوگیری از انتشار ویروس باید به هم کمک کنند. ما بسیاری از چیزهایی را که از آنها لذت می بردیم دوباره به دست خواهیم آورد: دیدن خانواده ها ، دیدار با دوستان و بیرون رفتن برای غذا خوردن. بیایید با هم ادامه بدهیم. ایمن باشید ، مطمئن باشید. همین امروز واکسن بزنید.”

پتی هاجدو ، وزیر بهداشت

در حالی که ما به مبارزه با کووید 19 ادامه می دهیم ، دولت کانادا به کار با شرکای ما برای اطمینان از دسترسی عادلانه ، منصفانه و به موقع به واکسن های کووید 19 و بهبودی همه ادامه خواهد داد. ما این تجهیزات را در اختیار داریم ، بنابراین اکنون به همه کانادایی های واجد شرایط نیاز داریم تا وظایف خود را انجام دهند و هر دو دوز واکسن کووید 19 را دریافت کنند. فقط با هم ، می توانیم یک کانادای ایمن و سالم بسازیم – و مبارزه با این ویروس را به پایان برسانیم.

دولت کانادا متعهد شده است که بیش از 9 میلیارد دلار برای تهیه واکسن و دارو و تأمین حمایت بین المللی اختصاص دهد. آژانس بهداشت عمومی کانادا مسئول انتشار واکسن در کانادا و تعامل مداوم با استانها و مناطق است. کانادا بیشترین مقدار را برای تأمین حداکثر 409 میلیون دوز واکسن از انواع واکسن ها برای کانادایی ها و پشتیبانی بین المللی اختصاص داده است.

لازم به ذکر است که دولت کانادا حامی جدی تسهیلات دسترسی جهانی به واکسن کووید-19 COVAX و مکانیسم تامین جهانی واکسن است که به تولید و ارائه واکسن های کووید 19 ایمن ، عادلانه و در دسترس کمک می کند. در 12 ژوئیه 2021 ، دولت از اهدای 17.7 میلیون دوز واکسن AstraZeneca به COVAX برای کمک به تأمین نیازهای بین المللی خبر داد. این علاوه بر 13 میلیون دوزی است که کانادا متعهد شد در اجلاس رهبران G7 در 13 ژوئن 2021 اهدا کند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا