CoronaVirusFirst Pageاجتماعیاخباردولت انتاریوکاناداویروس کرونا

واکسن ها بهترین دفاع در برابر انواع کووید-19

اقدامات پیشگیرانه انتاریو برای محافظت در برابر Omicron

مجله تیتر گزارش میدهد: دولت انتاریو، با مشورت مدیر ارشد پزشکی بهداشت، اقداماتی را برای تشویق بیشتر واکسیناسیون و کمک به محدود کردن گسترش COVID-19 و نوع Omicron انجام می دهد. این اقدامات به کاهش خطر انتقال در طول ماه‌های زمستان کمک می‌کند و هر ساکن اونتاریوی واجد شرایط را تشویق می‌کند تا واکسن خود را دریافت کند تا از ظرفیت بیمارستان های انتاریو محافظت شود.

کریستین الیوت، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت، گفت: “در حالی که ما به یادگیری بیشتر در مورد نوع Omicron ادامه می دهیم، اقدامات بیشتری را برای محافظت از پیشرفت آن در ماه های زمستان انجام می دهیم. واکسیناسیون و رعایت بهداشت عمومی و اقدامات ایمنی در محل کار برای محافظت از ما و عزیزانمان در برابر کووید و انواع مختلف آن ادامه خواهد داشت، اما ما در ادامه اقدامات سریع برای اطمینان از سلامت و ایمنی مداوم همه ساکنان اونتاریو تردید نخواهیم کرد.”

کریستین الیوت ، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت استان انتاریو

نرخ بروز هفتگی موارد در انتاریو کمتر از میانگین ملی است و سرمایه‌گذاری‌های اخیر همراه با نرخ بالای واکسیناسیون باعث شده است ظرفیت بیمارستان و بخش مراقبت‌های ویژه ثابت بماند. در راستای رویکرد محتاطانه انتاریو در سرتاسر همه‌گیری و با توجه به شواهد جهانی در حال تحول در مورد نوع Omicron، این استان در حال تعدیل پاسخ COVID-19 خود است که مدارک استان در مورد الزامات واکسیناسیون را تقویت می‌کند و اقدامات بهداشت عمومی را افزایش می‌دهد. این شامل اقدامات زیر است:

  • به تعویق انداختن لغو اثبات الزامات واکسیناسیون پس از 17 ژانویه 2022، مطابق با طرح بازگشایی که تصریح می کرد انجام این کار مشروط به عدم وجود روندهای نگران کننده است.
  • از 4 ژانویه 2022 لازم‌الاجرا می‌شود، که در مکانی که مدرک واکسیناسیون مورد نیاز است، باید از گواهی واکسن پیشرفته با کد QR و برنامه Verify Ontario استفاده شود. کد QR را می توان به صورت دیجیتال یا با چاپ یک کپی کاغذی استفاده کرد. افراد می توانند گواهی پیشرفته خود را با کد QR با مراجعه به https://covid-19.ontario.ca/book-vaccine دانلود کنند. تا 10 دسامبر 2021، تقریباً 11 میلیون گواهی پیشرفته با کدهای QR از طریق پورتال واکسیناسیون کووید-19 و بیش از 1.4 میلیون بار از برنامه Verify Ontario دانلود شده است.
  • تقویت فرآیند تایید معافیت های پزشکی و معافیت های کارآزمایی بالینی با نیاز به گواهی با کد QR. به سازمان‌ها و مشاغلی که تحت سیستم اثبات واکسیناسیون استانی هستند توصیه می‌شود از تاریخ 10 ژانویه 2022 دیگر یادداشت‌های پزشک را نپذیرند.
  • لازم الاجرا از 20 دسامبر 2021 ، برای جوانان 12 تا 17 ساله که در ورزش های سازماندهی شده در مراکز تفریحی شرکت می کنند، مدرک واکسیناسیون را الزامی می کند.
  • به توصیه مدیر ارشد پزشکی بهداشت، به اهالی انتاریو اکیدا توصیه می شود که اجتماعات و تعداد تجمعاتی را که در فصل تعطیلات شرکت می کنند محدود کنند. اگر همه افراد به طور کامل واکسینه نشده باشند یا وضعیت واکسیناسیون ناشناخته باشد، باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام شود. کارفرمایان در همه صنایع باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا به کارکنان اجازه دهند از خانه کار کنند. در 7 دسامبر 2021، انتاریو توقف خود را در رفع محدودیت‌های ظرفیت در مکان‌های پرخطر باقی‌مانده که اثبات واکسیناسیون مورد نیاز است، تمدید کرد.

آمار بیماران کرونا در کانادا

بیمار
4,618,059
مرگ
51,800
فعال
34,955
بحرانی
99
بهبود یافته
4,531,304
Last Update on: مارس 22, 2023 at 7:53 ق.ظ
مجموعه کامل اقدامات اعلام شده است.

برای ادامه ارائه یک لایه حفاظتی اضافی در برابر کووید-19 و انواع آن، به عنوان بخشی از استراتژی پیشرفته آزمایش زمستانی، استان هفته آینده یک طرح آزمایشی تعطیلات را راه‌اندازی می‌کند تا غربالگری سریع آنتی‌ژن داوطلبانه را به صورت رایگان به افراد بدون علامت ارائه دهد. دو میلیون تست سریع در سایت‌های موقت در مکان‌های پرترافیک مانند مراکز خرید، فروشگاه‌های خرده‌فروشی، بازارهای تعطیلات و مراکز حمل‌ونقل ارائه می‌شود.

علاوه بر این، از روز دوشنبه 13 دسامبر 2021 از ساعت 8:00 صبح، افراد 50 سال و بالاتر واجد شرایط تعیین وقت دوز تقویت کننده خود خواهند بود. این امر واجد شرایط بودن برای دوز تقویت کننده را به حدود 5.5 میلیون نفر افزایش می دهد. واجد شرایط بودن دوز تقویت کننده برای همه ساکنین اونتاریوی 18 ساله و بالاتر در 4 ژانویه 2022 اتفاق می‌افتد، با وقت های واکسیناسیون که تقریباً شش ماه پس از دریافت نوبت دوم رزرو می‌شوند.

دکتر کایران مور، مدیر ارشد پزشکی بهداشت، گفت: «انتاریو، مانند سایر مناطق در سراسر جهان، شاهد روندهای نگران کننده در شاخص های بهداشت عمومی و مراقبت های بهداشتی است و اقدامات بیشتری برای محافظت از پیشرفت ما در درازمدت لازم است. از همه مردم انتاریو خواسته می‌شود که اقدامات موجود را دنبال کنند و اگر قبلاً این کار را نکرده‌اند، با دوز اول، دوم یا تقویت‌کننده واکسینه شوند. اینها لایه هایی هستند که از همه محافظت می کنند. با انجام این اقدامات، می‌توانیم به کاهش انتقال کووید-۱۹ و انواع آن، محافظت از سلامت عمومی و ظرفیت سیستم سلامت و نجات جان افراد کمک کنیم. این امر به ویژه هنگامی که وارد فصل تعطیلات می شویم و زمان بیشتری را با خانواده و دوستان می گذرانیم بسیار مهم است. ما باید همدیگر را ایمن نگه داریم.»

کودکان 5 تا 11 ساله واجد شرایط رزرو نوبت برای دریافت واکسن کووید-19 کودکان هستند. برای دریافت پاسخ به سؤالات خود، والدین، مراقبان و فرزندان تشویق می شوند با خط اطمینان استانی واکسن تماس بگیرند که با تماس با مرکز تماس استانی واکسن به شماره3900-943-833-1 قابل دسترسی است، یا از خدمات مشاوره واکسن کووید-19 بازدید کنید. یک قرار تلفنی محرمانه با یک پزشک SickKids رزرو کنید.

واکسن کووید-19 بهترین محافظ در برابر کووید-19 و انواع آن است. به هر انتاریویی واجد شرایط اکیداً توصیه می شود در اسرع وقت واکسینه شود یا دوز تقویت کننده خود را دریافت کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا