اتاوااخبارصفحه اولکانادا

حمایت ترودو از اوکراین

نخست وزیر جاستین ترودو با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفتگو کرد

پویان طباطبایی – اتاوا: امروز، نخست‌وزیر جاستین ترودو به همراه رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون درلاین و با حضور رئیس‌جمهور لهستان، در یک نمایش جهانی برای همبستگی با اوکراین، مراسم تعهد برای اوکراین را با مشارکت سازمان بین المللی Global Citizen برگزار کرد. رویداد امروز نقطه اوج تجمع جهانی رسانه های اجتماعی بود که توسط Global Citizen و در پاسخ به درخواست فوری رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی از جامعه بین المللی برای حمایت بیشتر از مردم فراری از جنگ در اوکراین انجام شد. این کمپین بیش از 12.4 میلیارد دلار برای حمایت از پناهندگان اوکراینی و رسیدگی به بحران انسانی جمع آوری کرد.

ترودو در بخشی از صحبتهایش گفت: «امروز، ما بیش از 12.4 میلیارد دلار جمع آوری کردیم تا به حمایت از مردم اوکراین که به دلیل جنگ مداوم و غیرقابل توجیه پوتین آواره شده اند، ادامه دهیم. خواه غذا، آب، سرپناه یا کمک های پزشکی باشد – ما همچنان از شما حمایت می کنیم و کمک های مورد نیاز شما را در این زمان ارائه می کنیم. ما همچنین آمدن به کانادا را برای اوکراینی هایی که از جنگ فرار می کنند آسان می کنیم. ما از اوکراین دفاع می کنیم.»

نخست وزیر  100 میلیون دلار کمک بشردوستانه اضافی برای پاسخ به بحران انسانی در اوکراین و کشورهای همسایه، کمک به ارائه خدمات بهداشتی اضطراری، از جمله مراقبت های مربوط به تروما، حفاظت، و ضروریات مانند سرپناه، آب و غذا را اعلام کرد. این بودجه به شرکای با تجربه بشردوستانه که در بهترین موقعیت برای رسیدن به نیازمندان، سریع و کارآمد هستند، تخصیص خواهد یافت. با اعلام امروز، کانادا 245 میلیون دلار از ژانویه 2022 کمک بشردوستانه برای پاسخ به تأثیرات درگیری در اوکراین ارائه کرده است.

سخنرانی تصویری رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی در پارلمان کانادا

ترودو همچنین مجموعه‌ای از اقدامات را برای آسان‌تر کردن مهاجرت اوکراینی‌های فراری از جنگ غیرقانونی پوتین به کانادا اعلام کرد، از جمله:

  • پروازهای چارتر هدفمند به کانادا برای اوکراینی ها.
  • حمایت درآمدی کوتاه مدت برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای اساسی.
  • اقامت موقت در هتل تا دو هفته.

کانادا همچنین بیش از 345000 اقلام کمکی ضروری مانند پتو، تشک و غیره را از انبار استراتژیک اضطراری ملی کانادا برای کمک به پاسخگویی به نیازهای بشردوستانه در اوکراین و منطقه فراهم می کند. این اقلام به طور خاص توسط شرکای ما درخواست شده است و در حال ارسال به اوکراین و کشورهای همسایه است.

این اقدامات جدید به بیشتر اوکراینی‌ها کمک می‌کند تا از مجوز اختصاصی کانادا-اوکراین برای سفرهای اضطراری (CUAET) استفاده کنند، در حالی که به شرکای اروپایی که در حال حاضر از اوکراینی‌های آواره حمایت می‌کنند نیز کمک می‌کند.

نخست وزیر جاستین ترودو با رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی

در ماه مارس، کانادا CUAET را راه‌اندازی کرد، یک مسیر اقامت موقت ویژه و سریع برای اوکراینی‌هایی که به دنبال پناهگاه امن در کانادا هستند، در حالی که جنگ در کشورشان ادامه دارد. CUAET سریع‌ترین و کارآمدترین راه برای اوکراینی‌ها و خانواده‌هایشان برای آمدن به کانادا است، زیرا این اقدام جدید نیازمندی‌های فعلی ویزا و سفر را ساده‌تر می‌کند، اکثر هزینه‌های درخواست و پردازش را حذف می‌کند و پردازش سریع و اولویت‌بندی شده را ارائه می‌دهد. از زمان راه‌اندازی در ماه گذشته تا کنون، کانادا بیش از 30000 درخواست را برای کسانی که می‌خواهند تحت CUAET به کانادا بیایند تأیید کرده است.

با اعلام امروز، کانادا 245 میلیون دلار کمک بشردوستانه به اوکراین ارائه کرده است. از این مبلغ 145 میلیون دلار به سازمان های ملل متحد، جنبش صلیب سرخ و سازمان های غیردولتی اختصاص یافته است. همچنین 117 میلیون دلار اضافی را برای اجرای اقدامات جدید مهاجرتی برای استقبال از کسانی که از جنگ در اوکراین فرار می کنند، سرمایه گذاری کرد.

کانادا همچنین حمایت موقت فدرال را برای کمک به ساکنان اوکراینی در جوامع جدید خود ارائه می دهد، از جمله:

  • آموزش زبان
  • اطلاعات در مورد زندگی در کانادا، مانند کمک به ثبت نام کودکان در مدرسه
  • اطلاعات و خدمات برای کمک به دسترسی به بازار کار، از جمله راهنمایی، شبکه سازی، مشاوره، توسعه مهارت ها و آموزش
  • فعالیت هایی که ارتباط با جوامع را ارتقا می دهند
  • ارزیابی سایر نیازهای اوکراینی ها و ارجاع به آژانس های مربوطه
  • خدماتی که نیازهای زنان، سالمندان، جوانان و LGBTQ2+ را هدف قرار می دهد
  • سایر پشتیبانی ها از طریق برنامه Settlement Program

تعدادی از اقدامات دیگر نیز برای کمک به افراد درگیر در جنگ اجرا شده است، از جمله پردازش اولویت‌دار گذرنامه و مدارک سفر کانادا، مدارک شهروندی، و اقامت دائم، ویزای اقامت موقت، دانشجویی و درخواست‌های مجوز کار از اتباع اوکراینی در اوکراین. ما همچنین از درخواست ویزا و هزینه های مجوز کار و تحصیل برای همه اتباع اوکراین و اعضای خانواده آنها چشم پوشی کرده ایم. در بودجه 2022، کانادا بیش از 1.2 میلیارد دلار کمک مستقیم در حمایت از اوکراین و مردم آن، به اضافه پیشنهاد 1.6 میلیارد دلاری وام به دولت اوکراین را اعلام کرد. دولت کانادا به کار شبانه روزی برای کمک به اوکراینی ها و خانواده های آنها ادامه می دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا