اخباراخبار اقتصادیاخبار ورزشیجام جهانی قطرصفحه اول

رئیس فدراسیون فوتبال و دستمزد ۶۶۷ میلیون تومانی

میانگین ماهیانه ۵۵ میلیونِ ناقابل!

به گزارش مجله تیتر، رئیس معزول فدراسیون فوتبال در مدت یک سال علاوه بر حقوق، پاداش و مزایای دیگری هم گرفته و به صورت میانگین ماهیانه ۵۵ میلیون تومان دریافتی داشته است.  در ماجرای عزل شهاب‌الدین عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال، مسائل زیادی مطرح بود که دلیلی برای عزل موقت او از سوی هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال شد. هیئت رئیسه‌ای که با تشکیل جلسه در روز ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ این تصمیم مهم را اتخاذ کرد تا عمر ریاست عزیزی خادم به یک سال (۱۰ اسفند) هم نرسد. از این رو ماجرای بحران مدیریت در فدراسیون فوتبال ایران وارد فاز جدیدی شده است. کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس عزل شده این نهاد را، برای بررسی اتهامات مطرح شده نسبت به شخص او، احضار کرده است.

یکی از دلایل مطرح شده برای عزل عزیزی خادم از سوی هیئت رئیسه، عدم شفافیت مالی رئیس فدراسیونی بود که در شروع فعالیت‌های انتخاباتی‌اش وعده درآمد ۱۰ میلیون دلاری داده بود، اما در زمان مدیریت یک ساله خود، جز استفاده از کمک‌های دولتی، نتوانست عایدی خاصی برای فوتبال داشته باشد. به نوعی کاشت عزیزی خادم در دوره ریاستش در فدراسیون فوتبال صفر بود، اما نکته مهم ماجرا برداشت او از فدراسیونی است که دوره سختی را به لحاظ اقتصادی پشت سر می‌گذارد. گفته می‌شود که یکی دیگر از اتهامات اصلی علیه شهاب‌الدین عزیزی‌خادم پرداخت مبلغ ۹۱۵ میلیون تومان به عنوان پاداش به مجتبی خورشیدی، سرپرست پیشین تیم ملی فوتبال ایران، بابت صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بوده است. مجتبی خورشیدی که از نزدیکان عزیزی‌ خادم به شمار می‌رود، همزمان با عزل او از سمت خود برکنار شد. او نیز برای پاسخگویی به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران احضار شده است.

مجتبی خورشیدی، سرپرست پیشین تیم ملی فوتبال ایران
مجتبی خورشیدی، سرپرست پیشین تیم ملی فوتبال ایران

طبق سند منتشر شده در رسانه های داخلی ایران، شهاب‌الدین عزیزی خادم در دوره کوتاه ریاستش بر فدراسیون فوتبال از اسفند ۱۳۹۹ تا اسفند ۱۴۰۰ مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال (۳۰۶ میلیون تومان) به عنوان پاداش صعود به جام جهانی دریافت کرده است. سؤال مهم این است که رئیس فدراسیون فوتبال در شرایطی که فدراسیون تحت مدیریتش با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند، چرا باید ۳۰۶ میلیون پاداش صعود به جام جهانی دریافت کند؟

مبلغ حقوق و مزایای عزیزی خادم در دوره ریاستش در فدراسیون فوتبال، ماهیانه ۲۶ میلیون و ۵۴۹ هزار تومان بوده و در یک سال ۳۰۳ میلیون و ۷۵۳ هزار تومان دریافت کرده است. در کنار دریافت این حقوق، رئیس معزول فدراسیون فوتبال مبلغ ۵۷ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان به عنوان کارانه و سایر مزایا در یک سال از فدراسیون فوتبال دریافت کرده است.

جمع مبالغ دریافتی عزیزی خادم از فدراسیون فوتبال به عنوان حقوق، مزایا، کارانه و همچنین پاداش صعود به جام جهانی ۶۶۷ میلیون و ۴۹ هزار تومان بوده که دریافت چنین مبلغی در یک سال، در نوع خود جالب توجه است. با توجه به ارقامی که در بالا به آنها اشاره شد، به طور میانگین، دریافتی ماهیانه عزیزی خادم از فدراسیون فوتبال مبلغ ۵۵ میلیون و ۵۸۷ هزار تومان بوده است.

شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس معزول فدراسیون فوتبال
شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس معزول فدراسیون فوتبال

نکته جالب توجه در این سند بخش توضیحات آن است. در این بخش آمده که «پرداخت هزینه‌های ارزی سفرهای خارج از کشور به دلیل اینکه اسناد هزینه‌های آن نزد دیوان محاسبات می‌باشد در این جدول ارائه نشده است». باید دید دریافتی‌های ارزی شهاب‌الدین عزیزی خادم چه میزان بوده است. عزیزی خادم در دوران ریاستش بر فدراسیون فوتبال، سفرهای متعددی به کشورهای مختلف انجام داد که یکی از سفرهای پر سر و صدای او، به لیتوانی بود. در کنار این سفر وی به آلمان و بلژیک هم سفر کرد که حواشی مختلفی به همراه داشت. او همراه تیم ملی هم به سفرهای مختلفی رفت و موضوع هزینه‌های ارزی وی همچنان باز و در حال پیگیری است.

حال عزیزی خادم دو ماه پس از برکناری خود گفته است که “علت سکوت دو ماهه‌اش، دفاع از منافع ملی به منظور جلوگیری از تعلیق فدراسیون فوتبال” بوده است. او با ابراز امیدواری پیرامون بازگشت خود به صندلی ریاست فدراسیون فوتبال ایران اشاره می‌کند: «هنوز رابطه همکاری من با فدراسیون فوتبال قطع نشده است. منتظر برگزاری جلسه مجمع فدراسیون فوتبال در روز دهم خرداد و تصمیم مهم و تاریخی این مجمع درباره ادامه همکاری هستم.»

شایان ذکر است که موضوع اصلی جلسه مجمع فدراسیون فوتبال ایران در روز دهم خرداد، تائید و یا رد تصمیم هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران درباره عزل شهاب‌الدین عزیزی خادم است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا