اجتماعیاخباراز گوشه و کناردولت انتاریوصفحه اول

دو میلیون دلار کمک به آسیب دیدگان انفجار بیروت

دولت انتاریو پیشقدم میشود

اونتاریو دو میلیون دلار کمک فوری مالی برای کمک به افراد آسیب دیده از انفجار بیروت فراهم می کند.

به گزارش مجله تیتر, داگ فورد نخست وزیر اونتاریو اعلام کرد که دولت انتاریو از طریق برنامه بین المللی امداد رسانی در برابر بلایای طبیعی ، دو میلیون دلار به صلیب سرخ کانادا کمک می کند تا به مردم و خانواده های آسیب دیده در انفجار غم انگیز  4 آگوست سال 2020 در بیروت کمک کند. این یکی از بزرگترین مشارکت هایی است که دولت انتاریو تاکنون در تلاش های بین المللی برای کمک های انسان دوستانه انجام داده است.

نخست وزیر فورد گفت: “قلب من برای قربانیان و خانواده های آسیب دیده در این فاجعه وحشتناک به درد آمده است.” وی گفت: “به همراه جامعه لبنانی های انتاریو، در این زمان اندوه در کنار مردم لبنان هستیم. برای حمایت از تلاش های امدادرسانی ، به صلیب سرخ کانادا حمایت مالی قابل توجهی را ارائه می دهیم تا بتوانند به مردم و جوامع نیازمند کمک کنند. ”

Conrad Sauvé – مدیر صلیب سرخ کانادا

دولت انتاریو به صلیب سرخ کمک می کند تا به کمک های بشردوستانه تا زمان بهبود وضعیت در لبنان ادامه  دهد، از جمله این کمک ها می توان به کمک های بهداشتی از راه دور اشاره کرد. صلیب سرخ در تلاش است تا امدادرسانی ها را با هماهنگی انجام دهد و در اسرع وقت به مردم مناطق آسیب دیده کمک کند. ساوو کنراد مدیر صلیب سرخ کانادا گفت: “از لحظه انفجار در بیروت ، پرسنل صلیب سرخ با ارائه کمک های فوری پزشکی ، مواد غذایی ، آب ، ماسک ، دستکش و سایر موارد امدادی اساسی برای کمک به افراد آسیب دیده در این رویداد غم انگیز ، بطور شبانه روزی در حال فعالیت هستند. ما از دولت انتاریو بخاطر حمایت مالی آنها به صلیب سرخ برای امدادرسانی به مردم لبنان، سپاسگزاریم. بودجه اعلام شده امروز برای کمک به نیازهای فوری افراد و خانواده های آسیب دیده در انفجار داگ فورد نمسیری طولانی را طی می کند تا وضعیت آن ها رو به بهبودی رود.”

آقای گرگ بوستاجیان، کنسول افتخاری لبنان در تورنتو گفت: “ما از نخست وزیر داگ فورد و دولت استانی انتاریو تشکر و قدردانی می کنیم. مشارکت سخاوتمندانه و تاریخی آنها به مردم لبنان در مسیر بهبودی این کشور کمک خواهد کرد. به نمایندگی از جامعه کانادایی – لبنانی هایی که در انتاریو زندگی می کنند ، از تلاش های بشردوستانه رهبران و جامعه تشکر می کنیم. حمایتی که دریافت کردیم الهام بخش است و به ما یادآوری می کند که خوشحالیم که دو کشور زیبا را خانه خود می دانیم.”

نکات مهم

  • در نتیجه انفجار گسترده در پایتخت لبنان، بیروت، در 4 آگوست 2020 ، بیش از 200 نفر کشته و هزاران نفر زخمی شدند. مقامات انتظار دارند با ادامه کار تیم های جستجو و نجات این تعداد افزایش یابد.
  • اوضاع در بیروت بحرانی است. امداد بشردوستانه برای تأمین نیازهای فوری افرادی که در اثر انفجار تحت تأثیر قرار گرفته اند، از جمله ارائه خدمات درمانی ، غذا ، آب و سرپناه مورد نیاز است.
  • تیم های صلیب سرخ در حال حاضر در بیروت در حال پاسخگویی به نیازهای بشردوستانه از جمله نجات و حمل و نقل افراد مجروح به بیمارستان، انجام عملیات جستجو و نجات، تهیه پناهگاه اضطراری و توزیع اقلام ضروری به خانواده های نیازمند هستند.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا