اخباراخبار اقتصادیدولت انتاریوصفحه اول

40000 خانه جدید در منطقه یورک

ایجاد جوامع حمل و نقل محور

مجله تیتر: مینا رحیمی- تورن‌هیل

مسکن بیشتر، هزینه‌ها را برای خانواده‌هایی که در ترافیک گسترده و در حال رشد منطقه زندگی می کنند، کاهش می‌دهد.  – با ایجاد مناطق جدید حمل‌ونقل محور (TOC) در ایستگاه‌های Bridge و High Tech در امتداد توسعه خط مترو یانگ شمالی، دولت انتاریو در حال ساخت بیش از 40,000 خانه در نزدیکی مراکز حمل و نقل در منطقه یورک است.

دولت انتاریو در تلاش است تا با ایجاد جوامع حمل و نقل محور (دسترسی آسان به حمل و نقل شهری) در اطراف توسعه خط مترو در این منطقه رو به رشد، رکود اقتصادی را تا حد امکان کاهش دهد، فرصت های اقتصادی ایجاد کند و از بوجود آمدن 19,000 شغل جدید در منطقه حمایت کند. در نتیجه درآمدهای جدید TOC (جوامع حمل و نقل محور)، استان همچنین یک ایستگاه حمل و نقل دیگر در Royal Orchard را تأمین مالی کرده و می‌سازد، که دسترسی به حمل و نقل را برای ساکنان تورن‌هیل، مارکهام و منطقه یورک بیشتر می‌کند. از طریق برنامه مناطق حمل و نقل محور، انتاریو در حال بازنگری در رابطه بین فضاهای حمل و نقل، مسکن و تجاری برای ایجاد جوامع کامل و اتخاذ یک رویکرد آینده نگر و یکپارچه برای ساخت و ساز شهر است.

نخست‌وزیر داگ فورد در این باره می گوید: “پس از دهه‌ها انفعال دولت‌های قبلی، دولت ما به ساخت مسکن و مترو بله می‌گوید». دیگران با مطالعات، کمیته‌ها، گزارش‌های بیشتر، دلیلی برای «نه» گفتن خواهند یافت تا مسکن و حمل و نقل را به تأخیر بیندازند. درعوض، دولت ما با ساختن خانه‌های بیشتر و مقابله با بن بست با ساخت مترو، بزرگراه 413 و کنارگذر برادفورد، هزینه‌های خانواده‌ها را کاهش می‌دهند.”

مدل مناطق حمل و نقل محور با موفقیت در بسیاری از مناطق دیگر در سراسر جهان از جمله در ونکوور، لندن، انگلستان، سیدنی، استرالیا، منطقه خلیج، کالیفرنیا، واشنگتن، دی سی، و در توکیو، ژاپن اجرا شده است. جوامع حمل و نقل محور به ساخت مسکن، مشاغل و امکانات اجتماعی بیشتر در اطراف حمل و نقل برای ایجاد جوامع پر جنب و جوش، پایدار و کامل کمک می کنند. همچنین به انتاریو اجازه می‌دهند تا از سرمایه‌گذاری‌های شخص ثالث برای تامین مالی استفاده کند، راه‌حل‌های حمل و نقل مقرون‌به‌صرفه‌ای را که مسافران منتظر آن بوده‌اند ارائه دهد و پروژه‌هایی را ساخته و در عین حال در هزینه مالیات‌دهندگان صرفه‌جویی کند.

TOC ها (جوامع حمل و نقل محور) در ایستگاه های Bridge و High Tech، مسکن جدید، پارک، فضای تجاری، خرده فروشی و محلی را به ارمغان می آورند که همگی در فاصله چند قدمی حمل و نقل هستند. با ساختن خانه‌های بیشتر از طریق این مناطق پرتراکم، استان می‌تواند مخارج ساخت ایستگاه Royal Orchard را از طریق درآمدهای TOC جبران کند.

کینگا سورما ، وزیر زیرساخت استان انتاریو

کینگا سورما، وزیر زیرساخت، گفت: “این یک جهش به سمت دستیابی به چشم انداز حمل و نقل برای کمک به ایجاد مسکن، شغل و حمل و نقل راحت برای مردم منطقه یورک است. ما به عنوان بخشی از برنامه مناطق حمل و نقل محور استانمان در حال پیشرفت فوق العاده ای هستیم که به کاهش ترافیک، رشد اقتصادی در منطقه و جبران هزینه های ساخت و ساز حمل و نقل حیاتی کمک می کند، که پول را به جیب مالیات دهندگان برمی گرداند.”

دستورات منطقه‌بندی وزیر برای حمایت از توسعه TOC‌های Bridge و High Tech مورد استفاده قرار می‌گیرد که به کاهش تشریفات غیرضروری کمک می‌کند و خانه‌های بیشتر و حمل و نقل را زودتر به مردم منطقه یورک تحویل می‌دهد.

. استیو کلارک ، وزیر امور شهرداری و مسکن استان انتاریو

استیو کلارک، وزیر امور شهری و مسکن گفت: «دولت ما تحت رهبری نخست وزیر فورد، از هر منبعی برای رسیدگی به بحران عرضه مسکن استفاده می‌کند. این دستورات منطقه‌بندی وزیر به ایجاد مناطق حمل‌ونقل محور کمک می‌کند و در عین حال بیش از 40000 خانه جدید مورد نیاز برای مردم اونتاریو و خانواده‌هایشان می‌سازد».

انتاریو به همکاری با شرکای شهرداری خود برای ایجاد جوامع حمل و نقل محور ادامه می دهد که عرضه مسکن از جمله مسکن محلی را افزایش می دهد. این استان اخیراً اعلام کرده است که با شهرداری تورنتو و بخش خصوصی برای ایجاد پنج منطقه حمل‌ونقل محور در امتداد خط انتاریو همکاری می‌کند که تقریباً 7000 خانه دیگر ایجاد می‌کند.

کارولین مولرونی، وزیر حمل و نقل

کارولین مولرونی، وزیر حمل و نقل، گفت: «دولت ما تشخیص می دهد که چقدر مهم است که حمل و نقل سریع قابل اعتماد و مدرنی ایجاد کند که جوامع را در سراسر منطقه یورک و فراتر از آن به هم متصل کند. توسعه متروی یانگ شمالی دسترسی مردم به مسکن و شغل را فراهم می کند، انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد و به ساخت اقتصاد انتاریو کمک می کند.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا