CoronaVirusاخباردر شهردولت انتاریوصفحه اولویروس کرونا

انتاریو قرنطینه را تا دوم ژوئن تمدید کرد

به گزارش مجله تیتر, انتاریو دوزهای اول واکسن کووید 19 را به بیش از 50 درصد از ساکنین 18 ساله و بالاتر تزریق کرده است. بیش از یک میلیون دوز واکسن کووید 19 از ابتدای ماه می در انتاریو تجویز شده است و این استان همچنان در مسیر انجام دوزهای اولیه 65٪ از افراد بالای 18 سال تا پایان ماه می است. اما با وجود انواع جدید و مسری تر ویروس کرونا که منجر به خطرات قابل توجهی می شود، دولت انتاریو با مشاوره مدیر ارشد پزشکی ، دستورالعمل ماندن در خانه (مقررات شماره 265/21) را حداقل تا 2 ژوئن تمدید کرد. کلیه اقدامات بهداشت عمومی و ایمنی محل کار تحت شرایط اضطراری سراسری همچنان ادامه خواهد داشت. در این مدت ، دولت آمادگی لازم را برای تزریق واکسن Pfizer برای جوانان بین 12 تا 17 سال ، از هفته 31 می 2021 ، فراهم می کند ، زیرا استان همچنین برنامه های بازگشایی تدریجی و ایمن استان را نهایی می کند.

فورد نخست وزیر انتاریو گفت: “در حالی که در نتیجه اقدامات بهداشت عمومی اعمال شده ، روندهای مثبتی را می بینیم ، اما هنوز باید مراقب بالا رفتن آمار باشیم. باید مراقب باشیم تا اطمینان حاصل شود که تعداد بستری ها در ICU کاهش یافته و ظرفیت بیمارستان حفظ شود. اگر این روند را برای دو هفته آینده ادامه دهیم و هر روز واکسیناسیون تعداد بیشتری از ساکنین اونتاریو را انجام دهیم ، می توانیم مشتاقانه منتظر جولای و آگوست باشیم و تابستانی را که شایسته همه است داشته باشیم.”

آمار بیماران کرونا در کانادا

به لطف تلاشهای جمعی ساکنان انتاریو در پیگیری اقدامات بهداشت عمومی و ایمنی محیط کار ، استان همچنان به پیشرفت قابل توجهی در مبارزه برای کنترل موج سوم کووید 19 ادامه می دهد. در هفته گذشته (2 تا 8 می) ، میزان موارد استانی 14.8 درصد کاهش یافته است ، همچنین تعداد موارد مثبت در مقایسه با هفته قبل از 8.6 درصد به 7.7 درصد کاهش یافته است. از 5 تا 12 می، تعداد بیماران مبتلا به بیماری حیاتی مرتبط با کووید در بخش مراقبت های ویژه از 877 به 776 نفر کاهش یافته است.

علیرغم پیشرفت ها ، شاخص های کلیدی همچنان بالا هستند و زمان بیشتری لازم است تا استان بتواند با خیال راحت قرنطینه را بردارد. از 3 تا 9 می ، میزان موارد استانی در 1349 مورد در هر 100000 نفر باقی مانده و درصد مثبت بیش از آستانه هشدار 2.5٪ بوده است. بستری شدن در بیمارستان و پذیرش ICU نیز بسیار بالا و بسیار بالاتر از اوج موج دوم است.

دستور “در خانه بمانیم” که در حال حاضر در حال اجرا است ، همه را ملزم می کند که در خانه بمانند ، مگر برای اهداف مشخص ، مانند رفتن به فروشگاه مواد غذایی یا داروخانه ، دسترسی به خدمات بهداشتی (از جمله واکسیناسیون) ، برای ورزش در فضای باز ، یا برای کارهایی که نمی توان از راه دور انجام داد.

بر اساس این داده ها ، دولت دستور ماندن در خانه در سراسر استان را که قرار بود در تاریخ 19 می به پایان برسد حداقل تا 2 ژوئن 2021 تمدید کرده است. تأثیرات این اقدامات با در نظر گرفتن هفته های آینده ارزیابی می شود. با توجه به روند فعلی ، 2 ژوئن برای بازگشایی امکانات تفریحی در فضای باز در نظر گرفته شده است.

کریستین الیوت ، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت استان گفت: “در حالی که آخرین داده ها نشان می دهد اقدامات بهداشت عمومی تأثیرگذار است ، اما وضعیت بیمارستان های ما همچنان نامشخص است و انواع مختلف این ویروس همچنان خطر جدی را ایجاد می کنند. تجربه سایر مناطق نشان می دهد که برای پایان دادن به موج سوم ، انتقال به سطح بسیار پایین لازم است. ما باید این وضعیت را ادامه دهیم و به سرعت به واکسیناسیون بیشتر مردم انتاریو از جمله کودکان و جوانان خود را بپردازیم.”

استفان لچه، وزیر آموزش و پرورش استان انتاریو

بعلاوه ، کلیه مدارس ابتدایی و متوسطه با بودجه عمومی و خصوصی در استان تحت آموزش از راه دور توسط معلمان به کار خود ادامه خواهند داد. داده ها به طور مداوم ارزیابی می شوند و از متخصصان پزشکی ، از جمله مدیر ارشد پزشکی ، و سایر مقامات بهداشتی برای تعیین اینکه آیا از سرگیری یادگیری حضوری ایمن است ، مشاوره گرفته می شود. با شروع هفته 31 ماه می، جوانان12 تا 17 سال در انتاریو و اعضای خانواده آنها که واکسن دریافت نکرده اند ، مجاز به تعیین وقت قبلی برای دریافت اولین دوز واکسن Pfizer در کلینیک های ویژه جوانان و خانواده در طول هفته های 14 و 21 ژوئن هستند.

در تاریخ 3 آوریل 2021 ، دولت یک اقدام اضطراری را در سطح استان اجرا کرد و اقدامات بهداشتی و ایمنی محیط کار را برای مدت زمان محدود برای کمک به جلوگیری از انتقال سریع انواع کووید 19 ، محافظت از ظرفیت بیمارستان و نجات جان انسانها اعمال کرد.

دستورالعمل های اضطراری که در حال حاضر تحت قانون مدیریت اضطراری و قانون مدنی در حال اجرا هستند ، به دلیل ادامه کار استان با تأثیرات کووید 19 ، تا 2 ژوئن 2021 تمدید شده اند. دستوراتی که طبق قانون بازگشایی انتاریو (اقدام موثر در برابر کووید 19)، 2020 ، به استثنای قانون 129/20 (امضای وصیت نامه ها و وکالت) در حال اجرا هستند ، تا 19 ژوئن 2021 تمدید شدند.

استیون لچه ، وزیر آموزش استان، گفت: “گسترش واکسن برای جوانان 12 سال به بالا ما را یک گام به عادی شدن شرایط برای دانش آموزان نزدیک تر می کند. ما متمرکز بر ارائه یک تجربه یادگیری ایمن ، پایدار و با منابع کافی با 1.6 میلیارد دلار منابع اضافی برای محافظت از دانش آموزان و کارکنان مدارس در سال تحصیلی 2021-22 هستیم.”

این استان با واحدهای بهداشت عمومی همکاری خواهد کرد تا هر دو دوز واکسن را به جوانان 12 تا 17 ساله تا پایان ماه اگوست با همکاری هیئت های مدارس و سایر همکاران ارائه دهد. این روند با استفاده از جدول واکسن کووید 19 کودکان ارائه خواهد شد و دسترسی به چندین روش برای حمایت از واکسیناسیون این گروه ، از جمله کلینیک های واکسیناسیون گسترده ، مراکز موقت در محله ها یا مدارس و داروخانه ها را فراهم می کند.

Ontario Solicitor General Sylvia Jones

سیلویا جونز معاون دادستان استان گفت: “شیوع کووید 19 همچنان تهدید قابل توجهی برای سیستم مراقبت های بهداشتی و سلامتی ساکنین اونتاریو محسوب می شود. در حالی که پیشرفت های چشمگیری داشته ایم ، تمدید دستور قرنطینه برای محافظت از مردم، کاهش شیوع ویروس و نجات جان انسانها ضروری است.”

دکتر دیوید ویلیامز ، رئیس ارشد پزشکی استان، گفت: “علیرغم پیشرفتی که در هفته های اخیر در مبارزه با این ویروس داشته ایم ، همه ما باید هوشیار باشیم ، زیرا هنوز در نقطه ای نیستیم که بتوانیم با خیال راحت از دستور”در خانه بمانیم” خارج شویم ، زیرا سیستم بهداشتی ما همچنان تحت فشار قابل توجهی است. با ادامه رعایت کلیه اقدامات بهداشتی، می توانیم انتقال ویروس را بیشتر کاهش دهیم ، از بیمارستان و ظرفیت بهداشت عمومی محافظت کنیم و جان افراد را نجات دهیم.”

طبق ROA ، قوانین می توانند تا 30 روز تمدید شوند ، و دولت باید همه موارد تمدید قوانین را به کمیته منتخب نظارت بر مدیریت اضطراری گزارش دهد. ROA نخست وزیر را ملزم می کند ظرف 120 روز پس از اجرایی شدن اولین ROA ، گزارشی درباره هرگونه اصلاح یا تمدید هر قانونی را ارائه دهد.

هفته گذشته ، دولت انتاریو اعلام کرد که بیش از 2 میلیارد دلار پشتیبانی جدید برای پیشبرد و محافظت از آموزش عمومی برای سال تحصیلی 22-2021 فراهم می کند. این پشتیبانی شامل بیش از 1.6 میلیارد دلار منابع برای پاسخگویی به کووید 19 ، با تعهد 85.5 میلیون دلاری برای حمایت از بازیابی یادگیری در پاسخ به همه گیری مداوم در سال های تحصیلی 21-2020 و 22-2021 است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا