First Pageاز گوشه و کنار

پاپ فرانسيس : جهنم، طوفان نوح، داستان آدم و حوا افسانه هستند

رهبر مسيحيان جهان خيال همه را راحت كرد

مجله تیتر گزارش میدهد:
پاپ فرانسيس : جهنم ، طوفان نوح ، طبقات آسمان و داستان آدم و حوا كلّاً افسانه و خيال پردازي هاي إنجيل هستند!!!

رهبر کاتولیک‌های جهان اعلام کرد: کلیسا دیگر به جهنمی که انسانها در آن زجر بکشند اعتقادی ندارد! پاپ فرانسیس در خطبه‌ای که در آن تعجب همگان را برانگیخت. اعلام کرد: کلیسای کاتولیک دیگر به جهنم معتقد نیست، زیرا این موضوع با عشق خداوندی تعارض دارد و آدم و حوا.و طوفان نوح و یا طبقات هفتگانه اسمان و …. که در انجیل قرآن و تورات و بسیاری از کتب مقدس ادیان دیگر امده داستانی بیش نیستند که علم امروزه بشر و تمام دانشمندان بزرگ دنیا با هزاران دلایل صد درصد علمی آنها را قاطعانه مردود و دروغ میدانند

پاپ در آخرین خطاب خود تاکید کرد: ما با تفکر و دعا فهم جدیدی از برخی عقاید به دست آوردیم؛ کلیسا دیگر به جهنم اعتقادی ندارد، زیرا اعتقاد به این موضوع، عشق الهی را زیر سؤال می‌برد. همچنین خداوند قاضی نیست؛ بلکه دوستدار بشریت است.  وی در ادامه تصریح کرد: خداوند قصد محکومیت کسی را ندارد، علاوه بر آن داستان آدم وحوا تنها یک اسطوره است و جهنم تنها کنایه‌ای از روح تنها است.

نقاشی بهشت و جهنم – قرن ۱۶ – Hieronymus Bosch, The Hay Wain (open), ca. 1515, oil on panel.
RIK KLEIN GOTINK AND ROBERT G. ERDMANN

پاپ فرانسوا با بیان اینکه تمام ادیان در ذهن افراد صحت دارند زیرا از قلب تمام افرادی سرچشمه گرفته‌اند که به وجود خداوند ایمان دارند، تصریح کرد: کلیسا و روحانیون ادیان دیگر در گذشته در مورد اکثر مسایل با علوم و کشفیات جدید علمی شدیدا دشمنی و مخالفت میورزیدند. ولی امروزه در کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای پیشرفته هر جوان دبیرستانی و دانشگاهی میداند که ادم و حوا افسانه ایی بیش نیست که علم زیست شناسی انرا مردود میداند و یا داستان نوح که علم زمین شناسی و نجوم که چگونگی پیدایش زمین و همه کاینات را تا چهارده میلیارد سال پیش (بیگ بنگ)بطور کامل کشف کرده اند داستانی کودکانه تلقی میکنند!
ما و روحانیون دیگر ادیان هنوز هم میتوانیم درصد زیادی از مردم جهان را در جهل و خرافات معتقد و متدین نگهداریم اما امروز به نقش خود به عنوان قاضی پایان داده و آغوش خود را به روی تمام علوم میگشاییم. وی در ادامه تاکید کرد: وقت آن رسیده است که تعصب را کنار بگذاریم و اعلام کنیم که حقیقت دین قابلیت تغییر و پیشرفت دارد، به طوری که حتی بی‌دینان و کافران نیز با دیدن محبت الهی؛ وجود خداوند را به رسمیت بشناسند.

اسقف وینسنت نیکولسواتیکان

 

خبر تکمیلی:

با خبرسازشدن نقل‌قولی از پاپ فرانسیس که ‘دوزخ وجود ندارد’، واتیکان چنین حرفی را تکذیب کرده است. این نقل‌قول روز پنج‌شنبه در یادداشتی در روزنامه “لا رپابلکیا”، از رسانه‌های شناخته‌شده ایتالیا، به قلم یوجینیو اسکالفاری، بنیان‌گذار این نشریه آمده بود. اما واتیکان گفته است هیچ‌کدام از نقل‌قول‌های ذکرشده در آن یادداشت را نباید عین حرف‌های پاپ تلقی کرد. اسقف وینسنت نیکولس، عالی‌رتبه‌ترین کشیش کاتولیک در انگلستان، گفته است “در هیچ‌جای آموزه‌های کاتولیک نیامده است که واقعا گفته باشد کسی در دوزخ است“. او به بی‌بی‌سی گفته است که پاپ ظاهرا داشته درباره تصور دوزخ حرف می‌زده است. به گفته این کشیش ارشد انگلستان، “دوزخ هیچ‌گاه از آموزه‌های کاتولیک نبوده؛ بلکه از نمادهای کاتولیک بوده، همان‌طور که بخشی از نمادهای مسیحیت به طور کلی بوده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا