اخباردولت انتاریوصفحه اولکانادا

محافظت از حیات وحش انتاریو

جلوگیری از ورود بیماری CWD

به گزارش مجله تیتر,  دولت انتاریو اقدامات بیشتری را در زمینه کاهش خطر بیماری مزمن تحلیل برنده (CWD) به استان انجام می دهد. این اقدامات از جمعیت حیات وحش بهتر محافظت می کند و از فرصت های شکار مستمر پشتیبانی می کند. CWD یک بیماری پیشرونده و کشنده است که گونه گوزن ها را تحت تأثیر قرار می دهد – آهو، گوزن، گوزن شمالی و کاریبو. گرچه این بیماری در انتاریو شناسایی نشده است، اما باید در مورد آن هوشیار بود. CWD در سال 2018 در مزرعه پرورش گوزنی در کبک نزدیک به مرز انتاریو کشف شد. همچنین در هر پنج ایالت آمریكا كه با انتاریو هم مرز هستند، یافت شده است.

جان یاکابوسکی ، وزیر منابع طبیعی و جنگلداری اونتاریو

جان یاکابوسکی ، وزیر منابع طبیعی و جنگلداری انتاریو گفت: “مهم است که ما همه تلاش خود را برای جلوگیری از ورود CWD به انتاریو انجام دهیم. تغییراتی که ما ایجاد کرده ایم به محافظت از حیات وحش انتاریو کمک می کند و از شکار پایدار حمایت می کند، این امر باعث ایجاد شغل و حمایت اقتصادی مهمی در استان ما می شود.”

پس از مشاوره عمومی ، دولت مقرراتی را تحت قانون حفاظت از آبزیان و حیات وحش اصلاح کرده است:

  • ممنوعیت واردات گونه های گوزن زنده و اسیر شده از خارج از انتاریو به این استان، به استثنای برخی موارد.
  • ممنوعیت انتقال گونه های گوزن زنده از یک قسمت انتاریو به قسمت دیگر، به استثنای برخی موارد.
  • افزایش ممنوعیت موجود در استفاده یا در اختیار داشتن طعمه ها ، عطر ها و سایر متعلقات ساخته شده از گونه های گوزن با هر هدفی به جز شکار
  • گسترش ممنوعیت موجود در واردات قسمتهای پرخطر گونه های گوزنی که در سایر مناطق شکار شده اند.
ارنی هاردمن ، وزیر کشاورزی ، غذا و امور روستایی

ارنی هاردمن ، وزیر کشاورزی ، غذا و امور روستایی گفت: جلوگیری از بیماری مزمن تحلیل برنده در خارج از انتاریو بخش مهمی از محافظت از گونه های گوزن پرورشی و تأمین امنیت مواد غذایی تا حد ممکن است. اقداماتی که امروز وزیر یاكابوسكی اعلام كرد، همراه با برنامه آزمایش وزارتخانه من، اطمینان ما را نسبت به اینكه انتاریو عاری از بیماری است، افزایش می دهد.”

در دسامبر 2019، انتاریو یک طرح پیشگیری و پاسخگویی به CWD را منتشر کرد که اطمینان می دهد استان اقدامات درستی را برای به حداقل رساندن خطر ورود یا شیوع بیماری در استان انجام داده است. این تغییرات جدید باعث افزایش ایمنی های موجود می شود.

نکات مهم

  • پرورش دهندگان گونه های گوزن در انتاریو تشویق می شوند که برای کمک به محافظت از گله های خود، دستورالعمل های ملی مربوط به امنیت زیستی در سطح مزارع را دنبال کنند و ثبت نام در برنامه داوطلبانه صدور گواهینامه گله را از طریق آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا و شورای دام کانادا مد نظر داشته باشند.
  • استان یک برنامه نظارت سالانه CWD را انجام می دهد ، که به شناسایی بیماری در مراحل اولیه کمک می کند و خطر شیوع آن را در سراسر استان به حداقل می رساند.
  • از سال 2002 ، دولت بیش از 13000 گوزن وحشی و گوزن شمالی را از نظر CWD آزمایش کرده است. تمام نتایج آزمون منفی بوده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا