First Pageاجتماعیاز گوشه و کناررصدخانه

کشف حیات در مریخ

دونالد ترامپ این موضوع را می داند

  • دانشمند سابق ناسا می گوید آنها در دهه 1970 حیات در مریخ را کشف کردند.
  • رئیس فضایی سابق اسرائیل می گوید موجودات فضایی وجود دارند و دونالد ترامپ این موضوع را می داند.

چندی پیش گیلبرت وی. لوین، محقق اصلی آزمایش ناسا كه در سال 1976 کاوشگرهای وایكینگ را به مریخ فرستاد،  مقاله ای را در مجله Scientific American منتشر كرد و استدلال كرد كه نتایج مثبت این آزمایش اثبات حیات در سیاره سرخ است. این آزمایش با نام Labeled Release (LR) برای آزمایش خاک مریخ از نظر مواد آلی طراحی شده است. لوین در مقاله نوشت: “به نظر می رسید ما به این سوال نهایی پاسخ داده ایم.”

گیلبرت وی. لوین، محقق اصلی آزمایش ناسا كه در سال 1976 کاوشگرهای وایكینگ را به مریخ فرستاد

در این آزمایش، کاوشگرهای وایکینگ مواد آلی را در نمونه های خاک مریخ قرار دادند – اگر حیات وجود داشت، این ماده غذایی را مصرف می کرد و آثار متابولیسم آن را به صورت گاز باقی می گذاشت ، که سپس مانیتورهای رادیواکتیو آن را تشخیص دهند. به گفته لوین برای اطمینان از اینکه این یک واکنش بیولوژیکی است ، آزمایش پس از پخت خاک تکرار شد ، که برای حیات شناخته شده کشنده است. اگر در نمونه اول و نه نمونه دوم واکنش قابل اندازه گیری وجود داشته باشد، نشان دهنده نیروهای بیولوژیکی فعال است – و طبق اظهارات لوین این دقیقاً همان چیزی است که اتفاق افتاده است.

با این حال ، آزمایش های دیگر نتوانستند هیچ ماده آلی پیدا کنند و ناسا نتوانست نتایج را در آزمایشگاه خود تکرار کند – بنابراین آنها نتیجه مثبت را به عنوان مثبت کاذب و با عنوان برخی واکنش های شیمیایی ناشناخته، به جای اثبات حیات فرازمینی، رد کردند.

هایم اشد، رئیس فضایی سابق اسرائیل

از سوی دیگر رئیس فضایی سابق اسرائیل می گوید موجودات فضایی وجود دارند و دونالد ترامپ این موضوع را می داند. این مرد 87 ساله همچنین ادعا کرد که “فدراسیون کهکشانی” از موجودات فضایی وجود دارد و همکاری آنها با ایالات متحده در یک پایگاه مخفی در مریخ است. هایم اشد ، که نزدیک به 30 سال برنامه امنیت فضایی اسرائیل را بر عهده داشت ، گفت: موجودات فضایی واقعی هستند و مخفیانه با آمریکا و اسرائیل در ارتباط هستند ، اما آنها موجودیت خود را مخفی نگه می دارند زیرا “بشر آماده نیست”.

او گفت: “ترامپ در آستانه آشکار کردن [موجودات فضایی] بود ، اما موجودات فضایی در فدراسیون کهکشانی گفتند ،” صبر کنید ، بگذارید مردم اول آرام شوند “. آنها نمی خواهند تشنج جمعی را شروع کنند. آنها می خواهند ابتدا ما قابلیت درک این موضوع را پیدا کنیم. ” وی در مصاحبه ای با نشریه اسرائیلی یدیوت آهارونوت ، وجود موجودات بیگانه را تأیید کرد و ادعا می کند مدتهای طولانیست در میان ما هستند.

در آنسوی آبها و در کشور آمریکا, لوین در مقاله خود گفت: “ناسا نتیجه گرفت كه LR ماده ای را شبیه حیات را کشف کرده است و نه خود حیات را. به طور غیر قابل توضیح ، پس از 43 سال از فرود وایکینگ، هیچ یک از کاوشگران بعدی مریخ ناسا ابزار پیگیری حیات را برای پیگیری این نتایج مهیج حمل نکرده اند.”

اما اکنون، دهه ها بعد ، نشانه های امیدوار کننده بیشتری وجود دارد. مریخ نورد Curiosity ناسا در سال 2018 مواد آلی را در مریخ پیدا کرد و همین هفته گذشته رسوباتی پیدا کرد که نشان می دهد زمانی دریاچه های شور در سطح مریخ وجود داشته است. “چه شواهدی در مورد عدم احتمال حیات در مریخ وجود دارد؟” لوین نوشت: “واقعیت حیرت انگیز این است که هیچ شواهدی وجود ندارد.”

لوین ، یک محقق مستقل است که اغلب بوروکراسی های ناسا را نادیده گرفته است ، برای دهه ها اصرار داشت که “احتمال اینکه ما حیات را کشف کرده باشیم بیشتر است.” در حال حاضر ، وی و پاتریشیا آن استرات محقق همکار او، خواستار تحقیقات بیشتر هستند. لوین در مقاله Scientific American نوشت: “ناسا قبلاً اعلام كرده است كه فرودگر 2020 مریخ شامل آزمایش تشخیص حیات نخواهد بود. مطابق با پروتکل علمی تثبیت شده، من معتقدم که باید تلاش شود آزمایش های کشف حیات در مأموریت بعدی مریخ انجام شود.” وی پیشنهاد کرد آزمایش LR با اصلاحات خاص در مریخ تکرار شود و سپس داده های آن توسط هیئت متخصص بررسی شود. وی افزود: “چنین هیئت منصفه ای ممکن است مانند من نتیجه بگیرد که وایکینگ LR حیات را کشف کرده است.”

به گفته هایم اشد ، موجودات فضایی به توافق رسیده اند كه فعالیت های خود را مخفی نگه دارند ، با اشاره به اینكه موجودات خارج از زمین در صلح قرار دارند. به گفته روزنامه یهود ، اشد گفت: “آنها منتظر تکامل بشریت و رسیدن به مرحله ای هستند که ما به طور کلی درک خواهیم کرد که فضا و سفینه های فضایی چه هستند.”

با این حال مریخ نورد 2020 ناسا قرار است تابستان سال آینده به فضا پرتاب شود و در فوریه 2021 فرود بیاید. این وسیله ابزاری را در اختیار دارد که به آن کمک می کند تا نشانه های گذشته حیات در مریخ را جستجو کند – این ابزارها، ابزارهای اسکن محیط زیست با رامان و لومینسانس برای مواد آلی و شیمیایی با لقب SHERLOC است. مریخ نورد به دنبال محیط های قابل سکونت در گذشته خواهد بود ، تصاویر زیستی را در سنگ ها پیدا می کند و این نمونه ها دوباره روی زمین آزمایش می شوند. اما اگر دانشمندان نتوانند شواهدی از حیات پیدا کنند ، امید به اکتشاف انسان پایان نخواهد یافت. مریخ نورد 2020 همچنین تولید اکسیژن در این سیاره را آزمایش کرده و وضعیت آب و هوای مریخ را کنترل می کند تا ارزیابی کند که کلنی های بالقوه انسانی چگونه می توانند در مریخ زندگی کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا