اخباردولت انتاریوشهرنامهصفحه اولکانادا

پناهگاه نلی، برای زنان و کودکان آسیب پذیر

مجله تیتر گزارش میدهد:

تورنتو – دولت انتاریو بر روی توسعه پناهگاه ها در تورنتو به منظور حمایت از زنان و کودکان آسیب دیده از خشونت، سرمایه گذاری می کند. مبلغ ۱۲ میلیون دلار به پناهگاه “نلی”در شهر تورنتو اختصاص داده شده تا تا این پناهگاه به محلی بزرگ تر و مدرن تر انتقال یابد. “نلی” پناهگاهی در تورنتو به زنان و کودکان مورد خشونت واقع شده، کمک می کند. جیل دانلوپ، معاون وزیر امور زنان و کودکان می گوید: “زنان و کودکان باید به دور از خشونت زندگی کنند. نلی در بالاترین ظرفیت خود در حال کار است و در نتیجه زنان و کودکان نیازمند حمایت اغلب به جای دیگری ارجاع داده می شوند. این سرمایه گذاری به نلی کمک خواهد کرد تا فضایی جدید و پذیرا برای کمک به کودکان و زنان بیشتری ارائه دهد که از خشونت گریخته اند.”

محل جدید نلی که انتظار می رود در پاییز ۲۰۲۰ افتتاح شود، و به بهره برداری برسد، ترکیبی از پناهگاهی با ۴۰ تخت خوابه و فضاهای اداری و توسعه در یک ساختمان است. هم اکنون نلی در دو ساختمان جداگانه فعالیت دارد: یکی برای پناهگاه و دیگری برای توسعه و  خدمات حمایتی از زنان جامعه که در معرض خطر بی خانمان شدن هستند. سرمایه گذاری دولت انتاریو تعداد تخت خواب های نلی را بیش از ۱۰ درصد افزایش خواهد داد و این آژانس را قادر به حمایت کارآمدتر از بازماندگان بیشتری می کند. دانا کلوی، عضو هیئت مدیره “نلی” می گوید: “ما درخصوص تعهد دولت به نلی و زنان و کودکانی که ما حمایت می کنیم، بسیار خوشحالیم. آژانس ما به هزاران بازمانده در طول سال های متمادی کمک کرده است، اما نیازها در حال افزایش است.”

پناهگاه جدید نلی، از تعداد بیشتری از بازماندگان خشونت حمایت خواهد کرد

پناهگاه های حمایت از زنان در برابر خشونت در اونتاریو سالانه به بیش از ۱۷۰۰۰ زن و کودک در سراسر استان خدمات رسانی می کنند. نلی تمرکز زیادی بر حمایت از زنان حاشیه نشین دارد که خشونت را تجربه کرده اند، از جمله زنانی که از طریق مسائل دیگری همچون اعتیاد و مشکلات سلامت روان تحت تأثیر قرار گرفته اند. شرس تافه، عضو هیئت مدیره نلی می گوید: “مکان جدید ما بزرگتر و در دسترس تر خواهد بود و حریم شخصی زنان و کودکان ساکن در پناهگاه را افزایش می دهد. هم اکنون ما تنها ۹ اتاق خواب برای ۴۰ تخت خواب داریم. این فضاهای اشتراکی می توانند چالش برانگیز باشند. افرادی که ما از آن ها حمایت می کنیم تجربه های خشونت آمیز داشته اند و دارای پیشینه های گوناگونی هستند. محل جدید ما ۲۲ اتاق خواب و ۲۰ حمام خواهد داشت. این امر به ما کمک خواهد کرد تا بازماندگان از جمله زنان مجرد و زنان دارای فرزند را بهتر حمایت کنیم.”

دانلوپ می گوید: “دولت ما متعهد به مبارزه با خشونت علیه زنان در هر شکلی و از بین بردن فقر است.” همزمان دولت در حال مشاوره با اعضای جامعه و آژانس ها به منظور شنیدن صدای این افراد فعال جهت ادغام و ارتقای خدمات بیشتری برای زنان نیازمند در اونتاریو است.

 

جیل دانلوپ، معاون وزیر امور زنان و کودکان

 

نکات مهم

  • ازهر سه زن یک نفر خشونت جنسی را در طول زندگی خود تجربه می کند.
  • مهاجران و پناهندگان زن به دلیل موانع مربوط به زبان، دوری از خانواده، کار دشوار یا وضعیت قانونی نامشخص، در برابر خشونت آسیب پذیرترند.
  • وزارت کودکان، جامعه و خدمات اجتماعی امسال ۱۶۶ میلیون دلار بر روی حمایت از بازماندگان و برنامه های جلوگیری از خشونت سرمایه گذاری می کند.
  • اونتاریو اخیرا از موسسات فعال روستایی به منظور افزایش همکاری، تقویت خدمات رسانی، ارتقای حمایت های فرهنگی برای زنان بومی و کاهش موانع جغرافیایی و حمل و نقلی، حمایت می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا