CoronaVirusاخباردر شهردولت انتاریوصفحه اولکاناداویروس کرونا

تعطیلی مدارس انتاریو ادامه دارد

انتاریو و مرحله دوم یادگیری در خانه

 •  انتاریو تعطیلی مدارس و مراکز مراقبت از کودکان را برای مبارزه با انتشار COVID-19 تمدید کرد.
 • استان برای حمایت از تداوم یادگیری، مرحله دوم یادگیری در خانه را اعلام کرد.

مجله تیتر گزارش میدهد:

تورنتو – با توجه به شیوع سریع COVID-19، دولت انتاریو اعلام کرد مدارس و مراکز مراقبت از کودکان برای محافظت از سلامت و ایمنی دانش آموزان و کارکنان بسته خواهد ماند. این تمدید تعطیلی به توصیه مسئول پزشکی مرکز بهداشت انجام می شود. اطلاعیه امروز توسط نخست وزیر داگ فورد، استفان لچه، وزیر آموزش، راس رومانو، وزیر دانشکده ها و دانشگاه ها و کریستین الیوت، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت اعلام شد.

برای اطمینان از تداوم یادگیری، دولت مرحله دوم آموزش در خانه را راه اندازی می کند. دولت با همکاری آموزش و پرورش، به دنبال شفاف سازی، تقویت حمایت های آموزشی و ایجاد فرصتی برای معلمان و مربیان برای برقراری ارتباط با دانش آموزان است. نخست وزیر فورد اعلام کرد: “تصمیم تمدید تعطیلی مدارس به راحتی گرفته نشده است. متخصصان پزشکی به ما اطلاع داده اند که دو هفته آینده در مبارزه با COVID-19 بسیار مهم خواهد بود و به همین دلیل ما در حال انجام اقدامات بیشتر برای ایمن و سالم نگه داشتن فرزندان خود با نگه داشتن آنها در خانه هستیم. در عین حال، نمی توانیم سال تحصیلی را به خطر بیاندازیم. به همین دلیل ابزارهای دیگری را برای یادگیری در خانه ارائه می دهیم و اطمینان حاصل می کنیم دانش آموزان از مهدکودک تا پایه ۱۲ تا آموزش پس از دوره متوسطه می توانند سال تحصیلی خود را به پایان برسانند و دروس لازم برای فارغ التحصیلی را بگذرانند.”

استفان لچه، وزیر آموزش و پرورش استان انتاریو    

مدارس دولتی تا روز جمعه، اول ماه مه ۲۰۲۰ برای معلمان و تا دوشنبه ۴ مه ۲۰۲۰ برای دانش آموزان تعطیل خواهد بود. با نزدیک شدن به این تاریخ ها، این تصمیم بر اساس توصیه های بهداشت عمومی مجددا ارزیابی می شود. این تعطیلی در صورت لزوم ممکن است بسته به امنیت و ایمنی دانش آموزان، خانواده ها و پرسنل افزایش یابد. مطابق اعلامیه وضعیت اضطراری، مدارس خصوصی، مراکز مراقبت از کودکان دارای مجوز و برنامه های Early ON نیز تا 13 آوریل تعطیل باقی می مانند که هر بار تعطیلی برای یک دوره ۱۴ روزه تمدید شود. مراکز منتخب برای حمایت از کارکنان خط مقدم سلامت باز خواهند ماند.

آمار بیماران کرونا در کانادا

بیمار
4,946,090
مرگ
59,034
فعال
5,744
بحرانی
99
بهبود یافته
4,881,312
Last Update on: جولای 16, 2024 at 8:55 ق.ظ

همانطور که قبلاً اعلام شده بود، هیچ دانش آموزی فارغ التحصیلی خود را به دلیل COVID-19 از دست نخواهد بود و وزارت آموزش و پرورش به همکاری با وزارت دانشکده ها و دانشگاه ها ادامه می دهد تا اطمینان حاصل شود که هیچ مانعی برای دستیابی به آموزش های پس از دوره متوسطه وجود نخواهد داشت. وزیر لچه گفت: “ما هر کاری که لازم باشد برای ایمن نگه داشتن دانش آموزان از COVID-19 انجام خواهیم داد – به همین دلیل دوره تعطیلی مدرسه را تمدید و از یک برنامه تحت هدایت معلم رونمایی کرده ایم که دانش آموزان را در خانه آموزش می دهد. با ایجاد شفافیت برای والدین، تقویت پشتیبانی از دانش آموزان و فعال کردن روابط معلم و دانش آموز، اطمینان حاصل می کنیم که فرزندانمان به یادگیری بی خطر ادامه می دهند و ثبات و امید را به وجود می آوریم.”

مرحله دوم یادگیری در خانه مجموعه جدیدی از انتظارات برای جامعه آموزش را شامل می شود:

 • برقراری ارتباط مجدد دانش آموزان با معلمان و سایر پرسنل مدرسه، از جمله کارکنان بهداشت روان.
 • برقراری یادگیری تحت هدایت معلمان با گروه بندی کلاسی به شرح زیر:
 • مهد کودک تا کلاس سوم: پنج ساعت کار به ازای هر دانش آموز در هفته (تمرکز بر خواندن و نوشتن و ریاضی)
 • کلاس چهارم تا ششم: پنج ساعت کار به ازای هر دانش آموز در هفته (تمرکز بر خواندن و نوشتن، ریاضی، علوم و مطالعات اجتماعی)
 • کلاس هفتم و هشتم: ۱۰ ساعت کار به ازای هر دانش آموز در هفته (تمرکز بر ریاضی، خواندن و نوشتن، علوم و مطالعات اجتماعی)
 • کلاس نهم تا دوازدهم: سه ساعت کار در هفته به ازای هر درس برای دانش آموزان ترمیک؛ 1.5 ساعت کار در هفته به ازای هر درس برای دانش آموزان غیر ترمیک (تمرکز بر گذراندن واحدها / تکمیل / فارغ التحصیلی)
 • استفاده از منابع دیجیتالی و شناسایی روش های جایگزین برقراری ارتباط میان معلم ودانش آموز، مانند تلفن و نامه.
 • تدوین برنامه ای برای مربیان برای حمایت از آنها در ارائه آموزش مجازی.
 • الزام ارائه کارنامه نهایی برای همه دانش آموزان.
 • اولویت بندی و حمایت از دانش آموزان در مسیر فارغ التحصیلی.
 • توزیع لپ تاپ و / یا سایر دستگاه ها از مدارس در صورت نیاز، ضمن رعایت بهداشت عمومی.
 • حفظ وضعیت پاسخگو برای مراقبت های بهداشتی و درخواست های افراد.
 • ایجاد کارگروه های رسمی COVID-19 با اتحادیه های بخش آموزش برای همکاری مشترک، به اشتراک گذاشتن ایده ها و یافتن راه حل در حمایت از دانش آموزان.
کریستین الیوت، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت انتاریو

کریستین الیوت، معاون نخست وزیر و وزیر بهداشت گفت: “این استان اقدامات فوق العاده ای برای متوقف کردن گسترش COVID-19 انجام می دهد. همانطور که در حال انجام این فعالیت ها هستیم، لازم است که ساکنین اونتاریو با فاصله گرفتن از یکدیگر، وظیفه خود را انجام دهند. لطفا تا حد امکان در خانه بمانید و اگر باید بیرون بروید فاصله خود را از دیگران حفظ کنید. در خانه بمانید، در امان باشید، زندگی افراد به این موضوع بستگی دارد.” در ۲۱ مارس  ۲۰۲۰، انتاریو پورتال آنلاین Ontario Together را راه اندازی کرد تا به سازمان ها کمک کند با استان همکاری کنند و با چالش های COVID-19 روبرو شوند. دولت برای ارائه راهكارهای نوآورانه، كم هزینه و با تأثیر بالا برای حل چالش عدالت که برخی دانش آموزان در سراسر انتاریو با آن روبرو می شوند، مشاركت با بخش ارتباطات را به كار خواهد گرفت. با کمک این منبع، وزارت آموزش و پرورش چالش جدیدی را ارائه کرده است که به دنبال راه حل های یادگیری با تمرکز بر روی موارد ذیل است:

 • منابع یادگیری رایگان یا کم هزینه و پشتیبانی از دانش آموزان ، والدین و مربیان.
 • دسترسی به وسایلی مانند رایانه، تبلت و wi-fi برای خانواده هایی که نیاز به پشتیبانی دارند. و
 • ایده ها، کالاها یا خدمات دیگر، به عنوان مثال، برای حمایت از سلامت روان و دانش آموزانی که نیازهای آموزشی ویژه ای دارند.
راس رومانو، وزیر دانشکده ها و دانشگاه ها در استان انتاریو

نکات مهم

 • مطالب انگلیسی و فرانسوی به طور مرتب به برنامه آموزش در خانه اضافه خواهد شد تا محتوای جدید و جالبی در این دوره برای دانش آموزان فراهم شود. به روزرسانی های اخیر شامل منابع یادگیری بیشتر STEM تولید شده توسط اشخاص ثالث و منابع مخصوص والدین است که بر خواندن و نوشتن تمرکز دارد.
 • هم اکنون ۳۶ دوره انگلیسی با کیفیت بالا و ۴۷ دوره آموزش زبان فرانسه برای دانش آموزان دوره متوسطه برای مرور، تجدید و گسترش یادگیری به عنوان بخشی از مطالعه مستقل در دسترس است.
 • TVO Kids برنامه های آموزشی را در طول روز برای کودکانی که در سن مدرسه هستند، ارائه می دهد. برنامه پخش را می توانید در اینجا مشاهده کنید. TFO نیز در طول روز طیف وسیعی از برنامه های آموزشی را به زبان فرانسوی برای کودکانی که در سن مدرسه هستند، ارائه می دهد. برنامه پخش را می توانید در اینجا مشاهده کنید.
 • Mathify تمرین هایی را به همراه راهنمایی مربیان دارای مجوز OCT برای دانش آموزان کلاس های ششم تا دهم، شش روز در هفته فراهم می کند و در طول هفته از ۹ صبح تا ۹ شب  ارائه می شود.
 • Eurêka! از یادگیری و آموزش آنلاین به زبان فرانسوی برای دانش آموزان کلاس های اول تا دوازدهم پشتیبانی می کند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا