اخباراز گوشه و کنارصفحه اولکانادا

بازگشت زباله ها از فیلیپین به کانادا

اختلافات دیپلماتیک طولانی در خصوص کوهی از زباله بالاخره به پایان رسید.

 

مجله تیتر گزارش میدهد:

کشتی حامل زباله هایی از کانادا که از سال 2013 در فیلیپین در حال تجزیه شدن بود، صبح شنبه به بندری در جنوب ونکوور رسید. در ۲۹ ژوئن ۲۰۱۹، کشتی “آنا مائرسک” که حامل 69 کانتینر از زباله ها و همچنین پسماندهای الکترونیکی بود، در بندر “دلتا” در نزدیکی ترمینال کشتی “Tsawwassen” پهلو گرفت و تخلیه شد. مقامات می گویند که کانتینرها قبل از انتقال به تاسیسات تبدیل زباله به انرژی در بارنبی ونکوور، در بندر تخلیه و نگهداری میشوند.  سپس برای جلوگیری از آلودگی، در شهر بارنبی  سوزانده می شوند.

پل هندرسون، مدیر کل خدمات پسماند جامد ونکوور، می گوید: “آن مواد، مواد منحصر به فردی هستند. ما باید روندهای عملیاتی ایمنی را برای دریافت آن ها اتخاذ می کردیم، زیرا به مدت طولانی در فیلیپین مانده بودند.” زباله های کانادایی در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به فیلیپین وارد شدند، که به اشتباه برچسب پلاستیک بازیافتی داشتند. بازرسی ها بعدا نشان داد که بسیاری از آنچه که درون کانتینرها بود، زباله های معمول، از جمله پوشک کثیف، زباله های آشپزخانه و قطعات الکترونیکی بود. این زباله ها منجر به اختلاف سیاسی میان دو کشور شد و با تهدید رئیس جمهور فیلیپین “رودریگو دوترته” مبنی بر بازگرداندن آن به کانادا به اوج رسید.

تظاهرکنندگان همچنین به خیابان های “مانیل” رفتند و از کانادا خواستند تا زباله ها را از سواحل شهر جمع آوری کند. کانادا ضرب العجل فیلیپین برای ۱۵ می، جهت جمع آوری زباله را از دست داد و در  واکنش به رفتار انفعالی کانادا، “دوترته” سفیر و مقامات کنسولگری فیلیپین را از کانادا فراخواند. عاقبت زباله های کانادایی،  اول ژوئن بارگیری و برای سفر دریایی طولانی در اقیانوس آرام، در ۸ ژوئن به کشتی “آنا مائرسک” در تایوان منتقل شدند.

 

Sixty-nine shipping containers of Canadian trash were loaded onto a container ship in the Philippine Port of Subic on Thursday.

 

هزینه این کار برای کانادا ۱.۱۴ میلیون دلار برای حمل و ۳۷۵۰۰۰ دلار برای سوزاندن زباله ها در کوره سوزاننده زباله در ونکوور تمام شد که این کوره معمولا حدود ۲۵ درصد از زباله منطقه را مدیریت می کند. از سوزاندن زباله نیروی الکتریسته ای تولید خواهد شد که بعدا به نیروگاه بریتیش کلمبیا فروخته می شود. اختلافات بر سر این زباله ها، مشکل مواجهه کانادا با زباله ها و بازیافت آن ها و همچنین عدم تمایل روزافزون سایر کشورها جهت پذیرفتن آن زباله ها را روشن ساخت. چین واردات زباله از سایر کشورها را در سال 2018 ممنوع اعلام کرد و فیلیپین هم اعلام کرده است که به دلیل وقوع این مشکل همین سیاست را اتخاذ می کند. درعین حال، کانادا در حال ارسال بازیافتی های بیشتری به ایالات متحده به منظور فرآوری آن هاست.


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا