First Pageاخباراخبار اقتصادیدولت انتاریو

بازگشت قطار مسافری به شمال شرقی انتاریو

برقراری مجدد خدمات بین تیمینز و تورنتو

به گزارش مجله تیتر, دولت انتاریو 75 میلیون دلار سرمایه گذاری می کند تا خدمات ریلی مسافری را به شمال شرقی انتاریو بازگرداند و یک مسیر مهم حمل و نقل را که قبلاً در سال 2012 لغو شده بود، بازسازی می‌کند. خدمات بین تیمینز و تورنتو از سر گرفته می‌شود و با سرمایه گذاری دولت و اتصال به شمال انتاریو به رشد اقتصادی صنایع، منابع و معادن شمال کمک می‌شود.

نخست وزیر داگ فورد گفت: «دولت قبلی تصمیم گرفت این خدمات ریلی را لغو کند و راه ارتباطی مردم و اقتصادهای شمال شرقی انتاریو را از بقیه استان جدا کند. این در حالی است که دولت ما در حال ایجاد زنجیره‌های تأمین خانگی است که منابع، صنایع و کارگران شمال را با  فولاد پاک، وسایل نقلیه الکتریکی و باتری‌ها مرتبط می‌سازد. در حقیقت ما در حال بازسازی این پیوند حیاتی حمل‌ونقل هستیم. ما در حال انجام آن هستیم و راه آهن مسافربری را به شمال شرقی انتاریو برمی‌گردانیم.»

داگ فورد، نخست وزیر انتاریو

این استان یک طرح به روز شده منتشر کرد که گزینه های خدمات ریلی مسافری از تورنتو به تیمینز را مشخص می‌کند. کار امکان سنجی آتی در مسیر مشخص شده شامل اتصال ریلی جدید به کوکرین، گسترش دسترسی این ترانزیت ریلی حیاتی به 5,300 نفر دیگر و ارائه اتصال Polar Bear Express به Moosonee خواهد بود.

کارولین مولرونی، وزیر حمل و نقل، گفت: “بازیابی خدمات ریلی مسافری شمال شرقی برای ایجاد اقتصاد منطقه‌ای و تسهیل زندگی برای مردم ساکن در شمال، حیاتی است. دولت ما از طریق سرمایه‌گذاری‌های تاریخی در حمل و نقل ریلی، جاده‌ها، بزرگراه‌ها و پل‌ها برای شمال انتاریو خدمات ارائه می‌دهد تا مردم ساکن در این جوامع شبکه حمل‌ونقلی داشته باشند که برای آنها کار می‌کند.”

بازگشت قطار مسافربری به تیمینز برای رشد و شکوفایی منطقه ما ضروری است. جورج پیری، شهردار تیمینز گفت: «به‌عنوان یک مرکز منطقه‌ای و با پورکوپین به‌عنوان مکان پایانه آینده، مطمئناً تأثیر مثبتی بر بخش‌های گردشگری و صنعت خود خواهیم دید. این سرمایه گذاری اعتماد دولت را به شهر ما تقویت می‌کند. ساکنان گزینه مناسب دیگری برای سفر به تورنتو و نقاط جنوب خواهند داشت. این برای دسترسی به مراقبت های پزشکی و سفر ضروری است. این امر کیفیت زندگی ما و رفاه جامعه را با تقویت دسترسی به تیمینز و شمال بهبود خواهد بخشید.»

کارولین مولرونی، وزیر حمل و نقل

با یک تاریخ احتمالی اجرایی در اواسط دهه 2020، خدمات ریلی مسافری بر اساس تقاضای سفرهای فصلی ارائه می‌شود و از چهار تا هفت روز در هفته متغیر است. این سرویس ریلی در حین رفت و آمد بین انتاریو شمالی و تورنتو، به مسافران امکان دسترسی به گزینه های قابل اعتماد سفر شبانه را می دهد.

قطار مسافری Northlander کمیسیون حمل و نقل انتاریو نورث لند خدمات خود را در سال 2012 متوقف کرد. در شمال شرقی انتاریو در حال حاضر روزانه چهار اتوبوس بین تورنتو و خلیج شمالی و یک تا دو اتوبوس روزانه از خلیج شمالی به تیممینز و کوکرین کار می‌کند.

مسیر ترجیحی که به عنوان بخشی از کار امکان سنجی آینده کاوش خواهد شد، شامل 16 ایستگاه از جمله تورنتو (ایستگاه Union)، لانگستاف، گورملی، واشاگو، گریونهورست، بریسبریج، هانتسویل، ساوث ریور، نورث بی، تمگامی، سواحل تمیسکامینگ ، انگلهارت، کرکلند، دریاچه (سواستیکا)، متسون، تیمینز و کاکرین خواهد بود.

 

افزودن یک اتصال ریلی مسافری بالقوه به کوکرین، مسیرهای بیشتری را امکان پذیر می کند، اتصال به سرویس Polar Bear Express به Moosonee را فراهم می کند و دسترسی به تأسیسات ریلی موجود را فراهم می کند و در نتیجه هزینه های کمتری را به همراه دارد.

تا سال 2041، تعداد سواران سالانه  بین 40,000 تا 60,000 با ایستگاه پایانه تیممینز و و اتصال به کوکرین تخمین زده می شود. اتصال به کوکرین همچنین به 5300 نفر دیگر خدمات رسانی می کند و به این ترتیب خدمات ریلی در مجموع به 176000 نفر می رسد.

از 23 اکتبر تا 20 نوامبر 2020، بیش از 7,200 نفر، از جمله 8.3٪ از پاسخ دهندگانی که خود را بومی معرفی می‌کردند، بازخورد خود را در مورد فرصت‌های حمل و نقل در امتداد کریدور راه آهن بین تورنتو، نورث بی، تیمینز و کوکرین به اشتراک گذاشتند.

ویک فدلی، وزیر توسعه اقتصادی، ایجاد شغل و تجارت و نماینده مجلس برای نیپسینگ می‌گوید:« ما از بازگرداندن قطار مسافربری به شمال هیجان زده هستیم. راه آهن مسافربری از خانواده ها، گردشگری، مشاغل تولیدی، نوآوری و رشد اقتصادی حمایت می‌کند و مردم انتاریو را در ارتباط نگه می‌دارد. به عنوان صدای دیرینه این خدمات حیاتی، بسیار خوشحالم که بخشی از دولتی باشید که راه آهن مسافربری را یک بار برای همیشه به شمال انتاریو باز می گرداند.»

همچنین نورمن میلر نماینده مجلس برای پاری ساوند – موسکوکا اضافه کرد:« اوردن قطار مسافربری به جوامع در پاری ساوند – موسکوکا کیفیت زندگی ساکنان ما را با آسان‌تر و ایمن‌تر کردن سفر بهبود می‌بخشد و یک روش حمل‌ونقل قابل اعتماد برای گردشگران فراهم می‌کند که برای صنعت مهمان‌نوازی ما حیاتی است. این سرمایه‌گذاری و این طرح جدید یک گام مهم رو به جلو در اتصال پاری ساوند – موسکوکا به جوامع اطرافش محسوب می‌شود و همچنین حمایت از رشد اقتصادی در شمال شرق نیز هست.»

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا